petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

eş olma yolunda yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Elif Akyüz tarafından 2 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Elif Akyüz

Elif Akyüz Active Member

Beğenileri:
    53
    Merabalar ilk önce. Tecrübeli kişiler aydınlatırsa çok sevinirim. Erkek muhabbet kuşu alıp onu kendime alıştırma yolunda ilerlemeyi düşünürken kuşun büyüdükçe cere renginden dişi olduğu anlaşılmaya başlayınca yanına erkek bi eş aldım. Henüz ikisininde 1 yaşında olmadığını biliyorum. Erkek dişiden 3-4 ay küçükmüş. Ama eş oldular gayet iyi anlaşıyorlar fakat, ortamın sessiz yerde ve kafesin yüksekte olma durumuna gelirsek. Sessiz olduğu zaman sürekli uyuyorlar. Çoğu zaman belli etmeden gözetliyorum açıkcası. Ama ne zaman beni görseler öpüşmeler kurlar hiç durmuyor. Bu kuşlarda mı bi aceyiplik var. Ve kuşlar kızışmasa bile yavruları olur mu. Bu yaşta dişinin yavrulukla hiç ilgilenmemesi normal mi. Ve dişu erkekle öpüşmediği süreler hep uyuyor. Kendisi kabarık olmasa bile eskisinden çok kilolu ve yukarı çıkarken baya zorlanıyor. Cansız değil bu arada maşallahı var. Ama normalden niye daha kilolu ve ağır hareket ediyor. Bileniniz var mı acaba şimdiden teşekkürler

2. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    Illa kizismasi gerekmiyor. Yuvaya ilgi olsa yumurta yakindi. 8 ayliksa disi yumurta gelebilir. Foto atin da yaglanma var mi ona bakalim.

3. Elif Akyüz

Elif Akyüz Active Member

Beğenileri:
    53
  4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Kusunuz güzel fakat kafes düzeni oldukça kötü o yerde duran ne yumurta gibi üretim sabır gerektirir zaman tanıyın

5. Elif Akyüz

Elif Akyüz Active Member

Beğenileri:
    53
    O top. Dişi kuşum onunla oynamayı çok seviyor. Sadece daha önce bir erkek kuşum oldu 11 yıl yaşadı. Yanına eş almadım. Yanında eş olunca bilgim az. Ne yapacağımı daha önceden bilip yavruları yaşatmak istiyorum. Amacım üretmek değil sadece bir kez yavru alıp onları büyütüp tecrübe edinmek. Tecrübe edindiğimi anlarsam o zaman üretim yapmayı düşünüyorum

Sayfayı Paylaş