Karadeniz Pet

Eş Tutma...

Ahmet COŞKUN

Yeni Üye
Merhaba erkek bir muhabbet kuşum var 3 yaşında, 1 buçuk aylıkken aldım. Çok sevimli olduğundan eş almak istedim. 15 gün evvel dişi bir kuş aldım. tahminimce 1 yaşın biraz üzerinde o da. Evde tek kafesim olduğundan aynı kafese koymak zorunda kaldım. Başta anlaşamaz gibi oldular. Ufak çaplı birkaç sürtüşme de oldu ama giderek alıştılar. Ama dişi çok hareketli ve baskın gibi benimki ondan korkuyor. Zaman zaman kafeste bir köşe kapmaca yaşanıyor. Bazen de öpüşüyorlar. Geçen hafta yuva aldım. Dişi kuş bugün yuvaya girdi ilk defa. Arada girip çıkıyor. Sizce bu ikisi eş tutar mı? Kızıştırmak için dişiyi başka kafes alıp yanına koyayım mı? Cevaplarınız için teşekkürler...
misket....jpg

Ekli dosyalar

• misket...jpg
    misket...jpg
    279.2 KB · Görüntüleme: 11
  • misket..jpg
    misket..jpg
    310 KB · Görüntüleme: 10
Ciftler birbirleriyle ilgileniyorsa sorun yok haftada 2 kez mama takviyesi yapın kızıştırmak için

Yumurtlama belirtileri olduğu zaman mama vermeyi kesin yumurtadan yavrular cıktıkdan sonra tekrar mama verin

Dediğim gibi aslında dişi erkeğe göre daha ilgili erkek halen zaman zaman dişiden kaçabiliyor. Bu arada sizce şimdiden yuva koymam doğru mu ve yuvaya taş koymalı mıyım?

Oyuklu tahta varsa gerek yok yuvalıga giriyorsa huzurunu kaçırmayalım yavrular cıktıkdan sonra talaş koymayı ihmal etmeyin

Teşekkür ederim Gürkan, oyuklu tahta var. Çok zamanınızı almak istemiyorum ama çiftleştiklerini nasıl anlayabilirim?

Geneldr yalnızken ciftlesirler dişi kus zamanının bir çoğunu yuvalıkda geciriyorsa kanadı düsmüş ise yumurta yolda demektir

Teşekkür ederim verdiğin cevaplar için, daha böyle belirtiler yok. İnşallah kısa zamanda olur :)

Satece sabır ve fazla rahatsız etmeyin gerisini onlara bırakın