Karadeniz Pet

Eş olma konusunda yardım

• Konbuyu başlatan boss35
  • Başlangıç tarihi
B

boss35

Guest
1.5 yaşında dişi bir muhabbet kuşum var şimdiye kadar tek yaşadı bugün arkadaşım bana 3-4 aylık belki biraz daha büyük bir erkek kuş getirdi(elimle tutarken kuyruğunu koparıp kaçtı yolda geri yakaladım) ikisi eş olabilirmi benim dişi baya kur yapıyo ama erkeğin umrunda değil(eve alıştı gibi yem yemeye başladı arada ötüyoda)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aralarında yaş farkı var dişinin büyük olması ve ev sahibi olduğu için kafeste baskın olan dişi olacak ve büyük ihtimal erkek kuşu hırpalayacak. Siz aynı kafese koymayın 1-2 ay falan farklı kafeslerde olsunlar sadece dışarı saldığınızda buluşturun hem erkek daha yavruymuş kendini toparlar kızışır o zaman belki şansınız olabilir. Tabi daha iyi bilenler vardır elbet benim ki sadece kendi bir kaç kuşum da gözlemlediklerim.

Bence aralarında kavga olmaz ise yuvalık takmadan aynı kafese koymanızda sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Erkek 7. aya girdiğinde yuvalık takarak kuşlarınızı kızıştırabilirsiniz.

Olmaz diye bir şey yok , ilerleyen zamanda erkek erişkinliğe girdiğinde yavrularını alırsınız.

benımde dısı 1.5 yasında yanına 4 5 aylık erkek aldım 2 3 hafta sonra oldurdu dısı kusum

Fotoğrafı koyduğunuz kuş erkek diye arkadaşınızdan aldığınız kuş ise bu kuş erkek değil, dişi.

Fotoğrafı koyduğunuz kuş erkek diye arkadaşınızdan aldığınız kuş ise bu kuş erkek değil, dişi.

yeşil olanı erkek diye aldım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:15 -->-> Daha önceki mesaj 20:14 --

Aralarında yaş farkı var dişinin büyük olması ve ev sahibi olduğu için kafeste baskın olan dişi olacak ve büyük ihtimal erkek kuşu hırpalayacak. Siz aynı kafese koymayın 1-2 ay falan farklı kafeslerde olsunlar sadece dışarı saldığınızda buluşturun hem erkek daha yavruymuş kendini toparlar kızışır o zaman belki şansınız olabilir. Tabi daha iyi bilenler vardır elbet benim ki sadece kendi bir kaç kuşum da gözlemlediklerim.

kafesin arasında paravan var zaten 1 hafta içinde anlaşmazlarsa 1 yaşında erkekle takas etcem

malesef yeşil olan dişi , erkek çok net belli olmuyor ceresi.

Dişi biraz durgun görünüyor hasta gibi sanki . o kuşa vitamin takviyesi yapın derim.

genelde dişi seçici oluyor ve erkeğin yaş olarak daha büyük olması halinde eş tutma olasılığı daha yüksek oluyor..eğer dişi erkeği hırpalıyorsa kavga ediyorlarsa biraz zor olur..zaten yeni bir kuşun ortama alışması birazda zaman alır zamanla gözlemle derim....

saatlerdir kur yapıyo

Bu durum olabiliyor hatta 2 erkek kuşun birbirlerini beslediği bile olur buna kur diyemeyiz sadece kendi türünden bir kuş gördüğü için ona doğru bu davranışları sergiler. İki kuşta dişi, beyaz olan kızışmış yanına büyük kızışmış bir erkek alsanız iyi olur.

Bu durum olabiliyor hatta 2 erkek kuşun birbirlerini beslediği bile olur buna kur diyemeyiz sadece kendi türünden bir kuş gördüğü için ona doğru bu davranışları sergiler. İki kuşta dişi, beyaz olan kızışmış yanına büyük kızışmış bir erkek alsanız iyi olur.

tamam ozaman yarın yeşil olanı götüreyim büyük erkek alayım(1 yaşının üstünde) 3-4 aydır yanlızmış erkek de

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:01 -->-> Daha önceki mesaj 20:28 --

Büyük olan dişi kendi kendine gırrrık gurruk sesler çıkarıyor baya kızışmasına rağmen kuşun yanına yaklaşmıyor ellerimi paramparça etti

Geri