Karadeniz Pet

eş olma durumu yardım

gamze arat

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar merhaba. kuşumun eşini ben seçmek durumunda kaldım. benimki erkek kuş 5-6 aylık civarı dişide 3 aylık civarı falan. şimdi ben dişiyle erkeği ayrı kafeste tutuyorum yan yana. ilk getirdiğimde bizimkini görünce dişi ötmeye başladı. kafesin içinde uçtu, tüneklerde döndü, böyle değişik hareketler falan. bizim erkekte hiç tepki yok. öyle durdu, kaşındı. yaklaşık bi 1 saat kadar tek bıraktım. dişi o saat boyunca hep öttü. erkekte ses yok yine. sonra erkek kuşu dayanamadım çıkardım kafesten. çıkmak istiyodu hareketlerinden belli. dişinin kafesine kondu gagalamaya başladılar birbirlerini biraz sert bi şekilde. sonra erkeği kafesine tekrar koydum. bu defa ciyak ciyak ötüyo. ötmek denmez bile ona. bağırıyo resmen..benim bu kuş hep dışarıda olan bi kuş sabah 8 den gece 1 buçuğa kadar. şimdi;
1- ben bunu kafese koydum tekrardan acaba o yüzden mi ciyaklıyo?
2- eşini mi beğenmedi? hemen ilk günden beğenip beğenmedi karar veriliyo mu?verilmiyosa benim ne kadar süre tanımam gerek bu çifte?
3- eğer bi süre tanıyacaksam o sürede kuşları dışarı salabilir miyim? evetse kaç saat kadar? yine aynı şekilde ikisinide sabah salsam aynı odada kavga ederler mi? yoksa hep kafeste mi kalsınlar?

yardımcı olursanız çok sevinirm. bu 5. eş kuş yanına. ankara'dan sinop'a getirttim kuşu. olma ihtimalleri varsa zorlayacağım ihtimalleri artık :/

Son düzenleme:
Bence denemeyin artik 5 kusda olmuyorsa zorlama bence ijun arks siz olmussunuz yada kafese alistirin çıkarmayın dışarı sonra es atın yanina

Gamze Hnm, ben kusumun yanina es aldigimdan beri sunu ogrendim : Kuslarin davranislari ancak zamanla degisiyor. Onlara zaman tanimalisiniz. Ki kuslariniz daha cok kucuk. Bence bir sure ayni kafeste kalsinlar. anlasamazlarsa, surekli kavga ederlerse baska yol dusunursunuz. Benim tavsiyem bu

Gamze Hnm, ben kusumun yanina es aldigimdan beri sunu ogrendim : Kuslarin davranislari ancak zamanla degisiyor. Onlara zaman tanimalisiniz. Ki kuslariniz daha cok kucuk. Bence bir sure ayni kafeste kalsinlar. anlasamazlarsa, surekli kavga ederlerse baska yol dusunursunuz. Benim tavsiyem bu

Tesekkur ederim cevabiniz icin :) bende ayni kafese koymak istiyorum ama cesaret edemiyorum. Bayagi siddetli kavga edebiliyolarmis,hatta sonunda biri digerini oldurebiliyormus. O yuzden en azindan bi kac gun yan yana farkli kafeslerde dursunlar eger durum iyiye giderse ayni kafese alirim diye dusundum. Olmazsa da dediginiz gibi baska bi yol dusunecegim.

Son düzenleme:
İlk başta gagalama olabilir zamanla geçer maşallah kuşlarınıza

Aynı odada ayrı kafeslerde ve kafesler yanyana olmasın, İstedikleri kadar bağırsınlar elleme, 1 hafta 10 gün sonra kafesleri yanyana koyabilirsin, daha kolay alışırlar. İşler iyi gidiyorsa ki gidecektir. Aynı kafeste birleştirebilirsin.

İlk başta gagalama olabilir zamanla geçer maşallah kuşlarınıza
teşekkürler cevabınız için. umarım geçer, alışırlar birbirlerine

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:09 -->-> Daha önceki mesaj 13:07 --

Aynı odada ayrı kafeslerde ve kafesler yanyana olmasın, İstedikleri kadar bağırsınlar elleme, 1 hafta 10 gün sonra kafesleri yanyana koyabilirsin, daha kolay alışırlar. İşler iyi gidiyorsa ki gidecektir. Aynı kafeste birleştirebilirsin.

ay inşallah levent bey. umarım alışırlar. hala ciyak ciyak ötüyolar. ayırdım şimdi kafesleri 1 hafta sonra yan yana koyarım o zaman. teşekkür ederim cevabınız için.

Geri