petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

es alicam

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Numan Küçük tarafından 8 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Numan Küçük
    Gizli

Yerli bi disi kuşum var elimde büyüdü şimdi ben buna bi erkek alicam yavrularin iri olmasini istiyorum erkegi iri bir cins alsam mümkün müdür?

2. ismail kaan
    Gizli

olabilir diye biliyorum :D

3. Mert KOZALI

Mert KOZALI New Member

Beğenileri:
    0
    Evet Jumbo alırsanız Jumbo-Yerli kırması olucaktır ama Jumbodan küçük yerliden büyük olucaklardır diye düşünüyorum.

4. Numan Küçük
    Gizli

Çiftleşme de sorun olur mu boyut olarak erkek baya buyuk olucak çünkü

5. ismail kaan
    Gizli

bence unut çek al oda iri derim jumbo biraz büyük kaçar kızına acı biraz :D

6. Numan Küçük
    Gizli

Çek sevmiyorum kardeş sıkıntı orda :)

7. ismail kaan
    Gizli

dene istiyosan olmadı bide jumbo dişi alırsın yerli+para verip :)

8. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Çek ile yerli arasında o kadar fark yok nesini sevmiyorsunuz merak ettim ustam?

Ayrıca yerliye jumbo büyük kaçabilir. Sıkıntı olabilir. Davul bile dengi dengine :) Hollanda türü veya Çekoslavak ırkı öneriyorum bende. Veyahut iri yerli.

9. Numan Küçük
    Gizli

Hocam neden bilmiyorum aslinda guzel bi ırk zevk meselesi yani.. Jumbo olmassa hollanda bakicam artik çek olursa ancak safkan olma sartiyla bakabilirim..

10. Mehmet ŞEKER
    Gizli

bence jumbo büyük gelir. hollanda tavsiye ederim

11. Y.Emre Aydın
    Gizli

Numan ,

Jumbo biraz iri kalabilir. Çek sevmiyorsan ya safkan bir hollanda al yada bulabilirsen bir jumbo kırması al derim. Ama 1. tercihin Jumbo kırması olsun.

Birde şu var (bence en önemlisi); Eş secerken seçimi kuşuna bırak derim. Kuşunu guvendiğin bir kuşcunun salmasına bırak ve bir süre gözlemle. kuşun hangisiyle iyi anlaşıyorsa onu al. yoksa sıkıntı çekebilirsin.

Tabi son karar senin, şimdiden hayırlı olsun.

#11 Y.Emre Aydın, 10 Haziran 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 10 Haziran 2013
  12. Numan Küçük
    Gizli

Sağolasınız :) jumbo kirmasi alicam mantıklı olan bu..

Sayfayı Paylaş