Karadeniz Pet

Eş tutma sorunu

Tolga CANGÜL

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşlarım 3 aydır falan bir aradalar ikiside kızışmış durumda erkek sürekli olarak dişiye yem kusmaya çalışıyor çok hareketli o tünekten o tüneğe atlıyor ama bir türlü dişi pas vermiyor kavgada etmiyorlar ama erkek yem kusmaya çalıştığında dişi onu uzaklaştırıyor. 3aydır bu şekildeler yani sizce ne yapmalıyım daha da beklemelimiyim dişiyi mi değiştirmeliyim.

birde kuşlarımın yaşı ve ırkları hakkında bilgilendirirseniz sevinirim

NOT:fotoyu çekerken yuvalığı çıkarmak zorunda kalmıştım normalde yuvalıkta takılı.

Son düzenleme:
Arkadaşlar kuşlarım 3 aydır falan bir aradalar ikiside kızışmış durumda erkek sürekli olarak dişiye yem kusmaya çalışıyor çok hareketli o tünekten o tüneğe atlıyor ama bir türlü dişi pas vermiyor kavgada etmiyorlar ama erkek yem kusmaya çalıştığında dişi onu uzaklaştırıyor. 3aydır bu şekildeler yani sizce ne yapmalıyım daha da beklemelimiyim dişiyi mi değiştirmeliyim.

birde kuşlarımın yaşı ve ırkları hakkında bilgilendirirseniz sevinirim

NOT:fotoyu çekerken yuvalığı çıkarmak zorunda kalmıştım normalde yuvalıkta takılı.

ayırma yöntemi uygulanabilir eğer o da sonuç vermezse dişiyi değiştirin erkek eşini kendi seçsin

bu çiftten başka kuşum yok, cinsleri nedir acaba, olmadı ayrı ayrı satarım kuşlarımı

ırklarını bilememde kuşlar 1 yaşında var gibi geliyor bana :) siz kuşları eş olarak mı satın aldınız yoksa erkek veya dişi önceden sizde vardı yanına eş mi aldınız eğer erkek önceden varsa ayırma yöntemi olmazsa dişiyi kuşçuya götürün onun yerine başka dişi alın erkeği de götürün yanınızda salın salmaya seçsin eşini kerata ama bu dişiye de kıyılmaz ki :) hep beyaz muhabbet kuşum olsun istemişimdir ayırma yöntemi işe yarar gibime geliyor

ayırma yöntemi 2 ayrı kafese ayırıcam diymi peki birbirlerine görmelilermi başka odalardamı olsunlar? birde ne kadar ayrı kalmalarını sağlamalıyım.

ayırma yöntemi 2 ayrı kafese ayırıcam diymi peki birbirlerine görmelilermi başka odalardamı olsunlar? birde ne kadar ayrı kalmalarını sağlamalıyım.

2 3 hafta ayrı kalacaklar kafesler karşı karşıya olsun asıl kafeste erkek kalsın dişiyi başka kafese al sonra 2 3 hafta geçince bu arada tabi kuşlara iyi bakmalısın mamasıdır vitaminidir vesaire sonra dişiyi erkeğin kafesine atacan olay tamam

şuan 2 kafese ayırdım yan yana koydum iki kafeside sürekli birbirlerine bakıyor ediyolar böle olması gerekiyor dimi

mama 2 günde birmi yapmalıyım birde vitamin olarak ne almalıyım

Son düzenleme:
Kuşlar 1 yaşının üzerinde ve gayet kızgınlar. Kafes düzenini ayarlaman gerekli , yuvaya direk paralel gelen tek tahta tünek yapmalısın. 2 tane tünege gerek yok. Bunun haricinde mama ve vitamin takviyesi yapıp gerisini onlara bırakmalısın. Zamanla olur , biraz sabretmeniz gerekebilir. Bazen 1 ayda yumurta veriyorlar bazen 1 sene bekletiyorlar..

Son düzenleme:
şuan için ayırma yöntemini uyguladım birleştirdikden sonra dediğini uygulayacağım teşekkür ederim.

paralel derken yuvalığın tünekliği gibi mi duracak yolsa ona tam zıt şekildemi çünkü, üreticilerin fotolarında hep yuvalığa yanduruyor birde yuvalk girişi ile aynı hizada yapacağım diymi

Yuvalık deliği ile kafes arasına direk karşılıklı uygula..çapraz falan olmasın tam karşılıklı olsun.

Geri