Karadeniz Pet

eş tutmama sorunu

stronger67

Meraklı Üye
erkek 1 senedir bende 2 aylıkken almıştım dişi albino aldığımda ne kadarlıktı tam bilmiyorum ama 7 aydır bende bazen çok iyi anlaşıyolar birbirlerini kaşıyolar öpüşüyolar bazen 2 yabancı gibiler :) dişi daha yuvalıktan içeri kafasını bile uzatmadı erkek olana yeni bir dişi dişi olanada yeni bir erkek almalımıyım yoksa beklemeye devammı :confused::rolleyes:

Levent abinin dediği gibi yaparken birde YouTube den üretimhane sesi aç , başka kuşların çiftleşme , kur ve yavru sesleri sizin kuşlarınızıda etkileyecektir , gerçekten işe yarıyor.

Dişi 2-3 hafta ayrı bir kafeste bekletip sonra tekrar erkeğin yanına atmayı deneyebilirsin.

1 gün ayırdım dişi hiç yem yemedi dayanamadım geri yanına koymuştum tekrar dediğiniz gibi ayırayım dişinin ceresi tekrar kahverengiye döndü ama tık yok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:50 -->-> Daha önceki mesaj 21:48 --

Levent abinin dediği gibi yaparken birde YouTube den üretimhane sesi aç , başka kuşların çiftleşme , kur ve yavru sesleri sizin kuşlarınızıda etkileyecektir , gerçekten işe yarıyor.

4 katlı kafes var üst katında yumurtadan yeni çıkan yavrular cik cik ediyo altında jumbolar çiftleşiyo daha ne olsun :D

1 gün ayırdım dişi hiç yem yemedi dayanamadım geri yanına koymuştum tekrar dediğiniz gibi ayırayım dişinin ceresi tekrar kahverengiye döndü ama tık yok

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:50 -->-> Daha önceki mesaj 21:48 --

4 katlı kafes var üst katında yumurtadan yeni çıkan yavrular cik cik ediyo altında jumbolar çiftleşiyo daha ne olsun :D

Benim dediğime geliyor işte :D bende bunu atilım abiden öğrenmiştim geç oldu ama :)

Eğer ayırmaya kıyamıyorsanız direk dediğimi yapın kuş sesi dinletin . bakın örnekte verdi stronger :)

İzle bakalım erkek mi girişimde bulunmuyor, dişi mi istemiyor.
Değiştir olmazsa birinden birini..

dişi istemiyor bazen dişi erkeğin kafasını falan kaşıyor çok iyi anlaşıyorlar ama erkek kur yapıp yaklaşmaya çalışınca dişi gagasıyla vurup uzaklaştırıyor

En iyisi disiyi degistirin, eger imkaniniz varsa erkegin disisini kendi secmesine olanak saglayin, ben bu sekilde yaptim ve basarili oldum.

Levent abinin dediği gibi ayırmanın faydasını görürsünüz

Son düzenleme:
En az 7 aydir birlikteler sanirim. Uzun sure. Mantik olarak ayirma yontemini son care olarak uygulayin.

Geri