Karadeniz Pet

Eş almak konusunda

limon limon

Yeni Üye
Yaklaşık bir yaşında erkek bir muhabbet kuşum var. Evcilleşmiş durumda fakat sadece bana karşı evcil denebilir. başka insanlardan kaçma gibi bir durumuda yok fakat başka insanlar aldığında fazla hırçın ısırıyor saldırıyor. şimdiye kadar eş almayı hiç düşünmemiştim fakat yanına bir eş alınırsa bendeki fazla ilgisi ve insanları ısırma huyunda bir düzelme olabilir mi diye düşünmeye başladım

1- yavru dişi bir kuş almayı düşünüyorum yaklaşık 40 günlük bir yavru fakat benden başka her şeye saldırma huyu yavru konusunda beni endiselendiriyor
2-anlaşamazlarsa iki ayrı kafeste beslemek gibi bir fikrimde var bu doğru bir davranış olur mu ?
3-çift olarak beslemeye başlandığında konuşmaz yada insanlara yaklaşmaz tarzı yazılar okudum bunlar ne kadar doğru acaba?

Fikri olan arkadasların cevapları için şimdiden tesekkürler :)

Yasiti bir dişi alın yavruyu ezer ilgisi azalsada yine de olur

Alacaksanız yine 1 yaşında dişi alın yoksa anlaşamaz ve erkek dişiyi öldürebilir.Hareketli bir dişi alın anlaşacaklardır.Anlaşmazlarsa dişiyi değişin ya da ayırın.Erkek kuşun size ilgisi azalabilir biraz ama fazla değişim olmaz.

bir arkadaşımın yavrularından alıcaktım fakat haklısınız fazla hırçın zaten. Bu durumda petshoplara gidicem ama gercekten birkaç petshop gezdim kuşların durumu çok kötü iyi bir yer bulabilirim umarım

Çift Alırsanız Size Olan İlgisi Azalacaktır Biri Uçarsa Elinizde OlsaBile Onu Takip edecektir Gibi Isırma Konusuna Gelince Muhtemelen Size Alışmış ve Nasıl Tuttuğunuzu Biliyordur Diğer İnsanlar Farklı Şekilde Tuttuğu İçin Sanırım Tehlikede Hissediyor Gibi Tamda ANlayamadm Ama

Kuşu şimdiye kadar hiç elimize alma durumu olmadı parmağa ve omuza geliyor sadece. kuşumu ilk aldığımda bes ayına yakın ve ürkekti ben korkmaması için tek başıma ilgilenmeye çalıştım sanırım birazda bu yüzden şu anda ben yokken yada başkasının parmağındayken sürekli ısırıyor insanları :) şimdiye kadar bir kere bile bana karşı ısırma tarzı bir şey olmadı. tamamen ilgisiz kalmasınıda istemiyorum eş alma konusunu biraz daha düşünmeye karar verdim bu aradada güzel bir kuş bulmaya çalışıcam herkese tesekkürler :)

Son düzenleme:
yeni alacağın aynı yaşlarda olsun ilk getirdiğinde birkaç hafta ayrı kafeste tut yanyana olsunlar daha sonra birleştir sıkıntı olmaz umarım

Geri