Karadeniz Pet

Eş sorunu

Deniz kaya

Yeni Üye
Kuşuma bir ay önce dişi kuş aldım başta anlaştılar ama bir iki haftadır kavga ediyorlar erkek kuşum kafes te rahatsız ediyor yem yemesine izin verimiyor kafese parmagımızı soktuğumuzda dişi kuş ürküp kaçıyor erkek kuşum da sinirlenip kızıyor gaga atıyor. Bizde kafesleri ayırdık sadece beraber uçuyoruz şimdi ne yapayım kuşu değiştirim mi yoksa biraz daha zaman mı vereyim ?

Erkek kuşun rahatsız etmesi kur yapma amaçlı da olabilir, ne tip davranıyor? Vurup uzaklaştırma şeklinde mi başka türlü mü?

Erkek kuşum dışı kuşun Salıncağa çıkmasına izin vermiyor çıktığı zaman da gagalıyıp onu ddüşuŕüyor hatta tüneğe dahil çıkmasına izin vermiyor kızıyor oda tünekten atlıyor bizde o yüzden ayırdık ciddi anlamda didişiyorlar ve dişi kuş çok yabani erkek kuşum ise onun bu yabani ve ürkekliğine çok kızıyor

Eğer birbirlerine zarar verici boyutta kavga ediyorlarsa ayırmak gerekir. Belli bir süre sonra tekrar biraraya koyup gözlemleyin,kavga devam ederse çiftlerden birini değiştirmek gerekecektir.

Bende zaten kafesleri ayırdım bir süre beklicez baktım olmadı dişiyi değiştiricem artık cevaplarınız için teşekkürler

Anlattıklarınızdan kuşların iyi geçinemedikleri anlaşılıyor. Kur yapma filan değil. Ayırmamız isabetli olmuş.

Geri