Karadeniz Pet

eş tutma

T

toprak

Guest
arkadaşlar dişi kuşumun erkegini 2 gün önce degiştirdim şimdi sorum şu bazen birbirine gaga atıyorlar bazen yanyana birbirine ilgisiz bir şekilde duruyorlar birbirlerine ne zamana kadar alışırlar alışması için ideal bekleme süresi nedir o güne kadar eş tutmassa degiştir denilecek süre nedir?

dostum 2 gun once degiştir diğin bir kuş tan pat diye çifleşmesini veya eş tutmalarini bekleme lütfen. onldar sonuçta bir canli yenı gelen kuş daha sana alişcak eve alişcak kafesi tanıcak. vs bu en fazla 1 ayi bulabilir. ama 2 kuş ca cok kızişmiiş sa getirdiğin da çifleşmeyi göre bilirsin ama bu cok nadir görünür önce tanımasi lazim çevresini.

Dostum kuşun sana eve ortama ve dişiye alışmasını bekleyeceksin mecbur bu süre 1 haftada olabilir 1 ayda olabilir ama pat diye çiftleşsinler diyorsan istanbulda ünlü bi peçeteci kuş var oda dişi arıyordu :) forumda ararsan bulursun yakınsanız birbirinize görüşün lakin değilseniz mecbur bekleyeceksiniz kızışmalarını :)

arkadaşlar dişi kuşumun erkegini 2 gün önce degiştirdim şimdi sorum şu bazen birbirine gaga atıyorlar bazen yanyana birbirine ilgisiz bir şekilde duruyorlar birbirlerine ne zamana kadar alışırlar alışması için ideal bekleme süresi nedir o güne kadar eş tutmassa degiştir denilecek süre nedir?

aynı sorun benim kuşlarda mevcud bende dişiyi yeni aldım sabırla bekliyorum sanada sabırla beklemni tafsiye ediyorum:)

Ben hemen çifleşsinler demek istemedim sadece kuşların birbirine alışma süresini merak ettim birbirine alışsınlar keyfi gelince zaten çiftleşirler alışmazsa degiştirim kuşu sizce nekadar süre beklemeliyim eş olmaları için..

Arkadaşım o belli olmaz birbirlerini kabullenmeleri uzun da sürebilir kısa da ama en az 1 ay beklemelisin bence..

Geri