petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Eş olma konusunda yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve boss35 tarafından 8 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. boss35
    Gizli

boss35 Guest

1.5 yaşında dişi bir muhabbet kuşum var şimdiye kadar tek yaşadı bugün arkadaşım bana 3-4 aylık belki biraz daha büyük bir erkek kuş getirdi(elimle tutarken kuyruğunu koparıp kaçtı yolda geri yakaladım) ikisi eş olabilirmi benim dişi baya kur yapıyo ama erkeğin umrunda değil(eve alıştı gibi yem yemeye başladı arada ötüyoda)

#1 boss35, 8 Nisan 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 8 Nisan 2014
  2. Gürcan Kurt
    Gizli

Aralarında yaş farkı var dişinin büyük olması ve ev sahibi olduğu için kafeste baskın olan dişi olacak ve büyük ihtimal erkek kuşu hırpalayacak. Siz aynı kafese koymayın 1-2 ay falan farklı kafeslerde olsunlar sadece dışarı saldığınızda buluşturun hem erkek daha yavruymuş kendini toparlar kızışır o zaman belki şansınız olabilir. Tabi daha iyi bilenler vardır elbet benim ki sadece kendi bir kaç kuşum da gözlemlediklerim.

3. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Bence aralarında kavga olmaz ise yuvalık takmadan aynı kafese koymanızda sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Erkek 7. aya girdiğinde yuvalık takarak kuşlarınızı kızıştırabilirsiniz.

Olmaz diye bir şey yok , ilerleyen zamanda erkek erişkinliğe girdiğinde yavrularını alırsınız.

4. ömer duran yagar
    Gizli

benımde dısı 1.5 yasında yanına 4 5 aylık erkek aldım 2 3 hafta sonra oldurdu dısı kusum

5. Gürcan Kurt
    Gizli

Fotoğrafı koyduğunuz kuş erkek diye arkadaşınızdan aldığınız kuş ise bu kuş erkek değil, dişi.

6. boss35
    Gizli

boss35 Guest

yeşil olanı erkek diye aldım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:15 -->-> Daha önceki mesaj 20:14 --

kafesin arasında paravan var zaten 1 hafta içinde anlaşmazlarsa 1 yaşında erkekle takas etcem

7. Gürcan Kurt
    Gizli

Maalesef dişi.

8. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    malesef yeşil olan dişi , erkek çok net belli olmuyor ceresi.

Dişi biraz durgun görünüyor hasta gibi sanki . o kuşa vitamin takviyesi yapın derim.

9. Emin YÜKSEL

Emin YÜKSEL New Member

Beğenileri:
    0
    genelde dişi seçici oluyor ve erkeğin yaş olarak daha büyük olması halinde eş tutma olasılığı daha yüksek oluyor..eğer dişi erkeği hırpalıyorsa kavga ediyorlarsa biraz zor olur..zaten yeni bir kuşun ortama alışması birazda zaman alır zamanla gözlemle derim....

10. boss35
    Gizli

boss35 Guest

saatlerdir kur yapıyo

11. Gürcan Kurt
    Gizli

Bu durum olabiliyor hatta 2 erkek kuşun birbirlerini beslediği bile olur buna kur diyemeyiz sadece kendi türünden bir kuş gördüğü için ona doğru bu davranışları sergiler. İki kuşta dişi, beyaz olan kızışmış yanına büyük kızışmış bir erkek alsanız iyi olur.

12. boss35
    Gizli

boss35 Guest

tamam ozaman yarın yeşil olanı götüreyim büyük erkek alayım(1 yaşının üstünde) 3-4 aydır yanlızmış erkek de

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:01 -->-> Daha önceki mesaj 20:28 --

Büyük olan dişi kendi kendine gırrrık gurruk sesler çıkarıyor baya kızışmasına rağmen kuşun yanına yaklaşmıyor ellerimi paramparça etti

Sayfayı Paylaş