Karadeniz Pet

Eş tutma yardım ssli

Makingally

Yeni Üye
1,5 yaşındaki erkeğe dişi aldım fakat hala alışmadı dişi sürekli kalsiyum alıyor kemikten erkeğe yanaşıyor ama erkek hiç oralı olmuyor.Kafesleri ayırdık olmadı yan yana koydum olmadı dişi baskın geliyor galiba..yalnız biraktım 15 gün hiç bir yakınlaşma olmadı dişi yem kusmaya başladı çok istekli.Değiştirmeyede kıyamıyorum sizce ne yapmalıyım...erkek sürekli elimize sürtünüyor üstüne çıkıp ama dişiyi görmüyor bile.

Yaş ve ırk bilgisi verirseniz sevinirim.

f466fa39b0727053b2f838daf7f8e0a7.jpg
99a961d4b9a0cb576c604a18df83b682.jpg
37f9b3b361a58437a9bf60cc38e4f78c.jpg
e74587860e0877a61f5f294b4da6b338.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Evcil kuşların sonradan eş tutması zor oluyor. Maşallah dişi kuş da pek güzelmiş. Kızışmış da görünüyor. Bence sabredin.İki hafta çok kısa bir süre.

İki hafta ayrı odada beni görmeden kaldılar totaldr bir buçuk ay oldu.Aynı kafestemi dursunlar peki?

Bana erkek küçük gibi geldi ya hem diside tam kızısmamis ceresi tam kahverengiye donmemis bence rahat birakin onlar bi yolunu bulur anlaşmasalar Doğusurlerdi

Banada disi kus erkek kusa gore hem baskin hemde yasli gibi geldi. Birde arkadasin dedigi gibi ev ortamina alismis kuslarin uretimi normal kuslara gore zor oluyor. Hem erkek kus daha kizismamis biraz sabirla bu isi cozebiliriz bence :)

Erkek tabiri caiz ise sizinle eş tutmuş :) Evcil ve bu şekilde sürekli sizi görüp gelip konup oyalandıkça dişiye alışması zor bir süreç oluyor. İlgiyi en aza indirip kafesten açmamanızı öneririm. Yan yana kaldıkça ve size sürekli ilgiyle yaklaşmadıkça tek ilgi odağı dişisi olacaktır.

Yapacağınız şu onları yan yana koyun ve hiç karışmayın ister bagirsin ister konuşsun ne yaparsa yapsın 2 ay kadar sadece yem ve sularına bakın ilgilenmeyin sonra da sonucu bildirin eğer isteğiniz yavru almak ise

yusuf bey haklı. bu durumda erkeğin eşi sizsiniz. onları aynı kafese alın ve rahatsız etmeyin. birbirlerine alışacaklardır

kardeş ya değştircen ya da bekleyecen başka caren yok

Beklemedeyim kavga dövüş alışssınlar bncede dişi baskın sürekli erkeği kovalıyor rahatsız ediyor çiftleşmek için erkek kaçıyor.

Kuş eş tutmadı diye uşu değiştirmeye lüzum yok.Sürekli insanlarla iletişim halinde olan bir hayvandan hemen birşey beklemeyin.Sosyalleşebilmesi için biraz zamana ihtiyacı olacak.5 ay önce Evcil almış olduğum 1 adet erkek kuşum daha yeni kuşlarla anlaşabiliyor.Üstelik kafesin erkek güzeli oldu tüm dişiler ona hasta :).Biraz zaman vermek gerek.Hadi diyince olmuyor bu işler.

Erkek sanki eş tutmak için fazla ufak gibi geldi bana.Yanlış düşünüyor olabilirim.Eğer erkeğe olan ilgiyi keser ve onları tek kafese atıp zamanın geçmesini beklerseniz sonuca varırsınız.Eğitimli kuşlarda sabır önemli.Ha baktınız erkekte gerçekten iş yok o zaman değişebilirsiniz isterseniz.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maalesef ev ortamına alışkın erkek ler 8 aylık felan olana kadar kuş ortamına girmezse sahibini eşi olarak görebiliyor ve kolay kolay dişi kuşlara ilgi duymuyor aynı sorunu bende yaşadım. 4 aydır salmada ama hala tık yok kuşlardan kaçıyor salmada konuşmaya devam ediyor

Maalesef ev ortamına alışkın erkek ler 8 aylık felan olana kadar kuş ortamına girmezse sahibini eşi olarak görebiliyor ve kolay kolay dişi kuşlara ilgi duymuyor aynı sorunu bende yaşadım. 4 aydır salmada ama hala tık yok kuşlardan kaçıyor salmada konuşmaya devam ediyor

Bende kestim ümidi dişi dövüyor artık iyice...vereceğim dişiyi geri kıyamamıştım.nasip değilmiş.

Merhaba öncelikle , dişi erişkin olduğu için kızışma döneminde olabilir fakar erkek daha yavru sanırım gaga çeresinden bunu anlayabilirsiniz eğer erkek muhabbet kuşuna zarar vermiyorsa koyabilirsiniz büyüyene kadar yanında olabilir fakat anlaşmaları pek mümkün değil . Zarar veriyorsa kesinlikle ayırmanız gerekiyor.

Erkek 1,5 yıldır bnde 30günlükken aldım.dişi kaç yaşında tahmin edebilirmisiniz?

Erkeğin 1,5 yıldır sizde olduğuna emin misiniz ? 1,5 yaşında olmasına rağmen kızışmamış,yavru gibi gözüküyor hatta.

Erkeğin 1,5 yıldır sizde olduğuna emin misiniz ? 1,5 yaşında olmasına rağmen kızışmamış,yavru gibi gözüküyor hatta.

Tabii bir arkadaşımın yavrluluğundan aldım daha yemi yeme düşmüştü.evet yaşına göre ufak ama 1,5 yıldır benimle

Sarı olan asıl erkek kuşum büğün aniden hastalandı öldü önce çok sakinleşti sabah kafesin altında sakşn sakşn duruyordu elime aldım sevdim sonra öldü...neden böyle ani olduki?

Geri