petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Eş Davranışları Hakkında

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve halisongan tarafından 29 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. halisongan

halisongan New Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar, bir ay önce 10 aylık erkek muhabbet kuşuma bir eş aldım. Aldığım eş tahminen 7-8 aylıktır. İlk aldığım gün ve ertesi günü sürekli kavga ediyorlardı. Eş olmayacaklarını düşündüm. Ama birkaç gün geçtikten sonra iyi anlaştıklarını hatta eş olduklarını gördüm. Erkek sürekli dişiye kur yapmakta, dişinin karnını doyurmakta ve sürekli birbirlerini kaşır durumdalar. Yaklaşık bir hafta önce dişiyi ağaç tüneğin kabuklarını soymaya çalışırken gördüğümde yuva aldım ve taktım. Hem erkek hemde dişi yuva ile hiç ilgilenmiyor. Dişinin kuyruğu hafif aşağıda gibi duruyor. Artı bugünlerde hareketleri daha bir sakinleşmiş gibi duruyor.

Forumda ki okuduğum kızıştırma yöntemlerinden hiç birini kullanmadım. Mama hazırlamadım. Sıradan bir besleme ile besleniyorlar. Bulundukları ortam sessiz, sakin ve güneş ışığı alan bir ortamdır.

Bu anlattıklarıma göre hareketleri normal midir? Dişinin yumurtlama zamanı yakın mıdır? Yuvaya alışmaları için ne yapmam gerekir?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

#1 halisongan, 29 Mayıs 2014
    Son düzenleme: 29 Mayıs 2014
  2. Muhabbet32

Muhabbet32 Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    10
    Yuvanın önünde rahat girip çıkmaları için tünek yok mu? Dişinin de sanki hamile gibi bir hali var. :) İnşallah tez zamanda bebişleri olur.

3. halisongan

halisongan New Member

Beğenileri:
    0
    Aslına yuvanın önünde bir tünek var. Ama diğer tüneğe paralel şekilde duruyor. Umarım dediğiniz gibi yakında yavrular olur. :)

Sayfayı Paylaş