Karadeniz Pet

Eş tutmuşlar mıdır?

istanbul

Yeni Üye
Arkadaşlar bugün erkek kuşumun yanına yeni bir dişi alalı 3 gün oldu ve suanda gözlemlediğim dişi hala yanına yaklaştırmıyor erkeği ama erkek zorla yanına gelip ağzına yem kusuyor. 3-4 kere gördüm erkeğin kur yaparak yem kustuğunu fakat dişi bağırarak gagalamaya çalışıyor ama dediğim gibi 3-5 kez yaptılar bu işlemi sizce eş tutmuşlar mıdır ? dişinin bu hareketi normal mi sizce ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:38 -->-> Daha önceki mesaj 14:06 --

konu güncel

Son düzenleme:
Dişiler genelde ilk başlarda agresif oluyorlar.
Erkeğin ısrarcı olması önemli.
Eş tutmanın en önemli işareti birbirlerini kaşımaları olarak biliyorum.
Tabii yem verme de iyiye işaret.
Şiddetli kavga yoksa biraz sabredin.
İnşallah sonuç güzel olacaktır :)

Son düzenleme:
benim bilgim yeterli değil yanlış bir şey demek istemem.benim kuşlarda da öpüşme var,kaşıma var,yem kusma var ancak erkek kızışmış olduğu için ne zaman çiftleşmek için harekata başlasa dişi istemiyor ,mücadele başlıyor sonra durgunlaşıyorlar sonra tekrar öpüşme falan... :)

Dişiler genelde ilk başlarda agresif oluyorlar.
Erkeğin ısrarcı olması önemli.
Eş tutmanın en önemli işareti birbirlerini kaşımaları olarak biliyorum.
Tabii yem verme de iyiye işaret.
Şiddetli kavga yoksa biraz sabredin.
İnşallah sonuç güzel olacaktır :)

Kesinlikle şiddetli kavga yok ama dişi kafeste üstünlük kurmuş durumda :) en üst tünekte tek basına duruyor canı istemezse yanaştırmıyor erkeği yanına :)

benim bilgim yeterli değil yanlış bir şey demek istemem.benim kuşlarda da öpüşme var,kaşıma var,yem kusma var ancak erkek kızışmış olduğu için ne zaman çiftleşmek için harekata başlasa dişi istemiyor ,mücadele başlıyor sonra durgunlaşıyorlar sonra tekrar öpüşme falan... :)

Dişi çiftleşmek istemediği sürece izin vermez.
Kızışmış olması gerek, kendini güvende hissetmesi gerek, erkeğin kendini besleyeceğinden emin olması gerek vs.
Bence sizin kuşlarınız eş tutmuş.
Rahatsız etmeyin; yemini, suyunu, mamasını, gerektiğinde vitaminini eksik etmeyin.
Ve en önemlisi sabredin :)

Kesinlikle şiddetli kavga yok ama dişi kafeste üstünlük kurmuş durumda :) en üst tünekte tek basına duruyor canı istemezse yanaştırmıyor erkeği yanına :)

Dişinin hakimiyet kurduğuna emin misiniz?
Tüneği teke indirip bir gözlemleyin eğer kafes uygunsa.
Eğer dişi hakimiyet kurduysa kuşları bir-iki hafta kadar ayırıp (ana kafeste erkek kalacak şekilde), sonra dişiyi erkeğin kafesine atmayı öneriyor buradaki ustalar.
Yine de emin olup, ustalardan da yardım alarak hareket etmenizi öneririm :)

Son düzenleme:
Dişi çiftleşmek istemediği sürece izin vermez.
Kızışmış olması gerek, kendini güvende hissetmesi gerek, erkeğin kendini besleyeceğinden emin olması gerek vs.
Bence sizin kuşlarınız eş tutmuş.
Rahatsız etmeyin; yemini, suyunu, mamasını, gerektiğinde vitaminini eksik etmeyin.
Ve en önemlisi sabredin :)

Dişinin hakimiyet kurduğuna emin misiniz?
Tüneği teke indirip bir gözlemleyin eğer kafes uygunsa.
Eğer dişi hakimiyet kurduysa kuşları bir-iki hafta kadar ayırıp (ana kafeste erkek kalacak şekilde), sonra dişiyi erkeğin kafesine atmayı öneriyor buradaki ustalar.
Yine de emin olup, ustalardan da yardım alarak hareket etmenizi öneririm :)

Dişi geleli daha 3 gün oldu hemen ayırmam doğru olur mu ?

