Karadeniz Pet

Eş olurlar mı?

• Konbuyu başlatan Doğukan
  • Başlangıç tarihi
D

Doğukan

Guest
Erkek kuşumu alalı 10 günü geçti aldığımda ishaldi evde fark ettim ishali geçti kafasında 2-3 tüy değişiyor daha eş olmadılar dişi kur yapınca erkek kaçıyor kavga hiç etmiyorlar(yem yerken hariç) erkek hiç ötmüyor kuş sesi duyunca ancak ciyak ciyak bağırıyor sizce eş olurlar mı?
Dişi kuşum eski eşini dövüyordu çiftleşmediği için kuyruğunu kaldırıyordu erkek çiftleşmiyordu şimdiki erkek hiç hareketli değil kur yapmıyor
Tanıdığım kuşçu bana biraz bekle eğer çift olmazsa değiştiririm dedi.,
Sizce napmalıyım?
lzjlzk.jpg

OdAgd5.jpg

QgBq4V.jpg

pYz1mL.jp

ya benim dişide 1 2 hafta hep öyleydi bak konularıma bu kuş hastamı niye böyle yapıyor falan filan sürü konu açtım :D daha alışamamıştır bence şey yap bir tane daha kafes varsa kafeslere ayır kuşları erkeği bu kafeste bırak yuvalık olan dişinin kafeste hiç bişi olmasın yuvalık yani yem su ver 2 hafta karşılıklı dursun onlar şimdi ev sahibi dişi olduğu için erkekten daha baskın oluyor tam tersi olması lazım erkek daha baskın olması lazım şimdi 2 hafta ayıracan erkek kafese iyice alışacak sonra dişiyi bi atacan belkide bu sefer kur yapmaya başlayacak benim erkek gibi :D bence bunu bi denemelisin işe yarar büyük ihtimal zaten dişin istekli ve üretken bir kuş :)

2 side iyiy duruyor erkek ingiliz kırına benziyor bence degiştime bir sal salınca belkin güveni yerine gelir kavga yoksa zamanla düzelir tek yemlikmi kulanıyorsun

2 side iyiy duruyor erkek ingiliz kırına benziyor bence degiştime bir sal salınca belkin güveni yerine gelir kavga yoksa zamanla düzelir tek yemlikmi kulanıyorsun
2 yemlik kullanıyorum dişi çok yaramaz erkek nerede yerse oraya gidiyor hep erkeğin yanına gidiyor tünekde bile :D

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:16 -->-> Daha önceki mesaj 23:15 --

ya benim dişide 1 2 hafta hep öyleydi bak konularıma bu kuş hastamı niye böyle yapıyor falan filan sürü konu açtım :D daha alışamamıştır bence şey yap bir tane daha kafes varsa kafeslere ayır kuşları erkeği bu kafeste bırak yuvalık olan dişinin kafeste hiç bişi olmasın yuvalık yani yem su ver 2 hafta karşılıklı dursun onlar şimdi ev sahibi dişi olduğu için erkekten daha baskın oluyor tam tersi olması lazım erkek daha baskın olması lazım şimdi 2 hafta ayıracan erkek kafese iyice alışacak sonra dişiyi bi atacan belkide bu sefer kur yapmaya başlayacak benim erkek gibi :D bence bunu bi denemelisin işe yarar büyük ihtimal zaten dişin istekli ve üretken bir kuş :)

Şimdi sen ayırdıktan sonramı erke kur yapmaya başladı :D
eğer öyleyse bende denicem.

yok ben hiç ayırmadım benim erkek ev sahibi ya direk ondan gerek kalmadı kafes onun çünkü sen ayır bence sende işe yarayacak dişi baskın olmaya devam ederse olmaz bu iş bu arada benim erkek dişinin üstüne bi kaç kez ayak atıp çıkmaya çalıştı ama dişi bi bakış attı geri kaçtı sonra tekrar denedi dişi yine bi bakış attı :D

Valla bu işlerin sabırsızlıkla olmayacağını çok iyi anladım.
Çiftimi aldığımda dişi erkeğe yüz vermiyor diye gittim 3 tane dişi aldım.
Erkeğin yanına aralıklarla attım hiçbir<şekilde eş tutmadılar.
Bir tanesinin üstüne çıktı neredeyse çiftleşeceklerdi ama olmadı.
Çiftleşmeye yakın olmalarına rağmen aralarında hiçbir sevgi belirtisi yoktu.
Sonunda uzun süre ayrı tuttuğum eski eşini yanına attım 3 hafta sonunda bugün ilk yumurta geldi.

