Karadeniz Pet

eş tutma ve çiftleşme konusunda

uğurbahçeli

Meraklı Üye
Merhabalar siz değerli arkadaşlara birkaç sorum olacaktı zaman ayırıp cevap veren herkeze simdiden teşekkür ederim.

Yaklasik 1 yıldır bizimle olan dişi bir muhabbet kuşum var. Gectiğimiz hafta yanına bir eş getirdim.
Neredeyse hic kavga etmediler sadece yeni gelen erkek yem yerken bazen dişi gagalıyor o kadar.
Eş ve ciftlesme konusunda hic bilgim yok diyebilirim. Erkeği getireli 1 hafta oldu ben bugun kafese yuvalik taktim ama erken mi oldu acaba bu eş tutma ve ciftleşmeye kadar ortalama nekadar zaman alır bigili ve tecrübeli arkadaşlarım biraz aydınlatabilirlerse çok sevinirim. Birde yeni aldığım erkek sanki biraz ufak gibi duruyor ama tam anlayamadım ciftlerde erkek birkac ay ufak olursa sorun olurmu acaba. Son olarak disi kuşum birkaç kelime konuşur ve bize oldukça alışkındı üstümüze konmayı severdi ama erkek geldiğinden beri bunları kesti sanki bizr küstü gibi geldi ama bu durum normalmidir merak ettiğim çok şey vat o yüzden uzun oldu biraz kusura bakmayın tekrar teşekkürler

Bunlarda resimleri
KgBEZ2.jpg

Kimsenin kesin bişey diyeceğini sanmıyorum tamamen kuşlarına kalmış bişey :) yuvalıği erken takmamışsın bazen dişiler yuvalığa erken alışıyor bazen geç. bu zaman zarfında kuşlarına bol bol mama havuç falan verirsen kızışmaları hızlanır. çiftin aralarında bi kaç ay farkla bişey değişeceğini sanmıyorum..

Benim de erkek kuşum un yanına dişi aldım 2 ay önce ilk başlarda yan yana duruyorlardı sadece ama şimdi erkek dişini üstüne çıkmaya çalışıyor ve artık hiç bizimle ilgilenmiyor , senin dişi kuşunda artık sizle fazla ilgilenmez malesef.

benimde aynı sekilde 2 aydır çiftlesmeyen 2 ciftim var.. bende gerekli ortamı saglayamadıgımı düsünüyorum.. ortam biraz gürültülü..

7 Çift kuşum var odanın birini onlara ayırdım 1,5 ay geçti oda sıcaklığıda iyi kimse girmez benden başka daha yumurta alamadım 1 tane bile :D Bırak yumurtayı yuvaya bile bakmıyorlar

Samet teşekkürler zaman ayırdığın için haklısın herşey zaman içinde gelişecek sanırım ilk başta ben çok kavga edeceklerini düşünmüştüm ama korktuğum gibi olmadı bizimkilerde aynı seninkiler gibi şimdilik sadece yan yana durmakla yetiniyorlar mavişimizin bizle ilgilenmemesi kötü olucak biraz kahvaltı masasına gelip bizle kahvaltı yapardı neyse inşallah ileride yavrularını severiz

7 Çift kuşum var odanın birini onlara ayırdım 1,5 ay geçti oda sıcaklığıda iyi kimse girmez benden başka daha yumurta alamadım 1 tane bile :D Bırak yumurtayı yuvaya bile bakmıyorlar

senin çiftler eş tutmamış olmasın dostum.

Bende yuvalığı takınca dişinin hemen girip çıkacağını sanıyordum hiçde öyle değilmiş baya zaman alan ve garantisi olmayan bir iş napalım nasip inşallah sende en kısa zamanda yavru alırsın

Sabır işi maalesef.. Kafeste ayna vb. Oyuncak olmasın kuşlar birbiri ile ilgilensin..

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

Bence çıkar onlarla ilgilenmesinler. Tek değiller canları sıkılmaz ve de tünekleri de tahta olursa daha sağlıklı olur.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

erkek daha yavru gibi gözüküyor erkegin baskın olması için dişiden yaş ve boyut olarak buyuk olması gerekiyor

erkek daha yavru gibi gözüküyor erkegin baskın olması için dişiden yaş ve boyut olarak buyuk olması gerekiyor

Erkeği aldığım yer 8-9 aylık dedi ama bu konularda sanırım net birşey söylenmiyor benim anlayabildiğim kadarıyla dişimizden bikaç ay ufak gibi

Merhabalar siz değerli arkadaşlara birkaç sorum olacaktı zaman ayırıp cevap veren herkeze simdiden teşekkür ederim.

Yaklasik 1 yıldır bizimle olan dişi bir muhabbet kuşum var. Gectiğimiz hafta yanına bir eş getirdim.
Neredeyse hic kavga etmediler sadece yeni gelen erkek yem yerken bazen dişi gagalıyor o kadar.
Eş ve ciftlesme konusunda hic bilgim yok diyebilirim. Erkeği getireli 1 hafta oldu ben bugun kafese yuvalik taktim ama erken mi oldu acaba bu eş tutma ve ciftleşmeye kadar ortalama nekadar zaman alır bigili ve tecrübeli arkadaşlarım biraz aydınlatabilirlerse çok sevinirim. Birde yeni aldığım erkek sanki biraz ufak gibi duruyor ama tam anlayamadım ciftlerde erkek birkac ay ufak olursa sorun olurmu acaba. Son olarak disi kuşum birkaç kelime konuşur ve bize oldukça alışkındı üstümüze konmayı severdi ama erkek geldiğinden beri bunları kesti sanki bizr küstü gibi geldi ama bu durum normalmidir merak ettiğim çok şey vat o yüzden uzun oldu biraz kusura bakmayın tekrar teşekkürler

Bunlarda resimleri
KgBEZ2.jpg

Kuslarin yasit gozüküyor sabirli ol 3 4 ayı bulur cünkü birbirine alismasi lazim yuvalik dursun sen onlara kizistirici ver disi kusun konusmayi kesti demissin simdiye kadar senle arkadaslik ediyodu simdi yaninda baska biri onunla otüşüyodur yapcak 2 sey var sabirli olman ve beklemen 3 4 ay da olcak diye bisi yok belki 6 ay sonrada olur ama sans yani bakarsin yarin olur bakarsin aylar sonra san isi

erkek kuş pek kızışmış gibi durmuyor kızıştırıcı besinler vererek kızıştır kur yapmaya falan başlasın 2 aya çiftleşirler eş tutarlarsa benimkinler 1 ayda çiftleştiler

Bir tünek kullanın ve bu tünekte yuvalığın deliğine doğru ya da yakınından uzansın. Pekmez ve bal da verebilirsiniz.Mamalarına keçiboynuzu tozu da katın( çay kaşığı ucu kadar). Rahatsız etmeyin yavru ( yuvadaki,yumurtadan çıkarken), çiftleşme sesi dinletin çok faydalı oluyor. Bunlar benim tecrübelerim. Faydalı olabildiysem ne mutlu bana. Hayırlı forumlar...

Geri