Karadeniz Pet

es olurlarmi

hljTgjopj

Suanki durumları bu kafes aslında ikisi için yeterli gibi zaten bulunduğum odadalar ışık ve televizyon sürekli acik

Tüneklerin çok kötü kardeşim Sağlam tünek almalısınki kuşlar rahat haraket edebilsin

Sağlam derken nasıl olması gerekli bizim kuşçu bi bunları verdi ve sallanmiyo yani gayet sağlam tunekler öteki kafeste ağaçtan tunrk yapmıştım konuda begemmediler napcam ben bunları ya :)

Sağlam derken nasıl olması gerekli bizim kuşçu bi bunları verdi ve sallanmiyo yani gayet sağlam tunekler öteki kafeste ağaçtan tunrk yapmıştım konuda begemmediler napcam ben bunları ya :)

Dikkat edersen kuşlar tüneğe cıkınca tünek tartıya binmiş . İki tarafındanda demirlere tutunacak tünek tak

Yuvaliga ilgi cekmek az bir sey kabuk tarcin koyabilirsin talas ile birlikte. Kokusu disinin ilgisini cekebilir. Erkek biraz daha kucuk gordugum kadariyla disiden, belki kafeste ustunluk kurmasi biraz zaman alir ama ikisi de cok tatli masallah. Eger erkek hic kur yapmiyorsa, bence 1 hafta kafeslerini ayirabilirsin. Birbirlerini gorup otusecek, hatta cildiracaklardir :) Cunku 2 ayda illa ki birbirlerine alismislardir. Yuvalik takili olanda erkek kalsin. Disiyi de 1 hafta sonra erkegin oldugu kafese alirsin. Bu sure icinde havuc mama takviyesi yapabilirsin.

Bu güzel fikir yas olarak erkek 4 ay falan büyük bildiğim kadarıyla allahtan kavga dövüş etmiyorlar bir günlüğüne kafeslerini ayimistim çıldırdı erkek dişisi kafesten kaçıp diğerinin kafesine konmuştu hic susmadilar sonra kiyamauip ayni kafese aldım tabi ertesi gun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:00 -->-> Daha önceki mesaj 16:58 --

Yok o taktgmdada öyleydi biraz sıkışıp kafesin tellerinin baskısından öyle duruyor yani orda olmadillarindada yamuk duruyo tünek :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:18 -->-> Daha önceki mesaj 17:00 --

Kafese ballı kraker koydum yüzüne bile bakmiyolar benm kuşlar resmen yenden başka bisey yemiyolar ya

Bazı kuşlar yemez Bünyamin kardeşim... :)

Beninkiler sırf nefes alıp veriyolar resmen hiçbir hareket yok hic bir icraaat yok :) erkeğin resmini atsam yaşı konusunda yardımcı olabilir misin bugün başka bi kuscuya gittim çok yasli olabilir dedi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:28 -->-> Daha önceki mesaj 20:22 --

eysx4GiWj

Erkeğin bu

Kafes içindeki tüm aksesuarları çıkarın istisnasız hepsini hemde.

Tahta tünek bulup 2 tane den fazla koymayın.
Mümkünse kafesin üst tarafını kapatın Kafes alanını küçültün yani.
Tüneğin birini hatta mümkünse zaten bi tane koyun onuda yuvanın hemen önüne koyun.
Dişi olgunlaşmış zaten. Yuva ilgisini çekerse zamanla olacaktır birşeyler.

Ama erkeğin dişiye kur yapmaması biraz garip. Nijer tohumu ve aspür verin kuşlara faydası olacaktır.
Nijer tohumunu erkekler Aspürüde dişiler çok severler.

Son düzenleme:
Evet dediği doğru biraz yaşlı sayılır 2 yaşını geçmiş kesin bir şey diyemem ama yaşlı sayılır... :) Önceden yiyorlar mıydı yemi?

