Karadeniz Pet

es alicam

• Konbuyu başlatan Numan Küçük
  • Başlangıç tarihi
N

Numan Küçük

Guest
Yerli bi disi kuşum var elimde büyüdü şimdi ben buna bi erkek alicam yavrularin iri olmasini istiyorum erkegi iri bir cins alsam mümkün müdür?

Evet Jumbo alırsanız Jumbo-Yerli kırması olucaktır ama Jumbodan küçük yerliden büyük olucaklardır diye düşünüyorum.

Çiftleşme de sorun olur mu boyut olarak erkek baya buyuk olucak çünkü

bence unut çek al oda iri derim jumbo biraz büyük kaçar kızına acı biraz :D

dene istiyosan olmadı bide jumbo dişi alırsın yerli+para verip :)

Çek ile yerli arasında o kadar fark yok nesini sevmiyorsunuz merak ettim ustam?

Ayrıca yerliye jumbo büyük kaçabilir. Sıkıntı olabilir. Davul bile dengi dengine :) Hollanda türü veya Çekoslavak ırkı öneriyorum bende. Veyahut iri yerli.

Çek ile yerli arasında o kadar fark yok nesini sevmiyorsunuz merak ettim ustam?

Ayrıca yerliye jumbo büyük kaçabilir. Sıkıntı olabilir. Davul bile dengi dengine :) Hollanda türü veya Çekoslavak ırkı öneriyorum bende. Veyahut iri yerli.

Hocam neden bilmiyorum aslinda guzel bi ırk zevk meselesi yani.. Jumbo olmassa hollanda bakicam artik çek olursa ancak safkan olma sartiyla bakabilirim..

Numan ,

Jumbo biraz iri kalabilir. Çek sevmiyorsan ya safkan bir hollanda al yada bulabilirsen bir jumbo kırması al derim. Ama 1. tercihin Jumbo kırması olsun.

Birde şu var (bence en önemlisi); Eş secerken seçimi kuşuna bırak derim. Kuşunu guvendiğin bir kuşcunun salmasına bırak ve bir süre gözlemle. kuşun hangisiyle iyi anlaşıyorsa onu al. yoksa sıkıntı çekebilirsin.

Tabi son karar senin, şimdiden hayırlı olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Numan ,

Jumbo biraz iri kalabilir. Çek sevmiyorsan ya safkan bir hollanda al yada bulabilirsen bir jumbo kırması al derim. Ama 1. tercihin Jumbo kırması olsun.

Birde şu var (bence en önemlisi); Eş secerken seçimi kuşuna bırak derim. Kuşunu guvendiğin bir kuşcunun salmasına bırak ve bir süre gözlemle. kuşun hangisiyle iyi anlaşıyorsa onu al. yoksa sıkıntı çekebilirsin.

Tabi son karar senin, şimdiden hayırlı olsun.

Sağolasınız :) jumbo kirmasi alicam mantıklı olan bu..

Geri