Karadeniz Pet

Eş tutma Çiftleştirme

Cihatcoskun

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar

ele alışkın konuşan muhabbet kuşumun yanına bugün gagası kahve rengine dönmüş bir dişi kuş aldım eş tutma için kafesin içine salamadım çünkü mikrop kapmasından çekindim

Erkek kuşum çok istekli her elime aldığımda elimle çiftleşmeye çalışması nedeniyle dişi kuş aldım

Birkaç saattir aynı kafesteler erkek kuş kafa sallıyor yanına yaklaşmaya hatta arkasına geçmeye çalışıyor ama dişi kuş gagalamaya çalışarak uzaklaştırıyor kendisinden hiçbir şekilde yanına yaklaştırmıyor ve bu durum halen devam ediyor sürekli dişiye kafa sallıyor eş tutma durumu nedir ?
Dişi kuşun gagayla uzaklaştırma durumu geçiçi bir durum mudur ?

Erkek kuşu aldığım yerden aldım dişiyide.Eş tutmazsa getirebilirsin dediler.Tecrübelerinize dayanarakdan düşünceleriniz nedir ?

Ekli dosyalar

• unnamed (1).jpg
    unnamed (1).jpg
    193.2 KB · Görüntüleme: 26
  • unnamed (2).jpg
    unnamed (2).jpg
    229.7 KB · Görüntüleme: 23
  • unnamed (3).jpg
    unnamed (3).jpg
    166.3 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Bence daha yeni olduğu için olabilir dostum alışmaları lazım biraz hiç mi olmadı ayırma yöntemini dene oda olmazsa değiştir dişiyi erkek kur yapıyor dişi izin vermiyor aynı sorun bendede var ayırmadalar şuan ama 1 ay geçti benim dişiyi alalı sabır lazım .

Dişi kızgın bir dişi olduğu için şuan o yöntemler erken diye düşündüm o yüzden tecrübeli arkadaşlara bir sorayım dedim :)

Bizimkinin kur yapması kafa sallayarak ve konuşarak oluyor şuanda aşkım diyor ama tık yok dişide :D

Eğer kuşu aldığınız vatandaşla muhabbetiniz iyiyse, bir süre daha bekleyin derim. Nihayetinde yeni gelmiş, alışması lazım. Ancak sizin videodaki kuşun, size bu kadar alışkın olmasına rağmen karşı cinse böylesine ilgi göstermesi çok olumlu. Çünkü bende de benzer bir erkek vardı, beyefendiye dişi beğendiremedim

Eğer kuşu aldığınız vatandaşla muhabbetiniz iyiyse, bir süre daha bekleyin derim. Nihayetinde yeni gelmiş, alışması lazım. Ancak sizin videodaki kuşun, size bu kadar alışkın olmasına rağmen karşı cinse böylesine ilgi göstermesi çok olumlu. Çünkü bende de benzer bir erkek vardı, beyefendiye dişi beğendiremedim
Biz,m ki için nefes alsın yeter.Öncelikle dişiyi ayrı bir kafese aldım ılıkdan biraz daha sıcak su ve elma sirkesi ile dişiyi yıkadım.yıkamaya götürürken beyfendi oda da turluyordu bırakmıyor ki kuşu yıkamaya götüreyim zor götürdüm desem yeridir.aynı kafese attığım da ise hemen 3-4 tur arkasına geçmeye çalıştı ama dişi uzaklaştırdı.

bakalım bekleyip görücez muhabbetim iyi aldığım kişiyle paşayı da ondan almıştım sağlıklı mubişleri var gerçekten

Biz,m ki için nefes alsın yeter.Öncelikle dişiyi ayrı bir kafese aldım ılıkdan biraz daha sıcak su ve elma sirkesi ile dişiyi yıkadım.yıkamaya götürürken beyfendi oda da turluyordu bırakmıyor ki kuşu yıkamaya götüreyim zor götürdüm desem yeridir.aynı kafese attığım da ise hemen 3-4 tur arkasına geçmeye çalıştı ama dişi uzaklaştırdı.

bakalım bekleyip görücez muhabbetim iyi aldığım kişiyle paşayı da ondan almıştım sağlıklı mubişleri var gerçekten
Aslında bir süre biraraya getirmeseydiniz daha iyi olabilirdi. Farklı bir ortamda stres içindeki bir kuşun bu davranışları göstermesi normaldir. Madem biraraya getirdiniz, bu şekilde takılsınlar bakalım ne olacak. Bir hafta içinde gelişme olmazsa dişiyi değiştirirsiniz

Bakalım kısmet diğer arkadaşların bu konuda ciddi tecrübesi olan kişilerin düşüncelerini de öğrenmek isterim

Bakalım kısmet diğer arkadaşların bu konuda ciddi tecrübesi olan kişilerin düşüncelerini de öğrenmek isterim
Benimde ayni sorun var erkek evcil eğitimli dişi aldım yanına dişi erkege gore biraz buyuk ama fazla degil erkek kur yapiyor dişi gaga atiyor tabi bizim erkek biraz urktu ama ezdirmiyor kendini iki gozum ben suan biraz daha zaman gecmesini bekliyorum alali 4 gun oldu bakalim anlasmasalar mecbur degisecez baska care yok

Güle güle besleyin eğitimli kuşunuza ev üretimi sağlıklı bir dişi maşallah bence kendi hallerine bırakın ne ayırma ne başka bir şey dün bir bugün iki biraz zaman geçirsinler 2 ay kadar ona göre bir plan yaparsınız bu arada özel olmazsa ne kadar a aldınız

50 tl eğer isterseniz yardımcı olurum normalde fiyatları yüksek

Geri