Karadeniz Pet

Eş Seçimi Yardım

• Konbuyu başlatan Emre Gunduz
  • Başlangıç tarihi
E

Emre Gunduz

Guest
Arkadaşlar 2 aylık erkek kuşumun yanına dişi almak istiyorum. Şimdi mi alıyım yoksa 6-7 aylık olunca mı alıyım? Bide kuşumun eş seçimi gibi bi şansı yok o yüzden şimdiden mi alıyım ? Alsam Eş tutar mı ?

Emre bey,

kuşunuz henuz 2 aylık yani yavru. önce kendinize alıştırın,eğitim verin. kızgınlığa ulaşınca eş alın (en az 6 aylıkken ) eğer şimdi yanına eş alırsanız tamamen diğer kuşa yöneleceğinden size alışmaz. ama bana alışması önemli değil eğtim vermeyeceğim diyorsanız oda sizin kararınız.

Yorumunuz için teşekkürler.6 aylık filan olduğunda eş beğenmeme durumu var diye biliyorum . Ben o yüzden şimdiden eş alsam kesinlikle eş tutmazlar mı ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Emre çok doğru demiş kuşu kendine alıştır aynı hatayı bende yaptım eğitemedim eş beğenmeme durumu içinde kuşunu pete götür kuş kafesine içine at kendisi eşini bulur :)

Zaten bana alışık parmağıma geliyor omzuma konuyor. Ben şimdiden buna eş alsam tutmazlar mı ? (Pet Shop a götüremem o yüzden diyorum)

Eş beğenmeme genelde dişilerde oluyor bence bekleyin zaten şimdi alsanızda 7-8 aylık olana kadar çiftleşmezler birbirleriyle ilgilenirler sizi unuturlar.

Yorumun İçin Teşekkürler. 7 aylık olunca dişi alıyım o zmn

emre bence dişiyi şimdi al hiç biryerde sağlıklı dişi bulamazsın çunku petlerde satılanlar hep sağlıksız oluyor çok az şansın var pişman olursun sonra dişini kendin al kendin büyüt derim tabi yavru almakistiyorsan,,,

Yorumun için teşekkür ederim. Bende başta öle düşünüyordum. Benim amacım zaten yavru almak. Pet shoplara bende hiç güvenmiyorum .

bence kendınıze fazla alıştırmayın insana alışık olan mubiş diğer mubişlerle pek alakalı olmuyor şimdiden alın bence hem daha erken eş tutmuş olurlar çiftleşme zamanları geldıgınde eş tutmalarını beklemezsiniz :)

Umutcan a katılıyorum..Şimdiden alın ki çabuk alışsınlar birbirlerine ..7. 8. aydan sonra kızgınlaşır yavrularını verirler..

Ustam amacınız yavru almak, üretim yapmaksa bende Umutcan ve Serkan Ustam gibi düşünüyorum.

Evet Amacım yavru almak o zmn ben haftasonu bi dişi alıyım. Yorumlarınız için teşekkürler

Kuşum Bu Sizce Buna Hangi Renk Dişi Alıyım ?
lsf5r.jpg

o zaman ustam hiç bekleme al sen eşini erkek bulmak kolay oluyor ama dişiler hep yorulmuş oluyor sonra eş tutmadı diye şikayetleniyoruz hepimiz bu yollardan geçtik inşallah yavrularınıda gorursun.

İnşallah. Seher Hanım Sizce hangi renk alıyım ?

Geri