Karadeniz Pet

Eş tutma konusunda yardımlarınıza ihtiyacım var

uğurbahçeli

Meraklı Üye
merhabalar arkadaşlar eş tutma konusunda birkaç soruya cevap arıyorum bilgilendirebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler
1 senedir baktığım dişinin yanına 1 ay önce bir erkek aldım çok fazla bilgim yoktu götürüp dişiye kendim de şeçtirmedim malesef 1 aydır beraberler kavga etmiyorlar ilk başlarda dişi erkeğe yem yedirmek istemiyor gagalıyordu o sırada çift hane yeni bir kafes aldım yeni kafese önce erkeği koydum 3-4 saat sonra dişiyi koydum yem yedirmeme olayı ortadan kalktı şuan kuşları hiç rahatsız etmiyorum yem ve su haricinde kafese yaklaşmıyorum bakımları da gayet iyi ama hiç birbirlerine ilgi gösterdiklerinide görmedim gagalaşma veya kaşıma olayı hiç olmuyor erkek kur falanda yapmıyor dişi yuvalığada hiç ilgi göstermiyor bu durumda eş tutmadılarmı sizce ne yapmalıyım beklemeye devam mı ediyim yoksa erkeği değiştiriyim mi birde acaba petshopcular dişiye eş seçtirirlermi

Bu dişi kuşum ceresi kahverengi hatta kızıllaşmaya başladı kızıştığını tahmin ediyorum
Kd6y5p.jpg

bu erkeğimiz daha doğrusu ilk başlarda dişi diyenler olmuştu sizce kesin erkemi dişiden birkaç ay ufak diye tahmin ediyorum
KgN3A0.jpg

kafesde genelde hep bu şekilde duruyorlar yan yana gelipde birbirlerini kaşıma gagalaşma ilgi gösterme hiç olmuyor
xVZq6j.jpg

wv01nm.jpg

Evet arkadaşlar ustalar sizlerden gelecek yorumları bekliyorum ona göre hareket edeceğim düşünceleriniz nedir zaman ayıran herkeze bi kez daha teşekkür ederim selamlar.

Öncelikle salıncağı çıkartın. Erkek yeni geldiği için alışması için biraz zaman gerek tabi bide ikisini de yeni kafese koymuşsunuz oraya da alışmaları gerek. Ayrıca erkek kuş sanki tüye girmiş gibi. Bence biraz daha bekleyin derim en azından kavga etmiyorlarsa.

Öncelikle salıncağı çıkartın. Erkek yeni geldiği için alışması için biraz zaman gerek tabi bide ikisini de yeni kafese koymuşsunuz oraya da alışmaları gerek. Ayrıca erkek kuş sanki tüye girmiş gibi. Bence biraz daha bekleyin derim en azından kavga etmiyorlarsa.

Teşekkür ederim salıncağı hemen çıkarttım hatta fazladan olan 2 tüneğide aldım 2 tünek kaldı kafeste evet 2 haftadır yeni kafesteler önceki küçüktü cifthane tavsiye ettiler dediğim gibi kavga etmiyorlar ama bazen dişinin erkeği kovaladığı oluyor normalmi sizce alışırlarmı üzerinden fazla zaman geçerse petshopcunun erkeği değiştireceğini sanmıyorum kararsız kaldım

Dişiniz zaten kızışmış durumda erkeğinizi kızıştırmaya bakın siz .:) Nane var ise evde naneyi uzatın erkeği gagasına doğru . o biraz olsun kızıştırır erkeği . Mama filan yapmıyorsanız da mama yapıp verin ki kızışması çabuk olsun . Erkek kızışırsa yavrular gelir çünkü dişinin erkeği kovalaması çiftleşmek istemesinden kaynaklanıyor bence .:)

Dişiniz zaten kızışmış durumda erkeğinizi kızıştırmaya bakın siz .:) Nane var ise evde naneyi uzatın erkeği gagasına doğru . o biraz olsun kızıştırır erkeği . Mama filan yapmıyorsanız da mama yapıp verin ki kızışması çabuk olsun . Erkek kızışırsa yavrular gelir çünkü dişinin erkeği kovalaması çiftleşmek istemesinden kaynaklanıyor bence .:)

Yemlerine nijer tohumu sularına biraz bal katıyorum naneyi ilk kez duydum ama denicem bu arada eş tutan çiftlet birbirine yakın durup gagalaşır birbirini kaşır yem kusar diye okudum hep benimkilerde böyle bir durum yok sizce bunlar olmadan çiftleşme olurmu değiştirmeye gerek yokmu sizce

Erkeği gözlemleyin çok pasifse ve yavru gibiyse değiştirin ama dişiniz eş olarak onu seçmişse dişinizin yeni eşi seçmesi ve ondan yumurtlaması uzun zaman alabilir .:)

daha 2 hafta olmus koyalı.. toplamda 1 ay kadar sürebilir kusların yeni kafeslerine alışması.. erkeginiz tüye girmiş bence.. ayrıca kızışmamış. Dişiyi sıkıştırmaması cok normal bu durumda.. iyi anlasıyorlarsa ellemeyin, cok iyi anlasmıyorlarsa erkegi kızışmış yeni bir erkekle değiştirin.

daha 2 hafta olmus koyalı.. toplamda 1 ay kadar sürebilir kusların yeni kafeslerine alışması.. erkeginiz tüye girmiş bence.. ayrıca kızışmamış. Dişiyi sıkıştırmaması cok normal bu durumda.. iyi anlasıyorlarsa ellemeyin, cok iyi anlasmıyorlarsa erkegi kızışmış yeni bir erkekle değiştirin.

Tesekkurler yorumlarınız için özellikle bugün dikkat ettim erkek öterken başını aşağı yukarı sallamaya başladı tünekde bi sağa bi sola gidip geliyor bu iyiye işaretmi anlayamadım bikaç kerede gagalaştılar ama dişi erkeği kovalıyor peşinden dolaşıyor kafeste çok iyi anlaştıkları söylenemez sanırım erkeği aldığım yerle görüştüm dişiyi kafese atamam ama erkeği değiştirrim diyor acaba değiştirirsem yeni alıcağım erkeğin kızışmış olduğunu nasıl anlarım selamlar.

ceresi laciverte yakın olsun alacaksan.. dişinin yasına göre 1 2 ay büyük olsun en azından.. tüy dökümünde olan kusları tercih etme..

Erkeği gözlemleyin çok pasifse ve yavru gibiyse değiştirin ama dişiniz eş olarak onu seçmişse dişinizin yeni eşi seçmesi ve ondan yumurtlaması uzun zaman alabilir .:)

Erkek dişiden korkuyor gibi dişi kovaladığında falan kaçıyor karşılık vermeden değiştirsem de yeni alacağım erkek de korkar diye tahmin ediyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:36 -->-> Daha önceki mesaj 15:31 --

ceresi laciverte yakın olsun alacaksan.. dişinin yasına göre 1 2 ay büyük olsun en azından.. tüy dökümünde olan kusları tercih etme..

Tüy dökümünde olduğunu nasıl anlayabilirim acaba mesela erkek tüy dökümünde dediniz ama hiç tüyü döküldüğünü görmedim

Geri