petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Eş Tutma

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Burak Boyacı tarafından 1 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Burak Boyacı

benim 4 aylık erkek muhabbetim var es almak istiyorum es secer mi yoksa herhangi bir 4aylık disiyi secer mi ?u

2. Bilal KURDDAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    kuşu petshop veya üreiciye götür eşini kendine seçtir

3. bora_19mys

bora_19mys New Member

Beğenileri:
    0
    bi dişi al daha erişkin olmadığı için sorun olmaz sanırım

4. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Şuan eş almak için tam zamanı , güvenilir bir üretici var ise götürüp kendisine seçtirin ama hijyenik bir ortam değil ise sizdeki kuşu götürüp seçtirmeyin hastalık kapmasın.

Zaten 4 aylık bir kuşun eş tutmama ihtimali ççk düşük , siz ona 4 5 aylık eş alın , birbirlerine alışmaları 3 ayı bulur daha sonrada eş tutar zaten büyük ihtimalle.

5. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    4 aylık kuş eş tutmak için küçük olabilir belki...önce yeterli erişkinliğe erdiğinden emin olun...eğer size eş tutacağı gibi bir izlenim uyandırdı ise eş alın kuşunuza...birde resimlerini yayınlayında delikanlıya birer maşaallah diyelim :)

6. Burak Boyacı

Bekledigim yanıt buydu serkan abi uretici varda cok soguk havalar kus zaten tunege oyuncaga kur yapıyor renklerine uygun bi disi alayım dedim.

7. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    O zaman bence acele etme , havaların düzene girdiği bir anı yakaladığında alır götürür eşini seçtirirsin..

8. Burak Boyacı

murat abi telefondayım malesef ama signatürumde var :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:13 -->-> Daha önceki mesaj 23:11 --

tamam serkan abi tesekkurler hersey icin ayrıca kusum konusuyor esi gorunce keser mi konusmayı birde yuva malzemesi talaş yerine ne koyabilirim ?

9. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    maşaallah...aynı renkten bende de bir erkek var...çok sinirli bir kuş...dişiyi bağıra bağıra zorla yuvaya sokuyor...dişi yuvaya girmezse ortalığı ayağa kaldırıyor...bağırıyor,kanat çırpıyor...tekrar maşaallah...

10. Burak Boyacı

tesekkurler abi yorumun icin aslında es icin beklicektim ama baska renk secerse yavrular degisik cıkar diye tereddutum var.

11. Elif AKDOĞANOĞLU

maşallah çok güzelmiş oğlunuz :)

aynı cins ve aynı renk bir dişi bulursanız kaçırmayın derim. kişisel görüşüm kuşun genetik özelliklerini kırmadan sonraki kuşaklara geçmesini sağlamak.

12. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

es i kendin de alsan seçebilir ama genelde söyle yapiyolar kuşcuya götürüp kuşu diger kuşlarin arasina saliyolar o beğendiğiniz beli ediyor en fazla 1 saat dursaniz yeter...

13. Burak Boyacı

bugun gittim 1-2yere adamlar o yastaki kus es secmez dedi ne yapmalım kendisine benzer disi getirsem es tutar mı acilll

14. Elif AKDOĞANOĞLU

benim fikrim;
    kendi cinsinden, aynı yaşta ve aynı renkte dişi kuş alın.
    şu anda erişkin olmadıkları için şimdilik arkadaş olur, birbirlerine alışırlar.
    ileride erişkin olduklarında eş tutarlar.
    konuşması kesilmez, hatta bildiği kelimeleri de konuşarak dişiye kur yapıyorlar :) komik oluyor.
    ama yeni kelimeler öğrenme süresi biraz uzar, bunun nedeni, yanında başka bir kuş olduğu için size olan ilgisinin azalmasıdır.

15. Burak Boyacı

peki o zaman ben dişiyi alayım bir müddet kendi kafesinde yaşasın ikisi 6-7 aylık olunca üretim kafesimin 1 gözünü bunlara ayırayım bakalım ne olacak :) İnşallah eş tutarlar

16. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    benim kuslarım aynı kafeste yasıyorlar ama arlarında hiçbir bag yok ama kavgada yok kusların dişi ve erkek oldugundan eminim sizce neden böyle es tutmak tam anlamıyla ne demektir es olan yavru yapan kuslar her zaman birbiryle ilgilenir mi yoksa sadece kızgınlık dönemlerinde mi?

17. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

evet eş almak için tam zamanı dostum. ama hemen kuşlari alir almaz yuvalık takma önce bir birine alişsinlar 1 2 ay ondan sonra yuvalık tak... bazilari eve cift kuş aliyolar hemen yuvalık takiyolar arkadaş önce eve alişcaklar sonra birbirlerine bu en az 2 ay sürer...

Sayfayı Paylaş