Eş olarak yanına koysam mı?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Bilal Yaman tarafından 4 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Bilal Yaman
  Çevrimdışı

  [​IMG]
  http://s1307.hizliresim.com/1c/4/pw7mr.jpg
  [​IMG]
  http://s1307.hizliresim.com/1c/4/pw85c.jpg
  [​IMG]
  http://j1307.hizliresim.com/1c/4/pw8cz.jpg
  [​IMG]
  http://j1307.hizliresim.com/1c/4/pw8jc.jpg

  öncelikle herkese merhaba. bu yukarıdaki benim kusum. 1 yaşında sanırım. erkek diye biliyorum. çok hareketli, çenesi hiç durmayan, benim ailemden birisi olarak gördüğüm bir birey :) ilk başta kuşun cinsi nedir. ayrıca herhangi bir hastalığı var gibi duruyor mu. sitede okuduğum kadarıyla kızışmış çünkü el veya ayak tırnağıyla oynarken kabarıyor, sonra biraz kusuyor ustüne. neyse geçenlerde kafesini temizlerken (1 hafta önce) balkonda bu kuşu yakaladım. 2 saat aynı odada kaldılar dışarıda. benimki ayrılmadı başından. ilk başta yüz vermese de sonradan oda yanaştı. ama parazit veya mantar olabilir diye yeni bir kafes alıp yeni kuşu başka odada tutuyorum. gün aşırı üzerine bit spreyi uyguladım. kafesini de hergün yıkayıp spreyledim. beyaz tüy döküyor. kaşınması fazla normalden gibi. şimdi kafeste yanaştırmıyor kendine bana. gagasının üzerinde beyaz plakalar var gibi. mantar olabilir mi? tüyleri sık, dibinde bişey görünmüyor. ilk geldiğinde dışkısı kömür gibiydi ve ağzıyla çıkarıyordu. sanınırm dışarıda yemiş bişeyler. ama artık normal. sabahları benim kuşla beraber karşılıklı ötmeye de başladı. aynı kafese koysam sıkıntı olur mu. çünkü yaşı baya geçkin gibi. gözlerinin etrafı beyaz halkalı.bide görünürde bi sıkıntısı var mı sizce?

  resimleri bunlar:

  [​IMG]
  http://u1307.hizliresim.com/1c/4/pw8wn.jpg
  [​IMG]
  http://p1307.hizliresim.com/1c/4/pw8zw.jpg
  [​IMG]
  http://j1307.hizliresim.com/1c/4/pw91n.jpg
  [​IMG]
  http://u1307.hizliresim.com/1c/4/pw96y.jpg
   
 2. Kaan KOÇ
  Çevrimdışı

  Kaan KOÇ Guest

  Dışarda yakaladığınız kuş dişi ve kızışmış beyaz tüy dökmesi normal tüy dökme zamanında yeni çıkanlardan belli mantardan ben tam emin olamadım bilgisizim bu konuda ama kuş tam kuşunuza göre
   
 3. Bilal Yaman
  Çevrimdışı

  Aradaki yas farkinin bi zarari olur mu acaba? Ayrica yeni kus cok asabi kafesteyken. Surekli isirmaya calisiyor. benim kusa zarar verir mi?
   

Sayfayı Paylaş