petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Eş Seçimi Yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Emre Gunduz tarafından 2 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Emre Gunduz

Arkadaşlar 2 aylık erkek kuşumun yanına dişi almak istiyorum. Şimdi mi alıyım yoksa 6-7 aylık olunca mı alıyım? Bide kuşumun eş seçimi gibi bi şansı yok o yüzden şimdiden mi alıyım ? Alsam Eş tutar mı ?

2. Y.Emre Aydın

Emre bey,

kuşunuz henuz 2 aylık yani yavru. önce kendinize alıştırın,eğitim verin. kızgınlığa ulaşınca eş alın (en az 6 aylıkken ) eğer şimdi yanına eş alırsanız tamamen diğer kuşa yöneleceğinden size alışmaz. ama bana alışması önemli değil eğtim vermeyeceğim diyorsanız oda sizin kararınız.

3. Emre Gunduz

Yorumunuz için teşekkürler.6 aylık filan olduğunda eş beğenmeme durumu var diye biliyorum . Ben o yüzden şimdiden eş alsam kesinlikle eş tutmazlar mı ?

#3 Emre Gunduz, 2 Nisan 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 2 Nisan 2013
  4. class057

class057 Guest

Emre çok doğru demiş kuşu kendine alıştır aynı hatayı bende yaptım eğitemedim eş beğenmeme durumu içinde kuşunu pete götür kuş kafesine içine at kendisi eşini bulur :)

5. Emre Gunduz

Zaten bana alışık parmağıma geliyor omzuma konuyor. Ben şimdiden buna eş alsam tutmazlar mı ? (Pet Shop a götüremem o yüzden diyorum)

6. Emre Gunduz

Yorum Yapıcak Kimse Mi Yok :(

7. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Eş beğenmeme genelde dişilerde oluyor bence bekleyin zaten şimdi alsanızda 7-8 aylık olana kadar çiftleşmezler birbirleriyle ilgilenirler sizi unuturlar.

8. Emre Gunduz

Yorumun İçin Teşekkürler. 7 aylık olunca dişi alıyım o zmn

9. Seher Ün ERTEK

emre bence dişiyi şimdi al hiç biryerde sağlıklı dişi bulamazsın çunku petlerde satılanlar hep sağlıksız oluyor çok az şansın var pişman olursun sonra dişini kendin al kendin büyüt derim tabi yavru almakistiyorsan,,,

10. Emre Gunduz

Yorumun için teşekkür ederim. Bende başta öle düşünüyordum. Benim amacım zaten yavru almak. Pet shoplara bende hiç güvenmiyorum .

11. Umutcan AĞLAR

bence kendınıze fazla alıştırmayın insana alışık olan mubiş diğer mubişlerle pek alakalı olmuyor şimdiden alın bence hem daha erken eş tutmuş olurlar çiftleşme zamanları geldıgınde eş tutmalarını beklemezsiniz :)

12. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Umutcan a katılıyorum..Şimdiden alın ki çabuk alışsınlar birbirlerine ..7. 8. aydan sonra kızgınlaşır yavrularını verirler..

13. Umutcan AĞLAR

Teşekkürler abim :)

14. Y.Emre Aydın

Ustam amacınız yavru almak, üretim yapmaksa bende Umutcan ve Serkan Ustam gibi düşünüyorum.

15. Emre Gunduz

Evet Amacım yavru almak o zmn ben haftasonu bi dişi alıyım. Yorumlarınız için teşekkürler

16. Emre Gunduz

Kuşum Bu Sizce Buna Hangi Renk Dişi Alıyım ?

17. Seher Ün ERTEK

o zaman ustam hiç bekleme al sen eşini erkek bulmak kolay oluyor ama dişiler hep yorulmuş oluyor sonra eş tutmadı diye şikayetleniyoruz hepimiz bu yollardan geçtik inşallah yavrularınıda gorursun.

18. Emre Gunduz

İnşallah. Seher Hanım Sizce hangi renk alıyım ?

Sayfayı Paylaş