petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

eş tutma ve çiftleşme konusunda

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve uğurbahçeli tarafından 19 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. uğurbahçeli

uğurbahçeli New Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar siz değerli arkadaşlara birkaç sorum olacaktı zaman ayırıp cevap veren herkeze simdiden teşekkür ederim.

Yaklasik 1 yıldır bizimle olan dişi bir muhabbet kuşum var. Gectiğimiz hafta yanına bir eş getirdim.
    Neredeyse hic kavga etmediler sadece yeni gelen erkek yem yerken bazen dişi gagalıyor o kadar.
    Eş ve ciftlesme konusunda hic bilgim yok diyebilirim. Erkeği getireli 1 hafta oldu ben bugun kafese yuvalik taktim ama erken mi oldu acaba bu eş tutma ve ciftleşmeye kadar ortalama nekadar zaman alır bigili ve tecrübeli arkadaşlarım biraz aydınlatabilirlerse çok sevinirim. Birde yeni aldığım erkek sanki biraz ufak gibi duruyor ama tam anlayamadım ciftlerde erkek birkac ay ufak olursa sorun olurmu acaba. Son olarak disi kuşum birkaç kelime konuşur ve bize oldukça alışkındı üstümüze konmayı severdi ama erkek geldiğinden beri bunları kesti sanki bizr küstü gibi geldi ama bu durum normalmidir merak ettiğim çok şey vat o yüzden uzun oldu biraz kusura bakmayın tekrar teşekkürler

Bunlarda resimleri

2. Samet Çağlar

Kimsenin kesin bişey diyeceğini sanmıyorum tamamen kuşlarına kalmış bişey :) yuvalıği erken takmamışsın bazen dişiler yuvalığa erken alışıyor bazen geç. bu zaman zarfında kuşlarına bol bol mama havuç falan verirsen kızışmaları hızlanır. çiftin aralarında bi kaç ay farkla bişey değişeceğini sanmıyorum..

Benim de erkek kuşum un yanına dişi aldım 2 ay önce ilk başlarda yan yana duruyorlardı sadece ama şimdi erkek dişini üstüne çıkmaya çalışıyor ve artık hiç bizimle ilgilenmiyor , senin dişi kuşunda artık sizle fazla ilgilenmez malesef.

3. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    benimde aynı sekilde 2 aydır çiftlesmeyen 2 ciftim var.. bende gerekli ortamı saglayamadıgımı düsünüyorum.. ortam biraz gürültülü..

4. Murat KILINÇARSLAN

Murat KILINÇARSLAN New Member

Beğenileri:
    0
    7 Çift kuşum var odanın birini onlara ayırdım 1,5 ay geçti oda sıcaklığıda iyi kimse girmez benden başka daha yumurta alamadım 1 tane bile :D Bırak yumurtayı yuvaya bile bakmıyorlar

5. uğurbahçeli

uğurbahçeli New Member

Beğenileri:
    0
    Samet teşekkürler zaman ayırdığın için haklısın herşey zaman içinde gelişecek sanırım ilk başta ben çok kavga edeceklerini düşünmüştüm ama korktuğum gibi olmadı bizimkilerde aynı seninkiler gibi şimdilik sadece yan yana durmakla yetiniyorlar mavişimizin bizle ilgilenmemesi kötü olucak biraz kahvaltı masasına gelip bizle kahvaltı yapardı neyse inşallah ileride yavrularını severiz

6. Samet Çağlar

senin çiftler eş tutmamış olmasın dostum.

7. uğurbahçeli

uğurbahçeli New Member

Beğenileri:
    0
    Bende yuvalığı takınca dişinin hemen girip çıkacağını sanıyordum hiçde öyle değilmiş baya zaman alan ve garantisi olmayan bir iş napalım nasip inşallah sende en kısa zamanda yavru alırsın

8. Abdullah Dener

Abdullah Dener Active Member

Beğenileri:
    1
    Sabır işi maalesef.. Kafeste ayna vb. Oyuncak olmasın kuşlar birbiri ile ilgilensin..

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

9. uğurbahçeli

uğurbahçeli New Member

Beğenileri:
    0

Bilgi için teşekkür ederim kuşum tekken eskiden kalma bir ayna bir de zil var onları çırkartmalımıyım

10. Abdullah Dener

Abdullah Dener Active Member

Beğenileri:
    1
    Bence çıkar onlarla ilgilenmesinler. Tek değiller canları sıkılmaz ve de tünekleri de tahta olursa daha sağlıklı olur.

LG G2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi.

11. uğurbahçeli

uğurbahçeli New Member

Beğenileri:
    0
    Çok teşekkür ederim evet tünekleri bugün değiştirdim ağaç dalından yaptım

12. bettikler

bettikler Member

Beğenileri:
    0
    erkek daha yavru gibi gözüküyor erkegin baskın olması için dişiden yaş ve boyut olarak buyuk olması gerekiyor

13. uğurbahçeli

uğurbahçeli New Member

Beğenileri:
    0
    Erkeği aldığım yer 8-9 aylık dedi ama bu konularda sanırım net birşey söylenmiyor benim anlayabildiğim kadarıyla dişimizden bikaç ay ufak gibi

14. mehmetdurdabak

mehmetdurdabak New Member

Beğenileri:
    0
    Hadi hayırlısı kavga yoksa

15. egegünesi

egegünesi New Member

Beğenileri:
    0
    Kuslarin yasit gozüküyor sabirli ol 3 4 ayı bulur cünkü birbirine alismasi lazim yuvalik dursun sen onlara kizistirici ver disi kusun konusmayi kesti demissin simdiye kadar senle arkadaslik ediyodu simdi yaninda baska biri onunla otüşüyodur yapcak 2 sey var sabirli olman ve beklemen 3 4 ay da olcak diye bisi yok belki 6 ay sonrada olur ama sans yani bakarsin yarin olur bakarsin aylar sonra san isi

16. emre983

emre983 New Member

Beğenileri:
    0
    erkek kuş pek kızışmış gibi durmuyor kızıştırıcı besinler vererek kızıştır kur yapmaya falan başlasın 2 aya çiftleşirler eş tutarlarsa benimkinler 1 ayda çiftleştiler

17. mubiiş

mubiiş New Member

Beğenileri:
    0
  18. Muhammed Necib Karabulut

Beğenileri:
    4
    Bir tünek kullanın ve bu tünekte yuvalığın deliğine doğru ya da yakınından uzansın. Pekmez ve bal da verebilirsiniz.Mamalarına keçiboynuzu tozu da katın( çay kaşığı ucu kadar). Rahatsız etmeyin yavru ( yuvadaki,yumurtadan çıkarken), çiftleşme sesi dinletin çok faydalı oluyor. Bunlar benim tecrübelerim. Faydalı olabildiysem ne mutlu bana. Hayırlı forumlar...

19. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    10 ay önceki konuya yazmışsınız.. :)
    Biraz dikkat lütfen.

#19 Levent ACAR, 16 Ocak 2015
    Son düzenleme: 16 Ocak 2015

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu eş tutturma

,