Karadeniz Pet

eş seçimi yardım lütfen

• Konbuyu başlatan ismail köroğlu
  • Başlangıç tarihi
I

ismail köroğlu

Guest
Muhabbet kuşu erkek 8.5 aylık bizlere alışkın, elimizden başımızdan inmiyor. Ancak eşsiz kalmasın istiyorum. Ancak sağdan-soldan duyduğum bazı kuşların insana alıştıktan sonra eş beğenmemesi.

1-Eş beğenmeme durumu olur mu
2-Eş seçimi yaparken nelere dikkat etmem lazım.
3-Eşini kaç aylık almam gerekli.
4-Yeni alacağım kuşun bize alışma şansı yanımıza gelme durumu olur mu.

Şimdiden Teşekkür ederim

Ben aynı durumu yaşadım. 1 yaşındaki erkek kuşuma alışkın ve eğitimli olduğu halde içim rahat etmedi üretim yapan bi tanıdığımın yanına götürdüm ve salma kafese koyduk kendisi 2 dişi kuş ile ilgilendi ve en çok ilgilendiği ve karşılık aldığı kuşu eş olarak aldık fakat aldığım dişi 8-9 aylık tahminimce ama bundan sonra evde 1.5 ay geçti herşey var çiftleşme yok arkadaşlardan edindiğim bilgilere göre mama vererek sabretmek gerekiyormuş beklemedeyiz alışkın evcil olması bende sorun olmadı sanırım sizdede olmaz eşe ihtiyaçları oluyor

Ben olsam kuşu götürüp kendi seçeceği bir hayvanı almanı öneririm sadece sağlıklı olmasına dikkat edin.Beğenmeme durumu ortadan kalkar hemen değil tabiki bu olay alırsın eve getirirsin belki kavga ederler ama zaman geçtikçe alışırlar.Ben daha önce kendim aldım getirdim 1 sene çiftleşmediler.Daha sonra çiftleştiler.Gerisi kuşların bileceği iş zaten.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:06 -->-> Daha önceki mesaj 18:04 --

Benim fikrim bu hayvanlarda sevgi olayı var.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:07 -->-> Daha önceki mesaj 18:06 --

Erkek kuşum ölmüştü daha sonra dişi kuş ta öldü.Dayanamadı hayvancağız.

eşini kendi seçsin arkadaşların dediği gibi 8-10 aylık olsun ama erkekten fazla büyük olmasın. Alışma olayı yeni gelende zor o yaşta ki kuşları zor alışır

ikinci kuşun daha genç alıp yetiştirme durumu nasılolur

Geri