Karadeniz Pet

Es tutturma

Fıstık ile limon

Yeni Üye
Erkekk kuş kur sesi çıkarttığı zaman dişi kuşum vuruyor.
Büyük kavgalar yok erkek kuş cok kızgın disiye yem vermeye. calisiyor disi vuruyor dişi de çok kızgın ama erkek cesaretini kaybetti disiden korkuyor buyuk ihtimal.
Disi kusum ele alisik ve konuyor onu degistiremem 3 yildir bende satsam kotu hissederim erkek de jumbo indan daha iri ve kizgin kusda bulamam benim bunlari es tutturmam lazim :)
d2VqgL.jpg
ylOnW0.jpg

Yaklasık 2 ay acele etmiyorum es tutsunlar diye bundan önceki aldigim kusu 7ay bekledim es tutmadi orda disi yem veriyordu erkek tepkisizdi bunda disi isteksiz gibi. Bide disi kusun ceresi 2 yildir kahverengi hic eski rengine donmedi hasta filan olabilir netde okudum hasta erkek kuslarin ceresi nadirde olsa kahverengi olabiliyormus.

Ayirma yontemini dene istersen ustalarin daha once yazdiklari konulara bakmani tavsiye ederim

Ayırma yöntemi denenebilir.Bu zamanda haftada 1-2 gün yumurta maması ve haftada bir çay kaşığı nijer yemlerine karıştırılıp verilebilir.

Ayırma yöntemi denenebilir.Bu zamanda haftada 1-2 gün yumurta maması ve haftada bir çay kaşığı nijer yemlerine karıştırılıp verilebilir.

Sagolun ayirmayi denicem nijer arada veriyorum yemin icinde de var mama yemiyorlar.
Bide ceresi niye hic eski rengine donmedi onuda merak eddim

Kuşlar güzel fakat kafes küçük o tahta tunegi yuvaya doğru as yani tek bi tünek olsun inşaallah yavru alırsın