Karadeniz Pet

Eş Davranışları Hakkında

halisongan

Yeni Üye
Merhabalar, bir ay önce 10 aylık erkek muhabbet kuşuma bir eş aldım. Aldığım eş tahminen 7-8 aylıktır. İlk aldığım gün ve ertesi günü sürekli kavga ediyorlardı. Eş olmayacaklarını düşündüm. Ama birkaç gün geçtikten sonra iyi anlaştıklarını hatta eş olduklarını gördüm. Erkek sürekli dişiye kur yapmakta, dişinin karnını doyurmakta ve sürekli birbirlerini kaşır durumdalar. Yaklaşık bir hafta önce dişiyi ağaç tüneğin kabuklarını soymaya çalışırken gördüğümde yuva aldım ve taktım. Hem erkek hemde dişi yuva ile hiç ilgilenmiyor. Dişinin kuyruğu hafif aşağıda gibi duruyor. Artı bugünlerde hareketleri daha bir sakinleşmiş gibi duruyor.

Forumda ki okuduğum kızıştırma yöntemlerinden hiç birini kullanmadım. Mama hazırlamadım. Sıradan bir besleme ile besleniyorlar. Bulundukları ortam sessiz, sakin ve güneş ışığı alan bir ortamdır.

Bu anlattıklarıma göre hareketleri normal midir? Dişinin yumurtlama zamanı yakın mıdır? Yuvaya alışmaları için ne yapmam gerekir?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Yuvanın önünde rahat girip çıkmaları için tünek yok mu? Dişinin de sanki hamile gibi bir hali var. :) İnşallah tez zamanda bebişleri olur.

Aslına yuvanın önünde bir tünek var. Ama diğer tüneğe paralel şekilde duruyor. Umarım dediğiniz gibi yakında yavrular olur. :)

Geri