petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Eş seçimi hakkında.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Emre TURAN tarafından 1 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Emre TURAN

Öncelikle merhaba,
    Bu yakışıklıya bir dişi almayı düşünüyorum. :)
    Daha önce hiç eş tutmadı. 25 günlüktü aldığımda. Şimdi yaklaşık 1 yaşında. Eğer çiftleşme olursa alacağım yavruların biraz iri olmasını istiyorum, bu bakımdan kafama takılan bir şey var:
    Bu kuşun ingiliz cinsi bir dişiyle ya da ingiliz kırığıyla eş tutma durumu olabilir mi? Çünkü boyut olarak o kuşlar biraz büyük. Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkür ederim.
    (fazla meraklıdır :))

2. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1
    hemde süper olur.ama gittiğin yerde dişilerin olduğu bir salmaya koyarsan eşler birbirini seçmiş olur

3. Emre TURAN

Abi peki salmada tahminen ne kadar tutmam gerekiyor? Bir kaç saatte belli olur mu? Ya da daha uzun bir süre mi beklemesi gerekiyor?

4. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    dişinin iri olması sorun değil ;) bu arada kendi seçmesin ben seçeceğim diyorsan beğendiğin dişi ile adi küçük bi kafes al kafesleri yan yana koy bir hafta sonra alışıyorlar. şahsen ben şansa bırakmıyorum işi gider en olmazı seçer diye ki 1-2 saatte eş seçmez zaten 3 gün bırakanlar var

5. Emre TURAN

Anladım. Gidip en olmadık kuşu da eş seçebilir doğru. Şimdi ben bu hıyarın zevkine nasıl güveneyim? :) 2-3 gün bir yere güvenip bırakmak da pek mantıklı gelmedi açıkçası. Nasreddin Hoca' nın kazan hikayesine dönebilir durum :)

6. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1

petshopta sıkıntı olursa çeker vurursun.

7. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    bu yakışıklıya seçtir derim eşini diğer türlü sen aldığında pek eş tutmuyorlar şimdiden hayırlı olsun

8. Emre TURAN

Abi ben petshoptan yem bile almam. Hele kuş, hiç almam. :)

9. Okan Şenol

Okan Şenol Active Member

Beğenileri:
    1

ozaman üreticiye patlıyacaksın.şaka bir yana,bu işin hakkıyla olması için bir yere bırakman şart.kuşu nereden aldıysan oraya götür

10. Ercan YAŞAR

Ercan YAŞAR Active Member

Beğenileri:
    11
    selen hanım direk yanına atmayıp alıştırma süreci tanıyınca oluyor. ben öyle yapıyorum ve sorun olmuyor hatta şu anda yuva kazımaları başladı.

11. Emre TURAN

Anladım abi. Teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş