petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Es tutma olayi

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve sampiyon33 tarafından 26 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. sampiyon33

sampiyon33 Member

Beğenileri:
    1
    Selamın aleykum beyler benim dişinin yanina 9 gün önce erkek aldım düşü çok ısırmaya başladı hadi isirsin ama hala yan yana bile gelmek istemiyorlar ve bu ara biraz gaga vurdurarak kavga ediyorlar yardim edi verin be

2. mervekoc

mervekoc New Member

Beğenileri:
    0
    Bende disinin yanına erkek aldım bir ay önce disi o kadar hircindi ki erkeğin türlerini yoluyordu çoğu kişi kuşlarını sat es kuş al dedi ama satmadim sonuç olarak şu an dışı yumurtladi yavruyu bekliyoruz sabredin :)

3. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    269
    Aleykümselam.9 gün alışmaları için kısa bir süre. Birbirlerine zarar verecek düzeyde kavga etmiyorlarsa onlara zaman tanımak gerekiyor. Siz haftada 1-2 defa mama verin. İnşallah en kısa zamanda sonuç alırsınız.

4. eda1624

eda1624 Member

Beğenileri:
    0
    Benim disi kusumda 4 ay erkeğe yaklasmadi hep saldırdı. Eş olmalarına rağmen bazen yine saldirganlasiyor disi kuş. 3-4gun ayrı tutuyorum zarar vermemesi için sonra normale dönüyor. Tabii hircinliginin sebebini hala bulamadım.

5. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  6. eNeTeN

eNeTeN New Member

Beğenileri:
    0
    Tek kuşun yanına eş alındığı zaman, çift olmaları eş tutmaları biraz zor olabiliyor. Fakat eş tutmaları için acele etmemeniz lazım, Kavgaları şiddetli düzeyde değilse, birbirine zarar verecek boyutta değilse siz müdahale etmeyin, zamanla alışacaklardır. Bu zaman ama biraz sabır gerektiriyor. Eş tutmuş bir kuşu bile yeni bir ortama getirdiğinizde 2-3 hafta içinde anca alışıyor ortama. Kafesin yerini filan çok değiştirmeyin. Tabi kuşlar birbirine zarar verecek boyutta davranışlarda bulunuyorsa sağlıklı olan ayırmaktır.

7. furkanyildiz302

furkanyildiz302 New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba bende cooook damizlik aldimcok kus degistirdim artik biktim surekli kavga surekli kavga artik hepsini verdim ve malesef birini kaybettim yani oldu 2 adet yavru kus aldim cok guzeller Masallahlari var dun erkek biraz hircindi ama bugun gormeniz lazim birbirlerine cok sahip cikiyorlar birbirlerini isitiyorlar kasiyorlar 8-10 aylik arasi yuvalik takicam ister yavrularlar isterse yavrulamazlar ama su varki dun haric hic kavga yok cok seviyorlar birbirlerini :)

Sayfayı Paylaş