Karadeniz Pet

Eş tutma

• Konbuyu başlatan Kemal AKBULUT
  • Başlangıç tarihi
K

Kemal AKBULUT

Guest
arkadaşlar ben 6 ay önce kadar 1 çift muhabbet kuşu aldım ama halen eş tutmuşlarmı tutmamışlarmı die bi tereddütteyim

ama şöyle söyliyeyim erkek kuşu odada serbest bırakıyorum dişi kuş onun yanına gitmk için kafesten cıkmaya çalışıyor ve onuda dışarı bıraktığımda hemen onun yanına gidiyor hatta normalde dişi kuş elime fazla gelmez ama erkeği parmağıma alınca oda hemen onun yanına geliyor yani işin kısacası erkek nereye giderse dişide peşinden gidiyor buraya kadar tmm diyorum eş tuttu ama sonra kafese koyuncada dişi kuş erkeğe cok agresif oluyor . erkek yem yerken arkadan vrup kaldırıyor aşırı Kavgaları Yok .kızışmadılar daha erkek arada kafasını sallayarak kur yapıo öpmeye çalışıo sizce olurmu eş tutarlarmı zamanla.

Birbirlerini kasıyorlarsa ve erkek kus dişi kusa yem yediriyorsa es olmus demektir.

Anlattım işte kardeşim nasıl olduğunu aralarının.

Dostum bende sana acıklamasını yaptıgıma inanıyorum. Kafes dısarısında sürü psikolojisine kapıldıgı için eline geliyor. Kafes içerisinde söylediklerimi yapıyorsalar eş olmuslardır.

Dostum bende sana acıklamasını yaptıgıma inanıyorum. Kafes dısarısında sürü psikolojisine kapıldıgı için eline geliyor. Kafes içerisinde söylediklerimi yapıyorsalar eş olmuslardır.

Tamam kardeşim Bilgi için teşekkürler .

aynı durum bizdede var 8 aydır beraberler erkeği aldınmı dişi durmuyor yerinde ama yanına gelincede vuruyor sert kavgaları yok erkek kızışmış dişide kızgın lakin çiftleşmiyorlar durum bu bizdede :)

Onlar kardeş olmuşlardır 6 ayda. Bence yavru beklemeyin derim.

Ekincan Bey Erkek kur yapıyor öpmeye çalışıyor Dişi kızışkın olmadığı için izin vermiyor

Dişimin Ceresi:
scwwr.jpg

Kemal abi öncelikle onları rahat bırakman gerekir.Dışarı salmaman gerekir. Zaten belkide dişinin erkeği itip kakması ondandır kıskanıyordur. Sen onları rahat bırak.Sadece bakımlarını düzenli yap.

Salman büyük yanlış yuvalık takılımı dişi kızışmış zaten birde umudunu kırmak gibi olmasında bazen olmayınca olmuyor iş kuşlara kalmış....

Biraz daha bekliyecem ,güzel kardeşim olmassa Dişiyi değiştircem dişide iş yok .

kardeşim sn hatayı baştan yapmışın yavru alacaksan kuşları dışarı salmıcan bidee dişiler herzaman yola gelir bnm elime ne dişiler geçti sırf erkeğin yüzünden gıcık oldum ikisini birden sattım =)

genelde dişi kzışıyo erkek basmayınca dişi kavga ediyo bu olayda bana gıcıklık verince ikisini birden satıyom şimdide en baştan başlayıp yavru alcam

Anladım Güzel kardeşim seviyorum 2 sinide vermek istemiyorum ama şöle 1 2 ay daha izlim iş olmasa dişiyi değiştircem .

Geri