petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Eş kuşlar hakkında

Konusu 'Muhabbet Kuşu Üretimi' forumundadır ve Sefasefa45 tarafından 18 Ekim 2016 başlatılmıştır.

1. Sefasefa45

Sefasefa45 New Member

Beğenileri:
    1
    Merhaba aranıza yeni katıldım öncelikle herkese selamlar.benim 1 ay evvel aldığım çift muhabbet kuşlarım var.petshoptan aldım aldığım yerde dişi kuş yuvaya girip çıkıyodu eve geleli 1 ay oldu ancak yuvayla hic ilgilenmediler.kuslarim genel olarak biraz durgun ve erkek kuşun hiç kur yaptigini veya ayak attığını görmedim.yem ve su değişimlerini düzenli olarak yapıyorum kuşlar tek başlarına oldugu hic kimsenin girmedigi bir odada yaşıyorlar ben nerede hata yapıyorum ve kuşların ırkı hakkında bilgi almak istiyorum.cevaplarınız için teşekkürler.

Ekli Dosyalar:

2. alidinc28

alidinc28 Active Member

Beğenileri:
    206
    1 ay çok erken yuvayı da erken takmışsınız. Önce kuşlar ortama alışacaklardı ondan sonra yuvalık takacaktınız. Şimdi yuvalığı çıkarın kuşlar ortama iyice alıştıklarında tekrar takarsınız.

3. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    738
    Maşallah kuşlarınız gayet uyumlu ve sağlıklı gözüküyor. Ortam değişikliği kuşlarımızda durgunluğa sebep olur hele ki petshop gibi kalabalık kuş kolonisinin olduğu bir ortamdan gelip ev ortamına girerse mutlak etkilenir. Yuvalığı çıkartın 1 ay daha zaman tanıyın bırakın öncelikle ortama adepte olsunlar. ne zaman kurlaşmalar başlar ise o zaman yuvalığı tekrar takarsınız, bu arada ballı kraker tüketmemenizi şiddetle tavsiye ederim.

4. Sefasefa45

Sefasefa45 New Member

Beğenileri:
    1
    Cevabınız için teşekkürler aldığım yer hemen tak alissin dedi bende o yuzden taktim petshopta yuvaya girdikleri icin bende alışır diye dusundum simdi cikaricam ne zaman takmaliyim

5. Kahraman KÖROĞLU

Yönetici

Beğenileri:
    738
    belirttiğim gibi en az 1 ay geçmesi lazım ne zaman kur yapmaya başlar lar ise o zaman takın

6. Sefasefa45

Sefasefa45 New Member

Beğenileri:
    1
    Dediginiz gibi yapacağım.ballı krakerin iyi bir şey olmadığını siteden öğrendim bi daha kullanmayacagim yem olarak vita kraft menu kullaniyorum haftada 1 mama veriyorum ama yemiyorlar.son olarak ırklarını çok merak ediyorum bilgileriniz için tekrar teşekkürler

7. Kahraman KÖROĞLU

Yönetici

Beğenileri:
    738
    mamaya alışkın değiller ise gece den yemlerini alın sabah aç karnına hazırlayın verin mamalarını üstlerine de 1 tutam kadar yem serpin 4-5 saat kalsın yerler mecbur daha sonra alışacaklardır zaten. Erkek Çek Dişi Yerli Lutino

8. Sefasefa45

Sefasefa45 New Member

Beğenileri:
    1
    İlginiz için teşekkürler dediklerinizi uygulayacagim kuşlar ben odaya girdiğimde korkuyorlar çırpınma yok ama tedirgin oldukları belli bunun için ekstra bir şey yapmama gerek var mı? Petshoptan son alışverişim oldu erkek kuşa jumbo kırması diyerek sattı

9. Kahraman KÖROĞLU

Yönetici

Beğenileri:
    738
    Her zaman üreticiler i tercih etmek daha faydalıdır. kapı girişinden uzakta ve yerden 1.50 cm felan yüksekte olsunlar en az

10. Emrehan Gül

Emrehan Gül New Member

Beğenileri:
    2
    Kuşları ayrı kafese koy erkek kuşun kafesinde yuvalık olsun 3 hafta dursun ayrı kafeslerde bu arada yem ve mama ve kızıstırıcı takvıyesı yap sonra dişiyi erkegın yanına at işe yarayabilir.

