Karadeniz Pet

eş değiştirme yardım

Pınar Aydın

Meraklı Üye
arkadaşlar bnm çiftimi eski konularımdan görebilirsiniz ökkeş ve naciye,3 defa yavru verdiler 2 , 6 ve sonuncusu 4 yavru, fakat her kuluçkada ökkeş naciyeyi yoluyo kafası kel kalıyo hayvanın,pek şikayeti olduğunu sanmıyorum dişinin fakat kıyamıyorumda çok kötü görünüyor,sizce dişiye yeni bir eşmi alsam çok güzl yavru veriyor ve bakıyor.fikirlerinizi bekliyorum.

arkadaşlar bnm çiftimi eski konularımdan görebilirsiniz ökkeş ve naciye,3 defa yavru verdiler 2 , 6 ve sonuncusu 4 yavru, fakat her kuluçkada ökkeş naciyeyi yoluyo kafası kel kalıyo hayvanın,pek şikayeti olduğunu sanmıyorum dişinin fakat kıyamıyorumda çok kötü görünüyor,sizce dişiye yeni bir eşmi alsam çok güzl yavru veriyor ve bakıyor.fikirlerinizi bekliyorum.

bence kalsın neden yoluyo öğrenelim çözüm bulmaya çalışalım ayrıca isimler süper:)

Disi sikayetci degilse ve oyle ciddi bir yaralanma soz konusu degilse ayirma derim

bence kalsın neden yoluyo öğrenelim çözüm bulmaya çalışalım ayrıca isimler süper:)

tşkler :) keşke olsa bi çözüm yolu

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:09 -->-> Daha önceki mesaj 14:07 --

Disi sikayetci degilse ve oyle ciddi bir yaralanma soz konusu degilse ayirma derim

hiç kan geldiğini görmedim artı kendisi uzatıyo başını kaşısın diye ökkeş yolunca bi silkeleniyo bi daha uzatıyor.

Vitamin ve kalamar kemiği veriyor musun?
Çoğu tüy yolma olayı vitamin ve kalsiyum eksikliğine bağlı çıkıyor.

avivit toz vitamin suyuna karıştırıyorum haftada 1 kez,kalamar kemiğive kuş kumuda her daim var kafeste daha önce araştırdım hiç bir şeyi eksik etmedim sırf yolmasın diye, hatta kafese hayvan iç yağı bile asmayı düşündüm bir yerde okumuştum sonra vazgeçtim :) ama bırakmıyor biraz ayırdım kafeslerini ökkeş çıldırdı yem yememeye başladı geri birleştirdim

kuş kuluçka sırasında tekrar eşleşmek istiyor olabilir.o yüzden yolma ihtimali var.kuluçka zamanı nijer felan veriyorsanız vermemenizi öneririm.

kuş kuluçka sırasında tekrar eşleşmek istiyor olabilir.o yüzden yolma ihtimali var.kuluçka zamanı nijer felan veriyorsanız vermemenizi öneririm.

nijer vermiyorum ilk yumurtadan itibaren başlıyor kuş kuluçkadayken yoluyor yavrular çıktıktan sonrada dişi beslerken izledim ökkeş kanat altlarından poposundan yoluyo normalde sadece kafasından yoluyor

benim tahminimce kuş anneyi beslerken strese giriyor veya vitaminsiz kalıyor.bu sebeplerden dolayı yoluyor olabilir.vitamini hergün verin.

anlasılan kusunuzun hosuna gıdıyor bu :) degıstırmeyın

rica ederim :)

Geri