Karadeniz Pet

Eş Değişikliği , Yeni Erkek Sorun ?

Kadir Çavuşoğlu

Meraklı Üye
Selamun Aleyküm ;
Yaklaşık 1 Hafta - 10 gün önce erkek muhabbet kuşumu değiştirdim , eski kuşumda fransız hastalıgı oldugundan dolayı şimdi bir sorunum var yeni aldığım erkek muhabbetim kuşum ile dişi muhabbet kuşum anlaşamıyor ara sıra dişi erkeği gagalıyor ara sıra ikisi yuvalıga giriyor mesela orada gagalama oluyor anlıyorum erkek kuş biraz bağırma yapıyor , Bilgisayardan muhabbet kuşu çifleşme sesi diye bir ses var onu açıyorum erkek bir anda hırçınlaşıyor sanki dişi ile çifleşmek istiyor gibi üstüne atlamalar nasıl desem gagalamak gibi anlamış değilim.Dişi kuşum ise yuvalığa girip çıkıyor yuvada ki bazı hamster talaşlarını dışarı çıkartıyor , yuvalıgın kenarlarını kemiriyor , kafes tabanındaki Gazete vb , yırmaya çalışıyor sanki kızgınlıkta gibi ama bir türlü eş tutmadılar ara sıra gagalarını birleştiklerini görüyorum nadir oluyor ama o , erkek dişiden biraz küçük sanırım tahmini yaşlarını bilmiyorum sizce yaşı kaçtır. Yani dişim sanki kızgınlık döneminde gibime geliyor o yüzden erkeğe hırçın davranır gibi sanki size yaşları ve ırkları nedir , bu konu hakkında bilgilerinizle bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

Saygılarımla.
RJoAD1.jpg
[/url][/IMG]

blJ1Vb.jpg
[/url][/IMG]

kjnQ9D.jpg
[/url][/IMG]

ZL76XG.jpg
[/url][/IMG]

58M0NL.jpg
[/url][/IMG]

Kuşlarınızın fotolarını daha yakından eklermisiniz ben erkek göremedim

Hayirli olsun yeni kusunuz, bence 10 gun cok erken bir sure eslesmeleri icin. Ki sizin kuslariniz bence es tutmaya baslamis masallah dediklerinize gore... Birbirlerine daha yeni yeni alisiyorlar, sabirli olun... Insallah guzel yavrular alirsinz yakin zamanda

Hayirli olsun yeni kusunuz, bence 10 gun cok erken bir sure eslesmeleri icin. Ki sizin kuslariniz bence es tutmaya baslamis masallah dediklerinize gore... Birbirlerine daha yeni yeni alisiyorlar, sabirli olun... Insallah guzel yavrular alirsinz yakin zamanda

Teşekkür ederim Hakan ağabey , nasıl eş tutmuş ama sürekli gagalıyor dişi erkeği , mesela dişi erkeğin yanına gelsin erkek dişiden kaçıyor , erkek dişinin yanına gelsin dişi kaçıyor kaçmasa bile gagasıyla başına vuruyor mesela anlamış değilim.:confused:

Erkek dişiye göre küçük gibi , bence hemen yavru alamazsınız biraz vakit geçmesi gerekiyor. İlk aldığınızda keşke ayrı ayrı kafesler de 1 hafta tutsaydınız..

Erkek dişiye göre küçük gibi , bence hemen yavru alamazsınız biraz vakit geçmesi gerekiyor. İlk aldığınızda keşke ayrı ayrı kafesler de 1 hafta tutsaydınız..

Aynen öyle ağabey , sonradan bilgilendim o ayırma işini ben , sizce tahmini kaç aylıklardır , yada ilerde eş tutarlar mı ?

Zamanla alışacaklardır daha yeni , erkek 4-5 aylık falan dişi nin 7 aylık gibi

Teşekkür ederim Hakan ağabey , nasıl eş tutmuş ama sürekli gagalıyor dişi erkeği , mesela dişi erkeğin yanına gelsin erkek dişiden kaçıyor , erkek dişinin yanına gelsin dişi kaçıyor kaçmasa bile gagasıyla başına vuruyor mesela anlamış değilim.:confused:

Kadir kardesim, birbirlerine alisirlarken boyle ufak capli kavgalar olabiliyor. Ozellikle disi, erkege karsi daha temkinli davraniyor. Her zaman yanina yaklasmasina izin vermez. Ama yuvaya giriyor ikisi de demissin. Bu cok iyi bir gelisme... Disi yuvayi hazirlamaya baslamis..Erkegin biraz daha ortama alismasi ve kafeste ustunluk kurmasi lazim. Simdi sen bir sure kuslari gozetim altinda tut. Kavgalar siddetli hale gelirse, o zaman kuslari ayirirsin. Erkek kus kur yapmiyor mu disiye? Yem kusma gibi, birbirlerini kasima gibi seyler oluyor mu?

Son düzenleme:
Kadir kardesim, birbirlerine alisirlarken boyle ufak capli kavgalar olabiliyor. Ozellikle disi, erkege karsi daha temkinli davraniyor. Her zaman yanina yaklasmasina izin vermez. Ama yuvaya giriyor ikisi de demissin. Bu cok iyi bir gelisme... Disi yuvayi hazirlamaya baslamis..Erkegin biraz daha ortama alismasi ve kafeste ustunluk kurmasi lazim. Simdi sen bir sure kuslari gozetim altinda tut. Kavgalar siddetli hale gelirse, o zaman kuslari ayirirsin. Erkek kus kur yapmiyor mu disiye? Yem kusma gibi, birbirlerini kasima gibi seyler oluyor mu?

Kavgalar şiddetli bir şekilde değil ağabey , şuan bile ufak ufak ötüyorlar böyle tatlı tatlı mesela ben yanlarına gittiğimde kavga az da olsa başlıyor biraz benden ürküyorlar olabilir ağabey , yuvaya falan giriyorlar işte ara sıra , ağabey annem görmüş bir kere gagalarını birleştiriyorlarmış bir kere işte bir kerede ben gördüm ama hani hiç kur falan vs yok yem kusma falan vs görmedim sadece dişi bir kere kafes tabanında erkeğin azından yem aldı söylemesi ayıp kurabiye :) Yani abi sana kısacası hiç birbirlerine ilgi yok diyebilirim :/ Sence sürekli böyle mi olur abi.

Erkek daha kizişmış görünmüyor. Ceresi masmavi olması lazim

Surekli boyle olmaz kardesim. Erkek henuz hazir olmayabilir diger arkadaslarin dedigi gibi. Sitemizdeki ustalarin da yorumlarini alirsin. Su an tek yapman gereken sabirla beklemek :) Insallah kendileri gibi guzel yavrulari olur, guzel haberlerini bekliyoruz...