Karadeniz Pet

Eş alsam mı karar veremedim

Gökhan Yücel

Yeni Üye
Evde 4 yaşında ki kızımda alarji çıkması nedeniyle iş yerine getirdim. Haliyle biraz daha az vakit ayırıyorum. Eş alsam mı 2015 18 Mart tarihinde 1 aylıkken eve gelmişti. 7-8 aylık oldu.

Alırken dişi denmişti. Önerebileceğiniz bir yer varmıdır nelere dikkat etmeliyim?

D97OPm.jpg

8QY6MW.jpg

YJgdDE.jpg

Çevrenizde veya forumda size yakın bir üretici bulup dişi kuşunuzu üreticinin salmasına atıp eşini kendisinin seçmesine izin verirseniz hem o mutlu olur hem de kısa zamanda yavru almanız mümkün olur.

İstanbul/Güngörendeyim yakın çevrelerde üretici arkadaşınız tanıdıklarınız varmı?
Birde iş yerinde akşamları biraz serin oluyor. Gündüz 22-23 dereceyken geceleri 18-19 derece oluyor. Sağlığı için bir sorun olur mu?

Son düzenleme:
İstanbul/Güngörendeyim yakın çevrelerde üretici arkadaşınız tanıdıklarınız varmı?
Birde iş yerinde akşamları biraz serin oluyor. Gündüz 22-23 dereceyken geceleri 18-19 derece oluyor. Sağlığı için bir sorun olur mu?

O derecelerde bir sorun olacağını sanmıyorum.

Maşallah çok tatlı bir kuş. Siz bu fistiga yakışıklı bir erkek alin sonra gelsin yavrular:D

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhabalar,
Bugün dişi kuşumuza eş aldık. birkaç kuştan sonra en ilgi duyduğu erkeği aldık. Haliyle erkek kuş yeni bir ortama girdiği için sessiz ürkek duruyor. Fakat dişi sürekli yanına gitmek öpmek istiyor erkek sürekli kaçıyor. Aynı tünekte durmak istemiyor dişi resmen kafeste kovalıyor. Bilemedim sabırla alışırlar eş tutarlar mı yoksa birkaç gün bekleyip erkeği değiştirsemmi?

Biraz sabırlı olup zaman tanımak gerekir. 1-2 gün içinde belli olmaz. Yeni gelen kuş ortama alıştığında birbirlerine ilgi duyup duymadıklarına göre hareket edilebilir.

Geri