Karadeniz Pet

Eş Değiştirme

ali cahid

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.
Dışarıdan kendi gelen 3-4 yaşında olduğunutahmin ettiğim dişi kuşuma 3-4 aylık bir erkek aldım eş oldular ancak erkek 1 yaşına geldi dişi yuvaya sürekli girip çıkıyor ama bir icraat yok dişi yuvada paso yatıyor yeme bile inmiyor erkek yuvalığın ağzından onu besliyor dişi kuşun popo etrafı kızarık ve o bölgenin tüyleri dökülmüş. Şimdi gelelim sorumuza
1-Dişi sandığımdan daha yaşlı olabilir mi (Şu an uçmakta da zorlanıyor)
2-Yeni 10 aylık bir dişi aldım onu eşe atmalı mıyım yoksa bir süre daha mı sabredeyim.
3-Eş değiştirmem gerekli ise bunu nasıl yapmalıyım.
Cevap verecek arkadaşlara ş
imdiden teşekkürler

Biraz daha bekleyip yaşlı olan dişiden verim alamazsanız erkeği genç olan dişiyle eşe atıp deneyebilirsiniz.

Dişinin yuvalıkta vakit geçirmesi yumurta habercisi olabilir.

Bence bekleyin, ummadığınız anda yumurtalarla karşılaşabilirsiniz.

Bununla birlikte 3-4 yaşındaki dişi de yavru almak için biraz fazla yaşlı.

Kısa süre içinde bu dişiden verim almakta güçlük çekersiniz.

Merhaba arkadaşlar.
Dışarıdan kendi gelen 3-4 yaşında olduğunutahmin ettiğim dişi kuşuma 3-4 aylık bir erkek aldım eş oldular ancak erkek 1 yaşına geldi dişi yuvaya sürekli girip çıkıyor ama bir icraat yok dişi yuvada paso yatıyor yeme bile inmiyor erkek yuvalığın ağzından onu besliyor dişi kuşun popo etrafı kızarık ve o bölgenin tüyleri dökülmüş. Şimdi gelelim sorumuza
1-Dişi sandığımdan daha yaşlı olabilir mi (Şu an uçmakta da zorlanıyor)
2-Yeni 10 aylık bir dişi aldım onu eşe atmalı mıyım yoksa bir süre daha mı sabredeyim.
3-Eş değiştirmem gerekli ise bunu nasıl yapmalıyım.
Cevap verecek arkadaşlara ş
imdiden teşekkürler
Eğer dişide yumurta varsa uçmakta zorlanması, popo tüylerinin dökülmesi gayet normal. Bir resim paylaşırsanız daha rahat yardımcı olunacaktır.

Yaşlı dediğiniz kuşta yağlanma veyahut yumurta tıkanması da olabilir dikkat etmek lazım bunlara da

Sanırım yağlanmada var şu anda uçamamasının sebebi bu olabilir mi acaba üstadlar ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:49 -->-> Daha önceki mesaj 18:25 --

3-4 yaşında dişi fazla yaşlı değil. Kullanmakta fayda var. Değiştirmek gerekirse.. Dişiyi alırsın, erkek 10-15 gün tek kalır, sonra yanına yeni kuşu atarsın.

Levent Abi 10_15 gün beklemesem 3_4 gün sonra yeni eşi atsam sıkıntı olur mu ? Kafes ve yer sıkıntım va çünkü.

Geri