Karadeniz Pet

Eş kuşlarımdan dişi kuşumudeğiştirmeli miyim?

yahya3520

Yeni Üye
Kuşlarımın ikisi de 15 aylık. yaklaşık 8-9 aydır beraberler. yuvalık takılı. gerekli vitamin ve yem takviyelerini yapıyorum aksatmadan. eş tutma belirtileri olan birbirlerini kaşıma ve yem kusma var. yuvalığa da ilgileri var. arada canları isterse girip çıkıyorlar. ancak erkek çok istemesine rağmen bir türlü çiftleşme olmadı. ayırma yöntemini de denedim. yapmadığım bir şey kalmadı. erkek kuşum çiftleşmeyi çok istiyor kurlar yapıyor. elimde ve başımda bile çiftleşmeye çalışıyor. ancak dişi kuş çiftleşmek istemiyo galiba. erkek kuşum yanaştığında hep gaga atıyo. ben minik mubişlerim olsun istiyorum. aradan dediğim gibi çok uzun bi zaman geçti 8-9 ay gibi zaman. hala daha beklemeli miyim? Aklımda dişi kuşu değiştirmek var. Tecrübeli arkadaşlar bir yol gösterirlerse sevinirim.

sana kalmış bir şey ister dedğiştir ister değiştirme.... dişi alırsan cere kahverengimsi buruş buruş cere öne dogru gelmiş bir dişi al

Şuanki dişimin ceresi kahverengi dediğin gibi biraz öne gelmiş durumda. tam hazır durumda. erkek olanın da mavi renkte. hazırlar uzun zamandır ikisi de. zaten ben bilcem de :) siz olsaydınız ne yapardınız?

Geri