11. Sefasefa45

Sefasefa45 New Member

Beğenileri:
    1
    Merhaba 1 ay olduğu icin ayırma taktiğine erken olduğunu düşünüyorum şuan yuvalığı çıkardım 1 ay yuvalıksız ortama alışmalarını beklicem eğer yine kurlaşma olmazsa son çare ayırma yapıcam.ayırmayı pek istemiyorum çünkü dişi kuş erkek kuşa karşı çok bağlı hiç bir uyumsuzluklarını görmedim ama son çare tabiki gerekirse yapacağım.

12. Emrehan Gül

Emrehan Gül New Member

Beğenileri:
    2
    Merhaba 1 ay oldu kısmını kaçırmışım dediğiniz daha mantıklı 1 ay ortama alışma süreci olur daha sonra tekrar denersiniz yine olmadı ayırma yöntemini denersiniz anlaştıklarına göre o konuda pek sıkıntı yok gibi görünüyor.

13. Sefasefa45

Sefasefa45 New Member

Beğenileri:
    1
    Anlaşma konusunda maşallah gerçekten çok uyumlular kafeste 3 tünek var ama tek tünekte sürekli resimdeki gibi dip dibeler dişi kuş en ufak bir gaga atma eğilimi göstermedi yavru alabilecekmiyim o konuda emin değilim her işin başı sabır beklemedeyim

14. Emrehan Gül

Emrehan Gül New Member

Beğenileri:
    2
    bende sizin gibi beklemedeyim sürekli forumdan okuyun bilgilenin deneyin elbet alırsınız sabır işi.

15. Sefasefa45

Sefasefa45 New Member

Beğenileri:
    1
    Ben bu cifften önce bi cift kuş aldım ama salma kafesten rastgele seçtim bilgisizlikten tabi.1 yıl yavru almak icin bekledim ama kızgınlık yumurtası bile olmadı sonrasında iki kuşunda erkek olduğunu öğrendim onları verip bunları aldım erkeğe jumbo kırması diye ısrar ederek sattı ama kuş çek çıktı:) petshoptan tövbe almam bir daha

16. Emrehan Gül

Emrehan Gül New Member

Beğenileri:
    2
    BAZI petshoplar var öyle yapıyolar geneli bilmiyor zaten başında bile durmuyo yeğenini felan koyuyo başına kafalarına göre :D bence üreticiden hobiciden almak daha uygun :D

17. Sefasefa45

Sefasefa45 New Member

Beğenileri:
    1
    Haklısınız bu çifti aldığım yer bu işi hobi olarak yapıyorum bizim için para ikinci planda falan diyerek sattı:) Allah akıl fikir versin yemlerini ordan aliyordum artık başka bir yerden alırım insallah sizde en kısa zamanda yavru alırsınız.manisaya yeni taşındım o yüzden tanıdık bildik ne hobici nede üretici var

18. Emrehan Gül

Emrehan Gül New Member

Beğenileri:
    2
    Ben ankaradayım ankarada çeşit olarak üretici olarak kuş çok ancak dolandırmaya çalışanda çok ayrıca çok pahalı istedikleride oluyor.Adana izmir tarafında olsaydınız orda çok uygun fiyatlara güzel kuşlar var üreticileri sağlam.Yem konusunda emin olun işlenmiş yem çok oluyor aldıgınız yemın ıcınde vitaking in kapalı paketleride güzel bence. denemenizi tavsiye ederim açık yem biraz daha bayat oluyor.
    saolun inşallah alırız yavrularımızı bi an önce

19. Sefasefa45

Sefasefa45 New Member

Beğenileri:
    1
    Ben daha önce bonnie kullanıyordum internette araştırma yaptım ve yağlandırma yaptığını okudum o yüzden vitakraft menu yeme döndüm çok beğendiler açık yem almam bayat küflü olabilir aylik 7,5 tl nelere vermiyoruzki diye düşünüyorum.buarada dişi kuşun sol arka tırnağı yok aldığımdan beri öyle bi zararı olurmu bi sorunu yok gibi duruyor ama

20. Emrehan Gül

Emrehan Gül New Member

Beğenileri:
    2
    Yem konusunda o kişiye göre değişir tabiki . Tırnak konusundada doğuştan oluşan bi durumdur büyük ihtimal ama zannetmiyorum aksi bi durum olacağını tek tırnak dan üzerinde yara aft felan olmasın yeter.

Sayfayı Paylaş