petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

eş seçme

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ceren öz tarafından 20 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. ceren öz
    Gizli

ceren öz Guest

2 yaşında bi dişi kuşum var çok güzel konuşuyor ve omzumuzdan hiç düşmüyor o kadar sıcakkanlı.Daha yeni ortalama aynı yaşlarda bir erkek aldım ilk 1 saat çok güzel anlaşıp birbirlerine kur yaptılar ama sonra dişi kuşum yeniye sataşmaya ve ona yem yedirmemeye başladı izin vermiyor yemesine,yeni kuşu sevmeye çalıştığımızda dişi kuşum kıskanıyor ve çok hırçınlaşıyor.Yeni kuş ise çok uysal ve sakin.Birbirlerine alışmaları için ne yapabilirim?

2. Cem Temiz
    Gizli

Cem Temiz Guest

ceren hanım ilk aldiğiniz yeni kuşu hemen digerli ile anlaşmaz biz nasıl sevigilimizle ilk aşamalardan geçiyorsak onlarda o şekil gidiyor... o diger kuş eve daha yenı gelmiş ortama falan alişmasi lazim ... zaten ilerleyen günlerde görücekseniz ...

3. Volkan SARSAN

Volkan SARSAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Ceren hanım biraz kuşlarınızı gözlemleyin eğer kavganın şiddeti çok büyük olursa birbirlerini görebilcek şekilde kafeslerini ayırın.1-2 hafta ayırdıktan sonra tekrar birleştirin eğer yine şiddetli kavgalar oluyorsa erkek kuşunuzu değiştirin.En sağlıklısı dişi kuşunuzu kuşcuya götürün ve erkeklerin arasına salın kendisi zaten eşini seçecektir.

4. ceren öz
    Gizli

ceren öz Guest

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.Başta çok iyi anlaştılar o yuzden aldım sanırım dişi kuşum biber insanla arkadaşlık etmeye alıştığı için bu şekilde hırçınlaştı yeni kuşu sevmemiş olabileceğini pek sanmıyorum çünkü şuan baya kızgınlaşmış durumda defalarca boş yumurtlamıştı.Eş değiştirsemdr yine aynı şeyi yaşar mıyım yani bu durum sadece kıskançlık olabilr mi

5. Efe Çalışkan
    Gizli

aldığınız eşi sevmesi lazım biraz zaman tanıyın bu kuşlarda erkekle dişi at kafese kızgınlık dönemi çiftleşsin olmuyor insan gibiler birbirlerine alışıp sevgili olmaları zaman alıyor

6. ceren öz
    Gizli

ceren öz Guest

Anlıyorum haklısınız zaten amacım çiftleştirmek değil,iyi anlaşsınlar yalnız hissetmesinler kendilerini yeter

7. Emin YÜKSEL

Emin YÜKSEL New Member

Beğenileri:
    0
    insan canlısı benim dişi kuşumda çok hırçınlaşmıştı tahminim çiftleşme zamanıydı kuşçuya gittim. dişi kendisine eş seçti erkek kuş aldım onunla anlaşamadı erkek kendisinden yaşca küçüktü daha büyük bi erkek aldım şimdi eşleştiler yumurtaları var.

yeni bi kuş ortama ilk geldiğinde tedirgin olur ortama alışması biraz zaman alabilir eş tutmayabilirde.

Sayfayı Paylaş