petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Eş Seçimi hakkında Yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve bomberr tarafından 9 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. bomberr

bomberr New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar. Ben muhabbetimi alalı 4 ay kadar oldu. aldığımda 3 aylık civarında idi. Aldığım üretici arkadaş yüksek ihtimalle erkek demişti, foruma da konusunu açmıştım sizlerin yorumu ağırlıklı olarak erkek olduğu yönündeydi. Şimdi ben bu muhabbetime bir eş almak istiyorum fakat cinsiyeti hakkında şüpheliyim. Yavru iken erkek denmişti ama hareketleri ve çok uğraşmama rağmen konuşma belirtisi göstermemesi acaba dişimi diye şüphelendirdi beni. Sizlerin yorumu nedir?
    Bir diğer sorum da ben muhabbetime farklı bir cins eş alsam anlaşabilirler mi? Örneğin yerli ile tepeli birleşir mi?
    Şimdiden çok teşekkürler yardımlarınız için..

2. Ebru Tunçer

Beğenileri:
    0
    Burun delikleri Çevresi beyaz mı ışıktan mı öyle görünüyor?

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  4. Emrehan DİLEKÇİ

Emrehan DİLEKÇİ Active Member

Beğenileri:
    1
    Beyaz değil ışıktan ama ayırt edemedim ben... Erkek gibi geliyor, büyük ihtimal erkek... :)

#4 Emrehan DİLEKÇİ, 9 Şubat 2015
    Son düzenleme: 9 Şubat 2015
  5. bomberr

bomberr New Member

Beğenileri:
    0
    ilk resim flaş lı olmuş ama 3. resimde daha net görebilirsiniz flaşsız. Evet burun delikleri etrafı biraz beyaz. Hiç beyazlık olmayan oluyormu ki?

6. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    229
    Kuş bence de erkek Güle güle besleyin.

7. Ebru Tunçer

Beğenileri:
    0

Erkek gibi evet.Güle güle büyütün

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:38 -->-> Daha önceki mesaj 01:34 --

Evet olabiliyor.Benim Mavişi aldığımda 40 günlüktü.Ceresi pespembeydi.[​IMG]

İlk resmini ekledim.Şimdi biraz biraz mor-mavi arası bir renge dönmeye başladı.

8. absah

absah New Member

Beğenileri:
    0
    Kuş 7 aylık ve henüz mavilik oluşmamış.Tam anlamıyla mavi rengin oluşması kaç aylıkken olur ? Yada şimdiye kadar oluşmadıysa dişi diyemezmiyiz ? Bende zamanında,gelen yorumlara güvenerek aylarca erkek muamelesi yaptım kuşa.Dişi çıktı.

9. Ebru Tunçer

Beğenileri:
    0
    Ustalar daha iyi bilirler.Dişi kuşlarda burun Çevresindeki beyazlık zamanla iyice yayılır ve cereyi kaplar.Ama eğer dişi olsaydı bu kuş,şimdiye kadar beyazlığın tüm cereyi kaplaması gerekirdi.Gördüğüm kadarıyla sadece burun deliklerinin dibinde çok hafif beyazlık var.Geri kalan pembe.[​IMG]

10. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    kuşun erkek farklı bir ırk alırsan kırma olur gerek yok

Sayfayı Paylaş