petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Eş tutarmı ???

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve bekir tarafından 25 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. bekir
    Gizli

bekir Guest

Merhaba arkadaşlar bişeyi merak ediyorum

Muahbbet kuşumun altında altı adet yumurta var kaçı boş kaçı dolu bakmadım üstüne yatıyor. Bu yumurtalardan çıkan kuşlar büyürlerse birbirleriyle eş olurlarmı.

2. Ezel ALBAYRAK
    Gizli

...........

3. Kemal ÇETİN
    Gizli

Olurlar yeterki bir dişi bir erkek olsun. Biz kardeşiz bu etik değil demezler yani :D

4. bekir
    Gizli

bekir Guest

olurmu olmazmı ??

5. Doğuş ŞEKER

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kuşlarda sakat çıkma oranı çok yüksek

6. Mehmet ŞEKER
    Gizli

eş olurlar ama belki sakat yavru olabilir..

7. Sezin ÇELİK

Sezin ÇELİK New Member

Beğenileri:
    0
  8. Eren Temiz
    Gizli

Olabilir ama sakat yavru çıkınca vicdan azabı çekmez misin ?

9. Ezel ALBAYRAK
    Gizli

Adem oğlu,Hawa kızı vs vs. (incelerimden)

10. bekir
    Gizli

bekir Guest

tabiki çekerim bilmediğim bi şey olduğundan ilerde vicdan azabı çekmemek için soruyorum zaten

11. Mert KOZALI

Mert KOZALI New Member

Beğenileri:
    0
    Yeni bir kuş alırdım eğer yavruları çiftleştirmek istersen :) kafan rahat olur ya sakat doğarsa düşüncesinden

12. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    yavrularının sakat olma ihtimali var diye biliyorum risk almaya değmez bence.

13. Kemal ÇETİN
    Gizli

Bu kuşlar doğada eş olurlarken biz kardeşiz mi diyorlar peki ??
    Alıntı:
    Hayvanlar alemi böyle çoğalıyorlar.Hayvanlarda insanlar gibi değiller düşünün bir çift hayvandan yıllar sonra bin çift hayvan oluyor bunlar işte birbirleri ile çiftleşerek çoğalıyorlar.Bunlar birbirinin yavrusu kardeşi babası, hayvanlarda bu durumdan dolayı sakatlık olmaz.Akraba çiftleşmesinden sakatlık olsaydı doğada sağlam hayvan olmazdı.Yumurtadan sakat olarak çıkmışsa yumurtadaki bir eksiklikten benzeri durumlardan olmuştur.Sonradan olmuşsa hastalıktan olur

14. Uğur ÖZTÜRK
    Gizli

yavruların çıkacağı bile belli değil benden tavsiye sakın rahatsız etmeyin sürekli gidip kontrol etmeyin günde 1 2 defa göz gezdir dişiyi rahatsız etme sakın, benim başıma geldi kırdı yumurtaları :(

15. Konyalı
    Gizli

Konyalı Guest

olur kardes olr

16. bekir
    Gizli

bekir Guest

Teşekküre ederim sizlere Kemal beyin açıklaması mantıklı geldi yavrular çıkarsa duruma bakacağım .

17. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Arkadaşımın kuşunun yavruları annesiyle bile çiftleşti sorun olmadı. Ama her kuş için geçerli midir bilmiyourm

18. Hasan YILDIRIM
    Gizli

bir şey olmaz :D ama olması gerek olmaması olursada sanmıyom bir sıkıntı olcagını sonuçta kanatlı bir hayvan :D

19. hüseyinçakır
    Gizli

bence hiç öyle bir işe kalkışma sakat yavruların olduğunda ne yapacaksın bide o yönü var

Sayfayı Paylaş