petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Eş tutma yardım ssli

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Makingally tarafından 25 Haziran 2016 başlatılmıştır.

1. Makingally

Makingally New Member

Beğenileri:
    0
    1,5 yaşındaki erkeğe dişi aldım fakat hala alışmadı dişi sürekli kalsiyum alıyor kemikten erkeğe yanaşıyor ama erkek hiç oralı olmuyor.Kafesleri ayırdık olmadı yan yana koydum olmadı dişi baskın geliyor galiba..yalnız biraktım 15 gün hiç bir yakınlaşma olmadı dişi yem kusmaya başladı çok istekli.Değiştirmeyede kıyamıyorum sizce ne yapmalıyım...erkek sürekli elimize sürtünüyor üstüne çıkıp ama dişiyi görmüyor bile.

Yaş ve ırk bilgisi verirseniz sevinirim.

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. aztec

aztec Active Member

Beğenileri:
    60
    Evcil kuşların sonradan eş tutması zor oluyor. Maşallah dişi kuş da pek güzelmiş. Kızışmış da görünüyor. Bence sabredin.İki hafta çok kısa bir süre.

3. Makingally

Makingally New Member

Beğenileri:
    0
    İki hafta ayrı odada beni görmeden kaldılar totaldr bir buçuk ay oldu.Aynı kafestemi dursunlar peki?

4. Alparslan66

Beğenileri:
    5
    Bana erkek küçük gibi geldi ya hem diside tam kızısmamis ceresi tam kahverengiye donmemis bence rahat birakin onlar bi yolunu bulur anlaşmasalar Doğusurlerdi

5. Mustafa KRBCK

Beğenileri:
    0
    Banada disi kus erkek kusa gore hem baskin hemde yasli gibi geldi. Birde arkadasin dedigi gibi ev ortamina alismis kuslarin uretimi normal kuslara gore zor oluyor. Hem erkek kus daha kizismamis biraz sabirla bu isi cozebiliriz bence :)

6. Muhammet BAYDEMİR

Beğenileri:
    12
    Erkek tabiri caiz ise sizinle eş tutmuş :) Evcil ve bu şekilde sürekli sizi görüp gelip konup oyalandıkça dişiye alışması zor bir süreç oluyor. İlgiyi en aza indirip kafesten açmamanızı öneririm. Yan yana kaldıkça ve size sürekli ilgiyle yaklaşmadıkça tek ilgi odağı dişisi olacaktır.

mehmtasm bunu beğendi.
  7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Yapacağınız şu onları yan yana koyun ve hiç karışmayın ister bagirsin ister konuşsun ne yaparsa yapsın 2 ay kadar sadece yem ve sularına bakın ilgilenmeyin sonra da sonucu bildirin eğer isteğiniz yavru almak ise

8. deniz kom

deniz kom Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    32
    yusuf bey haklı. bu durumda erkeğin eşi sizsiniz. onları aynı kafese alın ve rahatsız etmeyin. birbirlerine alışacaklardır

mehmtasm bunu beğendi.
  9. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    kardeş ya değştircen ya da bekleyecen başka caren yok

10. Makingally

Makingally New Member

Beğenileri:
    0
    Beklemedeyim kavga dövüş alışssınlar bncede dişi baskın sürekli erkeği kovalıyor rahatsız ediyor çiftleşmek için erkek kaçıyor.

11. Yüksel BULUT

Yüksel BULUT Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    44
    Kuş eş tutmadı diye uşu değiştirmeye lüzum yok.Sürekli insanlarla iletişim halinde olan bir hayvandan hemen birşey beklemeyin.Sosyalleşebilmesi için biraz zamana ihtiyacı olacak.5 ay önce Evcil almış olduğum 1 adet erkek kuşum daha yeni kuşlarla anlaşabiliyor.Üstelik kafesin erkek güzeli oldu tüm dişiler ona hasta :).Biraz zaman vermek gerek.Hadi diyince olmuyor bu işler.

12. SencerSancak

SencerSancak Active Member

Beğenileri:
    54
    Erkek sanki eş tutmak için fazla ufak gibi geldi bana.Yanlış düşünüyor olabilirim.Eğer erkeğe olan ilgiyi keser ve onları tek kafese atıp zamanın geçmesini beklerseniz sonuca varırsınız.Eğitimli kuşlarda sabır önemli.Ha baktınız erkekte gerçekten iş yok o zaman değişebilirsiniz isterseniz.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

13. Kahraman KÖROĞLU

Kahraman KÖROĞLU İstanbul - Maslak 0538 581 96 82
    Yönetici

Beğenileri:
    728
    Maalesef ev ortamına alışkın erkek ler 8 aylık felan olana kadar kuş ortamına girmezse sahibini eşi olarak görebiliyor ve kolay kolay dişi kuşlara ilgi duymuyor aynı sorunu bende yaşadım. 4 aydır salmada ama hala tık yok kuşlardan kaçıyor salmada konuşmaya devam ediyor

14. Makingally

Makingally New Member

Beğenileri:
    0
    Bende kestim ümidi dişi dövüyor artık iyice...vereceğim dişiyi geri kıyamamıştım.nasip değilmiş.

15. KÜBRANINMÜBİŞLERİ

Beğenileri:
    2
    Merhaba öncelikle , dişi erişkin olduğu için kızışma döneminde olabilir fakar erkek daha yavru sanırım gaga çeresinden bunu anlayabilirsiniz eğer erkek muhabbet kuşuna zarar vermiyorsa koyabilirsiniz büyüyene kadar yanında olabilir fakat anlaşmaları pek mümkün değil . Zarar veriyorsa kesinlikle ayırmanız gerekiyor.

16. Makingally

Makingally New Member

Beğenileri:
    0
    Erkek 1,5 yıldır bnde 30günlükken aldım.dişi kaç yaşında tahmin edebilirmisiniz?

17. SencerSancak

SencerSancak Active Member

Beğenileri:
    54
    Erkeğin 1,5 yıldır sizde olduğuna emin misiniz ? 1,5 yaşında olmasına rağmen kızışmamış,yavru gibi gözüküyor hatta.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. Makingally

Makingally New Member

Beğenileri:
    0
    Tabii bir arkadaşımın yavrluluğundan aldım daha yemi yeme düşmüştü.evet yaşına göre ufak ama 1,5 yıldır benimle

19. Makingally

Makingally New Member

Beğenileri:
    0
    Sarı olan asıl erkek kuşum büğün aniden hastalandı öldü önce çok sakinleşti sabah kafesin altında sakşn sakşn duruyordu elime aldım sevdim sonra öldü...neden böyle ani olduki?

Sayfayı Paylaş