Karadeniz Pet

es olurlarmi

Hep kapalı paket aldm on aldigimn içinde sari darı kırmızı darı ak darı soyulmuş yulaf kanarya tohumu keten tohumu yalancı safran ve çok az miktarda Nijer varmış ama ben bunu bollastrdm tabi

İçinde olan malzemeler yeterli fazlasına gerek yok, bu mamayıda değiştirebilme imkanınız varsa değiştirmenizi tavsiye ederim... :)

Son düzenleme:
Daha yeni aldiydm :) kuşlara haftalık yirmi lira yem vs parası veriyom bu bitince farklı yem alirm :) ama en iyisi bu sanırım safranbolu daki kuscuda

Anlıyorum, kuşlarınızada ayırma yöntemini uygulayınız... :)

Emrehan kardesm sana çok tesekkur ediyorum ilgi ve alakandan dolayı elinden geldiğince çok yardımcı olmaya çalıştın valla sagolasin

Emrehan kardesm sana çok tesekkur ediyorum ilgi ve alakandan dolayı elinden geldiğince çok yardımcı olmaya çalıştın valla sagolasin

Rica ederim, yardım edebildiysem ne mutlu bana, her zaman yardımcı olurum... :) Bir hafta sonra konuyu güncellerim haber ederseniz sevinirim, inşaallah en kısa zamanda kur yapmaya başlarlar... :)

Son düzenleme:
Bir hafta sonra seni tekrar haberdar edeceğim bakalım değişen bisey olacakmi :)

Teşekkür ederim... :)

Asil ben teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:02 -->-> Daha önceki mesaj 21:23 --

Arkadaşlar kuşlara gosterdigim ilgiyi biraktiydim daha doğrusu es olmalarından umudi kesmistm baktm dun aksam erkek dişiye bir kere yem kustu bugünde disi kafasını erkek kasisin diye eğdi erkek kasimaya başladı bikere galiba yavaş yavaş biseyler olacak anladimki naparsaniz yapın sizin yaptıklarımız fayda etmiyor sabredin zamana birakin

Biraz zamana bırakın olurlar inş

Kafes sorun değil ikiside olur
fakat
kuşları salmayın kafesten dışarı
yem su temizlik hariç yanina ugramayacaginiz
şekilde sessiz sakin bi yerde kalsinlar bu şartlarda
ise hemen değiştirin degilse bu sekilde 1 ay daha bekleyin
olmadı değiştirin yetişkin kuş zamanla cift olmaz
3 ay çok uzun bi süre olsaydı olurdu
bilmem anlatabildimmi

Yem su hariç yanina ugramayacagm bi oda olacaksa odamn arkasında bi oda var fakat penceresiz karanlık bu kuşlar için sorun olmazmi

Güneş önemli bi faktör
ışığı bi şekilde ayarlarsan
günde en az 6 8 saat yansın
sıcaklık nasıl 18 20 derece ideal
Bu şekilde dene bide
Allah gönlüne göre versin
inşallah bol bol yavruların olur

İnşallah sagolasin ama yerlerini degistirmicem kalsanlar odanin ortasında yavrulamasalarda olur artk :)

İsin kotu yani kışlar hic meraklı değil havuç koyuyorm bikere bile tadına bakmadilar mama ypmadm ama eminim onunda tadına bile bakmazlar oturdukları yerden kalkmiyolar çünkü :)
Muhabbetler sürü psikolijisi olan kuşlardır. Eğer bir takımın daha olsaydı ve diğer takımın havuç, gaga taşı yiyor olsaydı emin ol bu takımın da aynısını yapardı. Test edilip onaylanmış bir durumdur. Arkadaşlarında dediği gibi biraz sabret. Eğer birkaç ay daha aynı şekilde olursa kuşları öncelikle ayır 15 gün kadar. Sonra dişiyi erkeğin olduğu kafese koy. Baktın o zamanda olmuyor kuşlardan birini değiştirirsin. Dişi kuşu değiştirirler genelde. iyi forumlar.

Artik okadar ugrasmiyorum kuşlarla bir hafta her gün mama da yaptm verdm yemediler artik sadece yem su vitamin takvyesinden başka bisey verimiyorum canları ne istiyorsa onu yapıyorlar kafesin kapısı açık zaten her zaman ikisinde ya kafesn üstüne ya kapısının arkasında duruyorlar bende hic sevmiyolar korkuyolarda :) kafalarına gore takiliyolar evde yiyip içip afedersnz siciyolar :)

Çift olup yavru yapmalarını istiyorsan küçük kafes tercihin olsun bunun yani sıra kafesin içinde ayna oyuncak vs bulunmasın gerisi sabir isi hepimiz beklemedeyiz :) bol üretimler

sanırım es oldular

Arkadaşlar bayadır foruma giremiyordm size gelişmelerden haber vereyim sanırım kuşlarm es oldular 3 gündür yuvaliktan cikmiyolar dışı de erkek de bu biraz benden kaynaklı benden korktuklarından cikmiyolar diyodm ama yuvaligi actm baktm yuvaligi kemirmelerinden dolayı toz tüy ve pislik var sanırım yuva hazilrliyolar bide arada FIR FIR yuvaluktan kanat sesi geliyor ciftlesiyo olabilirler mi ve yuvaligun içini temizlemeliyim yardımcı olurmusunz

Geri