Birbiri ile eş olan kuşları ayırmamak lazım.
Kuşları en önemlisi huzurlu bırakmak lazım.
Kuşlar ortama alışıp orada yavru büyütebileceğine inanınca herşey oluyormuş.
Eşleşmiyorlar diye ayırdığım kuşlar günde 3 4 defa yapar oldu.
Artık sadece onları seyredip sadece yem ve sularını ayrıca 3 günde bir ev yapımı mamalarını veriyorum.

Sabır sabır sabır.
Dişi erkeğe yanaşıyorsa erkeğe 2 ay süre ver o süre içinde kafesi asla rahatsız etme.
Kafese tek tünek koy enine değil boyuna uzun bir tahta tünek koy (kafese kadar uzanan bir tünek) sonra bırak kendi hallerine.

Son düzenleme:
Valla bu işlerin sabırsızlıkla olmayacağını çok iyi anladım.
Çiftimi aldığımda dişi erkeğe yüz vermiyor diye gittim 3 tane dişi aldım.
Erkeğin yanına aralıklarla attım hiçbir<şekilde eş tutmadılar.
Bir tanesinin üstüne çıktı neredeyse çiftleşeceklerdi ama olmadı.
Çiftleşmeye yakın olmalarına rağmen aralarında hiçbir sevgi belirtisi yoktu.
Sonunda uzun süre ayrı tuttuğum eski eşini yanına attım 3 hafta sonunda bugün ilk yumurta geldi.

Birbiri ile eş olan kuşları ayırmamak lazım.
Kuşları en önemlisi huzurlu bırakmak lazım.
Kuşlar ortama alışıp orada yavru büyütebileceğine inanınca herşey oluyormuş.
Eşleşmiyorlar diye ayırdığım kuşlar günde 3 4 defa yapar oldu.
Artık sadece onları seyredip sadece yem ve sularını ayrıca 3 günde bir ev yapımı mamalarını veriyorum.

Sabır sabır sabır.
Dişi erkeğe yanaşıyorsa erkeğe 2 ay süre ver o süre içinde kafesi asla rahatsız etme.
Kafese tek tünek koy enine değil boyuna uzun bir tahta tünek koy (kafese kadar uzanan bir tünek) sonra bırak kendi hallerine.

Sağolun kaç gün ayırmalıyım kuşları ve sadece 1 tahta tünek yeter mi(bide bit yapıyormuş tahta tünekler.
Erkek hiç hareketli değil ishaldi ishali geçti ve şimdi kafasında bir kaç tüy değişiyor ondan hareketsizdir diye düşünüyorum.
Erkeğe 2 ay süre ver demişsiniz acaba neden 2 ay eve filan alışması için mi?

Evet eve alışması en az 3 4 hafta.
Eşine alışması en az 2 3 ay.
Geçen 2 aylık sürede durumlarından anlarsın zaten ,
eğer birbirlerini kaşıyorlar, besliyorlarsa rahat bırakın vakti gelince onlar yumurta yapar.
Ama yumurta için ilk şart güvenli ve huzurlu ortam.

Evet eve alışması en az 3 4 hafta.
Eşine alışması en az 2 3 ay.
Geçen 2 aylık sürede durumlarından anlarsın zaten ,
eğer birbirlerini kaşıyorlar, besliyorlarsa rahat bırakın vakti gelince onlar yumurta yapar.
Ama yumurta için ilk şart güvenli ve huzurlu ortam.

Kafesleri ayırmalımıyım ve kaç gün olmalı

Geri