Karadeniz Pet

Eş Tutarlarmı Tutmuşlarmı? Yorumlarınız? İshalden Kurtuldu Ama? (Videolu)

kemanci

Yeni Üye
https://youtu.be/mOCybTJVgZ8[YOUTUBE]https://youtu.be/mOCybTJVgZ8[/YOUTUBE]

Videoya haşin muhabbet kuşu ismini vermemin nedeni dişiyi yanında attıkdan sonra zibidi kafese yaklaştırmıyor beni ısırma triplerinde, izleyince görürsünüz zaten bir beni ısırıyor bir gidip dişiyi öpüyor kerata ama dişi oralı değil:-(

Arkadaşlar merhaba, daha önce forumda ishal olarak yazdığım yeni aldığım erkek muhabbet kuşum ishalden kurtuldu, 12 gün yan yana kafeslerde durdukdan sonra erkeğin kafesine attım dişi kuşumuzu ama sorunlar şöyle;

1-) Dişi hangi tünekde duruyorsa erkek tam karşı tünekde duruyor ve dişi erkeğe çemkiriyor

2-) Erkek kuş yem yerken gidip taciz ediyor kuşu dişi, yem yedirmicek elinden gelse

3-) 9 aydır beraber olduğu erkeği değiştirdim yeni erkek aldım bu kuşa alışırmı?

4-) Erkek fırsat buldukca dişi mesela bir alt tünekdeyken falan kur yapıyor ağzına yem kusuyor ama dediğim gibi yan yanayken erkeği dişi gagalıyor

Yorumlarınız çok önemli bu işlerde tecrubeli arkadaşlar ne yapmalıyım olurmu sizce?

''''Ve en önemli soru; Erkek kuşun ishali geçti ama dışkısı simsiyah sizce bu neden olur? Altlarında kum var serili ve kontrol ettiğimde gördüm ki erkeğin dişkısı kuruyunca simsiyah bir renk alıyor bu neden olur?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:06 -->-> Daha önceki mesaj 03:55 --

Yokmu yorum yapacak fikri olan?

Birleştirmek için erken değil mi? Belki bu sebeptendir. İyileşmesine sevindim.

Daha yeni bir araya geldikleri için birbirlerine alışmaları için zaman vermeniz gerekir. Görünürde sorun olacak şekilde bir kavga yok. Biraz sabır edin ve gözlemlemeye devam edin. Bu zamanda mama, kızıştırıcı takviyesi yapabilirsiniz. İnşallah en kısa zamanda sonuç alırsınız.

Birleştirmek için erken değil mi? Belki bu sebeptendir. İyileşmesine sevindim.

Kuşu aldığım üretici beyle konuştum aynı kafese at dedi sonra kuşun hastalığından da bahsettim ilaçlar aldım vs 2 ay bekle alışmazlarsa hala kavga ederlerse söz dişi bir kuş hediye edicem sana dedi arada salıyorum kuşları dişi dışarda pataklamıyor erkeği ama kafeste yanına gittimi taaaak gagalıyor bizim haşin erkek direk bakmışız alt tüneğe düşmüs:) ama zibidi kafese yaklaştırmıyor beni:*) kuşu veren abiyede anlattım kafesi sahiplenir dişisini sahiplenir o kuş ve çok iyi yavru bakar bakıcı kuştur ondan saldırır dedi öylemi oluyor saldırması? Dişi hala yanına yaklaştırmıyor kafeste erkeği garibim yem bile yedirtmiyor ama bizimki hala sabırla inatla dişinin peşinde

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:30 -->-> Daha önceki mesaj 23:28 --

Daha yeni bir araya geldikleri için birbirlerine alışmaları için zaman vermeniz gerekir. Görünürde sorun olacak şekilde bir kavga yok. Biraz sabır edin ve gözlemlemeye devam edin. Bu zamanda mama, kızıştırıcı takviyesi yapabilirsiniz. İnşallah en kısa zamanda sonuç alırsınız.

Mama veriyorum kızıştırıcı yem nijer tohumu veriyorum dişinin gagası koyu kahverengiydi biraz açılmış rengi sanırım ama bence yasta hayvan çünkü 1 senedir beraber olduğu erkeği değiştirdim yeni erkek geldi kovalıyor kovalasında inşallah bir sakatlık olmaz sakatlamaz hayvanı bu yüzden gagasının ucunuda kestim tırnak makası ile çok sivri zarar verir erkeğe diye

Hocam benim dişi kuş da başta çok haşindi.Erkeği yaklaştırmıyor çok sert olmamakla beraber gagalıyordu.Hatta erkek yem yerken onu iteleyip kendi yiyordu.
Ama şimdi yavruları oldu:)
Uzun sürebilir alışmaları.Ben dişiyi değiştirmeyi düşündüm birkaç kere ama yakınımda üretici/petshop olmadığı için erteliyordum.İyi ki de değiştirmemişim.

Geri