Karadeniz Pet

Eş tutarlar mı ?

Leyla Sömür

Meraklı Üye
Erkek olan muhabbet kuşumun yanına bir tane dişi muhabbet kuşu aldım.Ama dişi kuş sık sık erkeği yanına yaklaştırmıyor.Ama bu arlar yuvayı kemirdiğini gördüm bunlar eş tutarmı veya yumurtlarmı ?

Insallah tutarlar ama keske kendisi secseydi esini .

GT-I8160 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dişiler seçici oluyor.....kavga ediyorlarsa biraz zor derim....kendim petshopa götürdüm dişiyi bıraktım eş seçmedi ve oradaki en büyük erkek kuşu aldım eş tuttu ve yavruladı..birazda kısmet diyelim.....

Arkadaşlar tele maydanoz asıtğımda dişii erkeği yaklaştırmıyodu yemesine izin vermiyodu.Az önce bir daha astım bu sefer ikisi bir yedi.Az önce erkek dişiyi kaşırken gördüm bunlar eş tuttu belirtisi mi *

Birbirlerini kasimalari iyiye isaret sidetli kavga olmuyorsa bekleyin es tutarlar

Alışacaklardır beraber sabırlı olun derim :) benimde öyleydi şimdi öpüşüp koklaşıyorlar dişi uzaklaşsa hemen erkek bağırıyor çağırıyor onu.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Zamanla birbirlerine alışacaklar sadece kafesten çıkarmayınız ucurmayınız birbirlerine yabancı durmasınlar . Aynı kafeste öyle ya da böyle alısacaklar . Cok tehlikeli kavgalar olmadıgı sürece kanatmalar felan asla ayırmayın . Sadece sabır gerisi gelir.

Çıkartmam ama 5 dklığına olsa erkeği çıkarsam sorun olurmu ?

Çıkartmam ama 5 dklığına olsa erkeği çıkarsam sorun olurmu ?

Sürekli cıkartmayın yani sık sık ucurursanız kusları veya ayırırsanız eş tutmaları zor olur birbirlerine alısmaları.

Onun için kafesten cıkamayıncaya kadar muhakkak birbirlerine alısacaklardır.

Benimkilerde öylelerdi ama şu an dişi sanki erkeği kaşımakla görevli. Sürekli kaşıyor hizmet ediyor. Erkek yem veriyor dişiye. Araları çok çok iyi. Seninkilerde alışırlar umarım.

Arkadaşlar dişi şuan yuvalığı kemiriyor gagasıyla vuruyor yuvalığa ama erkek dişinin yanında çok pısırık kalıyor bunların eş tutması zormu veya yumurta yaparlarmı ki :/

Hocam öncelikle kuşlara maydonoz vermeyin illaki yeşillik verecekseniz marul ve salatalık kabuğu verin. Biraz sabredin zaman verin kuşlara anlaşmazlarsa eş değiştirirsiniz biz 2-3 ay çok bekledik eş tutsun kuşlar diye :)

Ya değişiyor mesela dün akşam yuvalığın kapısında dişiyi yediriyordu.Ama yukarı tüneğe çıktığında dişi erkeği aşaya atıyor sık sık

Geri