Karadeniz Pet

es olurlarmi

bunyamin

Meraklı Üye
eyP1UCYlj

Merhaba kuslari alalı 2 ay olacak nerdeyse çift olarak almadm ayrı ayrı aldım kuşlar kafeste bi tunekte duruyorlar hareket sizler oturdukları yerden yem haricinde kalkmiyorlar resmen kavga falanda etmiyorlar ama öpüşüp birbirinize kasimiyor her yolu demedim yem su gaga tasi kus kumu oyuncakları hic bisei eksik değil kaliteli yem kullanıyorum ve Nijer tohumunda karıştırdı ama bi değişiklik yok iyi anlaşıyorlar yan yana duruyorlar ama çift olacaklarını gösteren pek bisey yok yardımcı olacak arkadaşlara tesekkurler

Kafes kötü tünekler kötü yuvalıgınız nasıl bilmiyorum mama yaptınız mı ? cift kuslara oyuncak gerekmez

p9d3vapnj

Kafes şuan bu şekilde tüneklerinde ağaç dalından kendim yaptim

Yuvaliga girmeleri için sebep yokki daha es olamadı kuşlar öpüşüp birbirlerini kasimiyorlar. küçük bi kafes vardı yani normal boyutta bi kafes ona koydum bir gün sonra hayvanlara kiyamadim büyük geniş kafese aldım tekrar küçük kafese alim ozaman. Hem hic meraklı değil benkmkiler bu ne diye girip bakmazlar bile havuç falan skistirmistm tellere merak edip yemediler bile o tasida hic kemirirlerken görmedim enteresan bi hayvan benimkiler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:01 -->-> Daha önceki mesaj 14:58 --

Kondukaro yerde gece gündüz sıkılmadan bu şekilde durabiliyorlar kuşlar resmen. Hayır ne çift olamayacaklarını gösterip kavga ediyorlar nede çift olup opusuuorlar :)

zamanla olurla rinşallah..çok güzelde yavrular alırsınız muhtemelen..

Ozaman kuslarimi bu küçük kafese hapsediyorum sizin onerinizle ve tesekkur ediyorum
exRPYtuej

Bu kafeste eski, paslanmis gibi, kuslara bi zarari olmasin ? Bazen isiriyolar.
Sabit tunek olursa daha iyi olur diyolar. Birde disari salmayin diyorlar.
Belkide birbirlerini begenmemislerdir. Sonucta es secen kuslar. Biri sonradan gelmeyince kavga etmiyolar heralde. Daha once yavruyken alip baktigim kuslar ne es oldular ne kavga ettiler. Simdiki disi kusumun yanina erkek aldim, disinin kafesine koysam öldurur heralde.
İlla es olsun yavru alayim diyorsan, imkanin varsa birini degistir, yok ben bu kuslari seviyorum diyorsanda es kismini kafana takma zamanla olur insallah.
Kafes gun isigi alsin, ortam sicak olsun, havuclu mama yap arada, sonrasi kismet

İsin kotu yani kışlar hic meraklı değil havuç koyuyorm bikere bile tadına bakmadilar mama ypmadm ama eminim onunda tadına bile bakmazlar oturdukları yerden kalkmiyolar çünkü :)

Bence ilk kafesiniz daha uygun geniş dar kafeste hareket kabiliyetleri çok azalacak...

İlk kafeste de hareket ettikleri yoktuki zaten tunekten hareket ettikleri yok :) sunu çok iyi anladimki kus satanların tek çabası kuşu satana dek ikisine yüz lira verdim simdi gidip sorunlarını anlatıyorum yapacak bisey yok diyor zaten kuşları geri vermeye de kiyamam hernekadar bana alismasalarda kacsalarda çift olmasalar da sanırım bu şekilde kalacak lar alıştık yani :)

Evet alıştınız mı iş değişiyor yalnız anladığım kadarıyla yenier sanırım tünekte olmaları normal henüz ortama tam alışmamışlar olabilir bu nedenle alıştıkça kafesi genişletmenizi öneririm zamanla alışacaktırlar... :)

Yaklaşık iki ay oldu birbirlerini alışıp es olsunlar bana alismasalarda olur :) kaliteli yem kizistirici yuvalik su gaga tadı kalamar kemiği kuskumu hiçbir şeyleri eksik değil sadece ev biraz soğuk öğrenci olduğumdan 300 lira fatura gelince bi haftadır ev soğukbunun sakıncası olurmu acaba

Soğuk olması kuşları hastalandırabilir fakat kafesi sıcak tutabilecek altenatif çözümler bulursanız sorun olmaz, alışana kadar bence nijer vermeyin, kızışsalar bile hazır olmadıkları için bir şey olmayacaktır... :)
Örnek veriyorum düz mantıktan kafes altına bir elektrikli battaniye ile kalorifer görevi görebilir, üstünüde örterseniz sıcaklığıda ayarlarsanız olabilir, bu sadece örnek... :)

Son düzenleme:
Ama artik çok geç çünkü büyük bir yem paketiyle beraber bir kutuda harmanladim öyle veriyorum :)

Önemli değil... :) Öyle yesinler zararı olmaz yalnız fazla olmasın tüye girerler, ona dikkat edin... :)

Soğuğa 2 gün daha dayanabilirler sanirim yarin oburgun doğalgaz acilir çünkü bakalim hareketleniceklermi yoksa aynı şekilde devammı edecekler

Soğuğa 2 gün daha dayanabilirler sanirim yarin oburgun doğalgaz acilir çünkü bakalim hareketleniceklermi yoksa aynı şekilde devammı edecekler

Deneyin ama hasta olmasınlar dikkat edin... :) Narin hayvanlar 2 gün dayanabileceklerini zannetmiyorum üstlerini örtün altınada polar battaniye koyarsanız yalıtımı sağlamış olursunuz, altından hava boşluğu bırakın yılnız... :)

Kardeşim 1. Kafesinde kötü 2. de Bence sen 25 Tl mi 20 mi ne rahat kafesler var ne cok büyük ne cok kücüç yuva girişide yandan olunca kuşlarda birbirine yakın olunca olur bu iş :) birde haraketsiz olmalarının sebebi odanın karanlık olmasından olabilir tv li odaya alın :)

hljTgjopj

Suanki durumları bu kafes aslında ikisi için yeterli gibi zaten bulunduğum odadalar ışık ve televizyon sürekli acik

Geri