Karadeniz Pet

Eş kuşumu ayırmadan Nasıl kuluçka engellerim

nur_92

Meraklı Üye
Arkadaşlar eş kuşlarım haziranda 4 yumurtadan 2 yavru aldım ayrı kafeste yaşıyorlar tekrar yumurtladı 6 tane yuvada sorun varmış bitlenme falan kırdı attı şimdi tekrar 7 yumurta yaptı 1 tanesi dün çıktı 6 yumurta 1 yavrum var baba besliyor iyi durumdalar çok şükür ama tekrar kuluçka yapsın istemiyorum kıyıp kimseye veremiyorum yavru yerim yok basıl engellerim dişim yumurta kırdığında diş takırdatma kuyruk titretme stres yaptı şimdi iyi eşinden ayırıp sonlandırma istemiyorum dişim ilk kuşum herşeyim

image.jpeg
image.jpeg

Önceki kuluçkada çıkartmıştım kafesinin tabanına yumurtlayınız geri taktım bebekler atladığı an mı tam ne Zaman alim

Maşallah güzel kuşların var. Bit sorunu devam ediyorsa yavrular sağlıklı büyümez hastalıklara ve ölümlere neden olur. Öncelikle bit sorununu çözmelisin kafes temizliği ve yuva temizliğini iyi yapmalısın. Yavrular yeme düşünce yuvayı çıkar. Bu şekilde elleme dişi iyice sitres olur.

Yeni yuva taktım kaynar suyla yıkadım kafesi bit ilacı sıktım sıkıntı yok gibi teşekkürler bende çok. Seviyorum onları çok güzeller ama kıyıp veremem daha yavru olmasın yeter anne sokaktan geldi sarı kuşum eş aldım şimdi çiftlik oldu

Yavrular çıksın yeme düşsün yuvayı çıkar sorun kalmaz. Çıkan yavrularında ese doşta vereceksen çift olarak verme. Tek ver eğer o çiftin yavruları olursa %80 sakat olur yada büyümeden ölürler.

Masallahi varmış kusunuzun aşiret kurmayı planliyo heralde

Geri