petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Eş kuşumu ayırmadan Nasıl kuluçka engellerim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve nur_92 tarafından 22 Ağustos 2016 başlatılmıştır.

1. nur_92

nur_92 Member

Beğenileri:
    3
    Arkadaşlar eş kuşlarım haziranda 4 yumurtadan 2 yavru aldım ayrı kafeste yaşıyorlar tekrar yumurtladı 6 tane yuvada sorun varmış bitlenme falan kırdı attı şimdi tekrar 7 yumurta yaptı 1 tanesi dün çıktı 6 yumurta 1 yavrum var baba besliyor iyi durumdalar çok şükür ama tekrar kuluçka yapsın istemiyorum kıyıp kimseye veremiyorum yavru yerim yok basıl engellerim dişim yumurta kırdığında diş takırdatma kuyruk titretme stres yaptı şimdi iyi eşinden ayırıp sonlandırma istemiyorum dişim ilk kuşum herşeyim

2. nur_92

nur_92 Member

Beğenileri:
    3
  3. Adnan83

Adnan83 Member

Beğenileri:
    20
    Yuvalığı çıkart

4. nur_92

nur_92 Member

Beğenileri:
    3
    Önceki kuluçkada çıkartmıştım kafesinin tabanına yumurtlayınız geri taktım bebekler atladığı an mı tam ne Zaman alim

5. cengiz

cengiz Active Member

Beğenileri:
    211
    Maşallah güzel kuşların var. Bit sorunu devam ediyorsa yavrular sağlıklı büyümez hastalıklara ve ölümlere neden olur. Öncelikle bit sorununu çözmelisin kafes temizliği ve yuva temizliğini iyi yapmalısın. Yavrular yeme düşünce yuvayı çıkar. Bu şekilde elleme dişi iyice sitres olur.

6. nur_92

nur_92 Member

Beğenileri:
    3
    Yeni yuva taktım kaynar suyla yıkadım kafesi bit ilacı sıktım sıkıntı yok gibi teşekkürler bende çok. Seviyorum onları çok güzeller ama kıyıp veremem daha yavru olmasın yeter anne sokaktan geldi sarı kuşum eş aldım şimdi çiftlik oldu

7. cengiz

cengiz Active Member

Beğenileri:
    211
    Yavrular çıksın yeme düşsün yuvayı çıkar sorun kalmaz. Çıkan yavrularında ese doşta vereceksen çift olarak verme. Tek ver eğer o çiftin yavruları olursa %80 sakat olur yada büyümeden ölürler.

8. Kayahan Günay

Beğenileri:
    7
    Masallahi varmış kusunuzun aşiret kurmayı planliyo heralde

Hamdullah Keskin bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş