Karadeniz Pet

Eş tuttuklarını nasıl anlarım?

istanbul

Yeni Üye
Arkadaşlar öncelikle merhaba 7 aylık erkek mubişime bugün 5 aylık bir dişi aldım yaklaşık 3 saat oldu aynı kafesteler kavga etmediler fakat benim erkek kuşum sürekli dişiye kur yapıyor dişi hiç oralı olmuyor. Kafesin içinde yakalambaç oynuyorlar sanki erkek peşinde dişi kaçıyor? Erkek az önce ayağını bile üstüne atmaya calıstı kur yaparak dişide kaçtı sizde normal mi bu davranışlar?

Arkadaşlar öncelikle merhaba 7 aylık erkek mubişime bugün 5 aylık bir dişi aldım yaklaşık 3 saat oldu aynı kafesteler kavga etmediler fakat benim erkek kuşum sürekli dişiye kur yapıyor dişi hiç oralı olmuyor. Kafesin içinde yakalambaç oynuyorlar sanki erkek peşinde dişi kaçıyor? Erkek az önce ayağını bile üstüne atmaya calıstı kur yaparak dişide kaçtı sizde normal mi bu davranışlar?

Dişi kuşun yaşı küçük olduğundandır. 5 aylık dişi henüz çiftleşmez en az 8 9 aylık olması lazım. Erkek içinde geçerli bu dediğim. Bazen kuşlar iyi bakılırsa 6 7. aydan sonra çiftleşebilir. Sizin erkek erişmiştir ancak dişi kuşun eriştiğini sanmıyorum foto eklerseniz daha iyi yardımcı olabilirirz.

Son düzenleme:
Dişi kuşun yaşı küçük olduğundandır. 5 aylık dişi henüz çiftleşmez en az 8 9 aylık olması lazım. Erkek içinde geçerli bu dediğim. Bazen kuşlar iyi bakılırsa 6 7. aydan sonra çiftleşebilir. Sizin erkek erişmiştir ancak dişi kuşun eriştiğini sanmıyorum foto eklerseniz daha iyi yardımcı olabilirirz.

Benim için hemen çiftleşmelerine gerek yok zaten anlaşsınlar yeterli benim için anlaşmalarında problem olur mu yaşları? erişkin yaşa gelince çiftleşirler mi?

Birinin erkek diğerinin dişi olduğundan emin isen çiftleşirler. Zira benimde bir çok kuşum yavru iken atılıp sonradan eş tutular.

Kuşları zorlamazsanız normal bir bakımla 1 yaşına yaklaştıklarında ve Dişi hazır olduğunda yavru alırsınız zaten. Ama yine de mama takviyesi yapmalısınız haftada iki kere. Erkek çok sıkıştırıyorsa dişiyi ya ayırın kafeslerini yada oyuncak koyun kafese. 1 yaşından önce de yavru alınabiliyor fakat sağlıklısı 1 Yaşından sonra diyorlar...hayırlı olsun çiftiniz...

Sent from my iPad using Tapatalk

Geri