Kuşları alalı iki ay oldu ilk kez aldım ballı krakeri öğrenciyken böyle bi hobi pahalı oluyor biraz kus yüzüne 300 lira doğalgaz oduyorum mesela :) kafeste iki tünek gaga tasi kalamar kemiği kus kumu suluk iki yemlik ve yuvalik harici birşey yok kafesinde kuculttum ama dişinin ceresi açıldı kahverengiydi açık beyaz mavi simdi inş yakında kizgonlasir yine erkek biraz faaliyet siz sanırım

Kuşları alalı iki ay oldu ilk kez aldım ballı krakeri öğrenciyken böyle bi hobi pahalı oluyor biraz kus yüzüne 300 lira doğalgaz oduyorum mesela :) kafeste iki tünek gaga tasi kalamar kemiği kus kumu suluk iki yemlik ve yuvalik harici birşey yok kafesinde kuculttum ama dişinin ceresi açıldı kahverengiydi açık beyaz mavi simdi inş yakında kizgonlasir yine erkek biraz faaliyet siz sanırım

Kafes düzeniniz gayet iyi... :) Kuşunuzun dişi olanını 2 gün birbirinden ayırın, erkeğide kızıştırıcı yiyecekler verin, normal ölçülerde, kızıştığı zaman, dişiyi erkeğin kafesine koyun o zaman belki erkek dişinize kur yapabilir...

Son düzenleme:
Yemlerinde Nijer tohumu aspur meyve ekmek herbisey var en saglamindan
p5a6uzaZj

Yeminizi değiştirmenizi tavsiye ederim ekmek kuşlara zararlıdır, büyük zararlar verebilir, bu nedenle türevi galeta unu vs. malzemelerde kullanmayın... Yemlerinizde belirli malzemeler kullanın

Son düzenleme:
Bir günlüğüne dişiyi ayirdim erkek deli oluyor ikisininde koyduğum kafesten kaçmışlaryemligin altından yer bulmuşlar tabi öğrenince nerden kactgni kapadm buawfer dışı kafesin tellerini eğip öyle kacmis

Birbirine bağlılar ama icraat yok bunu anlayamadım... Kaçmasını engelleyebilir misiniz? Arada sırada birbirlerini gösterin yalnız... görsünler birbirlerini fakat kafes dışından görsünler 2 gün deneyin işe yaramazsa 1 hafta deneyin... Kızıştırıcı malzemelerde eklerseniz işe yarayabilir... :)

Son düzenleme:
kuşlarınızı ayırma yöntemine gidebilirsiniz. kesin çözüm birbirini görecek şekilde ayrı kafeslerde tutun erkek kuşunuz yuvalığın olduğu kafeste kalsın 2 hafta ayrı tutun güzel vitamin mama kızştırıcı vs takviye edin sonra dişiyi erkeğin yanına atın bi bakın bakalım o zaman :)

Simdi peshopa her gittiğimde farklı bi marka veriyi ve her verdiği de en kaliteli olarak gösteriliyor tabi bildgnz üzere her yem petshopta kaliteli herneyse verdiği iki paket farklı yeni karıştırdı biri meyveli diğeri başka bisey bde içinde su renkli ekmek gbi şeyler var onun icjnede Nijer kattim bi yem daha vardı hepsini karistirdm bi kutuda öyle veriyorum vitamini eksik tutmuyorum ev soğuktu bir haftadır bakalım smdi ne değişecek sıcak olunca ama bir iki gün içinde farklılık goremezasem kafesleri ayiricam söylediğiniz gibi

Bünyamin kardeş sen Karnaval yem bulabilirsen muhabbet kuşununkinden al yoksa 5 liraya bile çok güzel kapalı pakette yemler var onlardan alabilirsin... Vitaminini gereğinden çok verme bir suluğa 3 damla yeter onuda en fazla haftada iki kez ver...

Son düzenleme:
Bizim yemin markası versele-laga budgies prestige diye birşey daha öncede mavi boncuk markalı aldiydim dışı kuşum önceden ses cikarmazdi smdi farkettm ufaktan ciril ciril homurdaniyo şuan kuscuya sorduğumda bana herkus es olacak diye bisey yok demesi beni hirslandiriyo açıkçası çünkü satarken boyle demedi ve bu kuşlar kaliteli diye yüz liraya verdi bana kuşları buda zoruma gitti cidden adam bana resmen süs diye kakalamis kuşları ama bende bu kuşları es yapcam yavrulama salar da olur ama evimjn neşesi olacaklar :)

İnşaallah yavrularınıza kavuşursunuz, yemi alırken dikkat edin neler kattığına ve verdiğine bakın kapalı paketteki yemleri tercih edin...

Geri