Karadeniz Pet

Eş olmayan kuşlar ciftlesti ?

• Konbuyu başlatan Ahmet Atdag
  • Başlangıç tarihi
A

Ahmet Atdag

Guest
Arkadaslar disi kus eşi olmayan diğer kuşla ciftlesti esine hic yuz vermiyor ama eşi yem kusuyor falan hani ciftlesti yani gözümle gordum tam ciftlesmedi 10 20 saniye sürdü ama ben napsam simdi ?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

kardeşlik aynı şey bende de oldu dişi beğendiyse yapacak birşey yok ben ayırdım çifthanede erkek bir sağa bir sola gidip hemdişiler ile hemde yavrulara koşturuyor zavalı poyrazım cubuk gibi kaldı yorgunluktan

kardeşlik aynı şey bende de oldu dişi beğendiyse yapacak birşey yok ben ayırdım çifthanede erkek bir sağa bir sola gidip hemdişiler ile hemde yavrulara koşturuyor zavalı poyrazım cubuk gibi kaldı yorgunluktan

Usta sen cifthaneye iki disi bir de erkek mi koydun ?

bu arada belirtmek isterim ben usta değilim daha o mertebeye ulaşdığımı sanmıyorum sadece başımdan gecen olayları paylaşıyorum ve kendimi geliştirmeye çalışıyorum

aslında benim isteyerek yaptıgım birşey değildi

ben bir çifti yumurtlayacakları için salmadan ayırdım ve cifthane ye koydum sonrada 1 hafta sonra başka bir dişi rahatsız olduğundan şüphelenip ayırdım ve cifthaneye koydum aradaki ızgarayı cıkartıp birbirlerini görmemeleri için pvc koydum ama kıışmış erkek sen kafesin alt tarafından gec diğer tarafa ve anlaşıp çiftleşin benim eşim görmüş bende daha sonra ayırmadım ve olduğu şekilde bıraktım olay bundan ibaret

1R07.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Peki cifthanede aradaki bölmeyi açıp 2 disi bir erkek seklinde koysam bir sıkıntı olur mu bir erkek bir disi ciftlestigi disi digeri de erkeğin eşi ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:46 -->-> Daha önceki mesaj 11:45 --

disi kus begendiyse ciftlesir ben facebookda 5 dkda es tutan ve ciftlesen dunen ilk yavrulari cikan cift gordum

Niyazi bey diğer kuşlar iki aydır çiftti ama bi olay yoktu bahsi gecen disi son zamanlarda bayaa kalamar kemiği tüketiyordu ama esine yuz vermiyor simdi ara arada diğer erkekle ciftlesiyor yuvalıga karsi ilgisi de arttı napayım bilemiyorum.

2 disi 1 erkek koyarsan kavga olur erkek icin bir erkek muhabbet kusu es tutuysa ölüme kadar disisiyle es olur tabi hayata kalirsa

2 disi 1 erkek koyarsan kavga olur erkek icin bir erkek muhabbet kusu es tutuysa ölüme kadar disisiyle es olur tabi hayata kalirsa

O zaman şöyle yapayım diyorum bir yere çiftleşenleri koyayım diğer yere de onların eslerini arayı ya PVC ile kapatayım diğer kuşlar es tutarsa ne âlâ tutmazsa da birsey olmaz. Benim korkum disi kuluçkaya yatınca eşi olmayan disinin onu beslememesi

Zorunlu bir çiftleşme olmuştur bence

Son düzenleme:
4-5 erkegin arasina atarsan zorunlu ciftlesir eve g etirdiginde kuslar sok olur buyuk ihtimale bu kuluckada dolsuz yumurtalar olucak !

Niyazi bey haklı sanki zorunluluktan çiftleşmis sanki bi de yer degisikligi malum. Suanda çiftleşenleri ayırdım disi surekli yuvaligin icine bakıyor ama daha girmedi bakalım nolacak araya PVC koyacam

Niyazi bey cevap için teşekkür ederim, ben konuyu baştan şöyle özetleyim ciddi anlamda yardıma ihtiyacım var;

1 dişi 1 erkek Jumbo Muhabbet aldım ama aynı ortamda bekleterek erkekle anlaştığını görerek aldım, erkek çok kızgın dişiye yem kusuyor, kur yapıyor, dişide ona karşı boş değil ama çiftleşme olmadı henüz, bunları çifthane denen ortadan bölünen kafese koydum ilk getirdiğim gün ve yuvalık taktım, ertesi gün dişi yuvaya girip çıkmaya başladı ardından erkekte sık sık yuvaya girip çıkmaya başladı, daha sonra geri kalan yarım bölümünde beslediğim bir erkek ingliz muhabbetim vardı ona jumbo bir dişi aldım dişi 2 gün yanında kaldı ama hiç yaklaşma olmadığı gibi erkek dişinin yanında küçük kaldı ve dişi dövdü, hemen ikisinide aldığım arkadaş götürdüm, erkeği gözden çıkarmıştım çünkü dişi show jumboydu, dişiyi tek bir kafese koyduk ve 4 tane falan erkek attık yanına hani birini seçerse eş olursa o erkeği alıyım diye, o kadar erkeğin içinde birisiyle kendi isteğiyle öpüştü yem kustular ve 2 dk içinde çiftleştiler, o erkele dişimi eve getirip çift hanenin kalan yarısına koydum arayıda kartonla kapattım çiftler birbirini görmesin diye, sonra bir arkadaş bunlar iri kuş bu bölüm küçük kalmış çiftleşemezler kuyrukları tele değiyor dedi, bende üretim kafesi denen kafeslerden aldım 2 tane, ürkütmeden takılı olan yuvalık yemlik vs herşeyi o kafeslere aktardım ve aynı yerlerine koydum kuşları, şimdi ilk getirdiğim çiftler artık 2 gündr yuvalıga girmiyor yani kafes değişiliğinden beri zaten 2 gün oldu, ama aksine diğer erkekle çiftleşen dişi yuvaya girip çıkmaya başladı ve çoğu zaman yuvada ama erkekle çiftleşmiyor erkekte onunla ilgilenmiyor, ne yapacağımı şaşırdım, eski çift haneyemi almalıyım? böyle kalsınlarmı? neyapacağımı bilemiyorum. rahatsız eden bakan yok, yüksekte ve sıcak bir yerdeler, yuvaya giren çıkan kuşlar neden girmiyor acaba? kafes değişti diye mi? Bana lütfen bir akıl verin bende onu yapayım.

Arkadaslar tekrardan merhaba. Bugun arayı kontraplakla kapattım çiftleşenleri aynı yere koydum onların eslerini diğer yere koydum. Bu arada bahsi gecen disi kus son uç dört gündür yuvaya bakıp duruyordu bugun girdi 7 8 defa. Simdi de icine bakıyor. Ben yuvanın icine ince talaş koydum sonradan fazla müdahale etmemek icin. Dogru mu yaptım sizce ?

Geri