Dişi geleli daha 3 gün oldu hemen ayırmam doğru olur mu ?

Dediğim gibi, bu yöntem hakkında ustalardan yardım alırsanız daha doğru olur.
Sitede birkaç kez önerildiğini gördüm, bana da önerildi, uyguladım, ama hangi şartlarda öneriliyor emin değilim.
Yanlış yönlendirmek istemem.
Yine de tüneği teke indirerek durumu gözlemledikten sonra hareket etmenizi öneririm.
Çünkü bence sizinki dişinin hakimiyetinden çok şimdilik naz yapması gibi duruyor :D

Son düzenleme:
Dediğim gibi, bu yöntem hakkında ustalardan yardım alırsanız daha doğru olur.
Sitede birkaç kez önerildiğini gördüm, bana da önerildi, uyguladım, ama hangi şartlarda öneriliyor emin değilim.
Yanlış yönlendirmek istemem.
Yine de tüneği teke indirerek durumu gözlemledikten sonra hareket etmenizi öneririm.
Çünkü bence sizinki dişinin hakimiyetinden çok şimdilik naz yapması gibi duruyor :D

yorumlarınız için çok teşekkür ederim :) erkek hala zorlada olsa kur yapmaya devam ediyor :) dişi kaçmaya çalıyor ondan bağırarak bazen gagalıyor :) umarım düzelir dediklerinizi dikkate alıcam

yorumlarınız için çok teşekkür ederim :) erkek hala zorlada olsa kur yapmaya devam ediyor :) dişi kaçmaya çalıyor ondan bağırarak bazen gagalıyor :) umarım düzelir dediklerinizi dikkate alıcam

Dişilerin doğasında bu var.
Genelde güvenene kadar kaçıyor, gagalıyor vs.
Büyük kavgalar yoksa sabretmenizde yarar var.
Ayrıca dişi kızışkın değil de, erkek çiftleşmek istiyorsa bu da bir etkendir.
Siz bakımlarını (temizlik, taze su, yem, mama, vitamin vs.) güzelce yapın, rahatsız etmeden uzaktan seyredin.
İnşallah istediğiniz gibi olacaktır.
Saygılar..

Dişilerin doğasında bu var.
Genelde güvenene kadar kaçıyor, gagalıyor vs.
Büyük kavgalar yoksa sabretmenizde yarar var.
Ayrıca dişi kızışkın değil de, erkek çiftleşmek istiyorsa bu da bir etkendir.
Siz bakımlarını (temizlik, taze su, yem, mama, vitamin vs.) güzelce yapın, rahatsız etmeden uzaktan seyredin.
İnşallah istediğiniz gibi olacaktır.
Saygılar..

Çok teşekkür ederim :) dediğinizi yapıyorum bügün vitamin,aspur ve Nijer tohumu alıcam onlarıda vericem düzenli olarak :) umarım bir sonuca ulaşırım :)

Çok teşekkür ederim :) dediğinizi yapıyorum bügün vitamin,aspur ve Nijer tohumu alıcam onlarıda vericem düzenli olarak :) umarım bir sonuca ulaşırım :)

Yağlı tohumları (nijer gibi) çok vermeyin, kuşlar tüye girer, yağlanabilir.
Bir yemliğe bir çay kaşığı şeklinde yazıyor sitede.
Umarım faydalı olabilmişimdir :)

Geri