Karadeniz Pet

Eş tutumu hk.

gkhnyvz88

Meraklı Üye
Merhaba daha öncede sorularımda paylaşmış olduğum kuşlarımla ilgili sorum olucak bende 2 dişi 2 erkek kuşum var kafeslerini ayırdım ancak hepsi ayrı telden çalıyor. ne birbirine kur yapıyor ne birbirini kaşıyor :( sadece kafeslerınde 2 tünek var allahtan aynı tünek üstünde duruyorlar :) ne yapmalıyım eros bizim kafese uğrasın :)

kuşları çift halınde değil , tek tek ayır bu sana kafes konusunda biraz maliyet yaşatsa da eşleri secerek aldırmadıgın ıcın kendılerıne tek yol bu .,afeslerini birbirlerine görür halde minimum 10 gün geçir ve eşleri buluştur :) faydasını görüceksin

Moderatör tarafında düzenlendi:
ilk resimdeki sağdaki yeşil kuş yetişkin mi ?

Oncelikle kafes ten aynayi kaldırın. Soldaki çift üretim için uygun yaş kızgınlık açısından.
Tunek yuvaliktaki konarga denilen cubuk hizasinda olmali ve bolmeden kuslar birbirini gormezse daha iyi olur.
Haftada iki kere mama vermenizi öneririm.

dişileri ayrı bir kafese alıp erkekleri tek bırakın kafesi dsahiplensinler bu arada dişileri 1 hafta 15 gün sonra erkeklerin yanına atın

Nijer tohumu ver
havuç ver
sağa sola ateş etsinler :-D
Yanlız eşleşmeler gerçekleşdimi
kesinleşmiş se eğer öyle ayır
bide oyuncak ları kaldır
birbirleriyle ilgilensinler
Vitamin
ve sabır

kuşları çift halınde değil , tek tek ayır bu sana kafes konusunda biraz maliyet yaşatsa da eşleri secerek aldırmadıgın ıcın kendılerıne tek yol bu .,afeslerini birbirlerine görür halde minimum 10 gün geçir ve eşleri buluştur :) faydasını görüceksin

demek istediğinizi anlayamadım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:42 -->-> Daha önceki mesaj 23:41 --

ilk resimdeki sağdaki yeşil kuş yetişkin mi ?

yavru diye aldım ama daha oncedende cınsıyet konusunda sordugumda yetıskınlıgıyle ılgılı bırsey demedıler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:44 -->-> Daha önceki mesaj 23:42 --

Oncelikle kafes ten aynayi kaldırın. Soldaki çift üretim için uygun yaş kızgınlık açısından.
Tunek yuvaliktaki konarga denilen cubuk hizasinda olmali ve bolmeden kuslar birbirini gormezse daha iyi olur.
Haftada iki kere mama vermenizi öneririm.

daha once 4 u bir arada acıktı bır kac resımde cektım kendı dıkkatımıde cektı soldakı ıkısı genelde yan yana durmaya basladı resım paylastım burdakı arkadaslarda aynısını dedı o ıkısı cıft olur dıye.

yarın kafes temızlık gunu tunegı asagı alırım oyuncagı kaldırırım.

bolmeden kuslar bırbırını gormezse derken dıger ıkı kusu farklı kafesemı alayım?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:45 -->-> Daha önceki mesaj 23:44 --

dişileri ayrı bir kafese alıp erkekleri tek bırakın kafesi dsahiplensinler bu arada dişileri 1 hafta 15 gün sonra erkeklerin yanına atın

15 gun erkekler dısılerı kabul edermıkı?

demek istediğinizi anlayamadım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:42 -->-> Daha önceki mesaj 23:41 --

yavru diye aldım ama daha oncedende cınsıyet konusunda sordugumda yetıskınlıgıyle ılgılı bırsey demedıler

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:44 -->-> Daha önceki mesaj 23:42 --

daha once 4 u bir arada acıktı bır kac resımde cektım kendı dıkkatımıde cektı soldakı ıkısı genelde yan yana durmaya basladı resım paylastım burdakı arkadaslarda aynısını dedı o ıkısı cıft olur dıye.

yarın kafes temızlık gunu tunegı asagı alırım oyuncagı kaldırırım.

bolmeden kuslar bırbırını gormezse derken dıger ıkı kusu farklı kafesemı alayım?
yakından bi fotoğrafını koysanıza onun. sanki 4 aylık gbi geldi bana yavru alamazsınız ki o kuştan.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:46 -->-> Daha önceki mesaj 23:46 --

yakından bi fotoğrafını koysanıza onun. sanki 4 aylık gbi geldi bana yavru alamazsınız ki o kuştan.

onlarda folluk yokmuş zaten yeni farkettim :D

Nijer tohumu ver
havuç ver
sağa sola ateş etsinler :-D
Yanlız eşleşmeler gerçekleşdimi
kesinleşmiş se eğer öyle ayır
bide oyuncak ları kaldır
birbirleriyle ilgilensinler
Vitamin
ve sabır

ya bunlar dordu tek kafesteykende bu soldakı ıkısı yan yana duruyordu. ama yınede kur yapmıyorlardı.

nijer tohumu ıcın korkuyorum fazlası kurumaya yol acıyor dıye okudum ama ne kadar dogru sızler daha ıyı bılırsınız.

havuc 2 gun once verdım yemedı keretalar :D

oyuncakları yarın kaldıracagım
vıtamın olarak veterınerım vitasol şurubu verdi onla calsium tablet var o ikisini karıştırıp suyuna katıyorum.

ya benim mrk ettiğim tabiki hemen olmaz belki ama bunlar kesin eş tutarmı

1 Erkek Ve erkek bir kafes
Dişi Ve dişi bir kafesde bulunmalı , bunları karşılıklı birbirlerini görebilecek sekılde yerden yüksek bi alanda sabitlemelisin

2 KAfes içerisi ayna olmamalı onun dışında bulunan salıncak sayısı 1 olması yeterli

3 Ballı kraker kesınlıkle önermem :) ...

Moderatör tarafında düzenlendi:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:46 -->-> Daha önceki mesaj 23:46 --

onlarda folluk yokmuş zaten yeni farkettim :D

resmi buyrun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:52 -->-> Daha önceki mesaj 23:50 --

1 Erkek Ve erkek bir kafes
Dişi Ve dişi bir kafesde bulunmalı , bunları karşılıklı birbirlerini görebilecek sekılde yerden yüksek bi alanda sabitlemelisin

2 KAfes içerisi ayna olmamalı onun dışında bulunan salıncak sayısı 1 olması yeterli

3 Ballı kraker kesınlıkle önermem :) ...

o zaman yarın temızlıkten sonra mrk ettıgım dısıler ayrı erkekler ayrı dedınız ya bu kafes ıcınde ayırımmı (ortadan bölerek) yoksa iki ayrı kafesmı yapayım.

aynayı ımha edecegım :) oyuncakları cok nasılsa

ballı kraker cok severek yıyorlar ondan dolayı birde benimkiler biraz korkuyor sureklı rahatsız etmek ıstemıyorum da

Ya araya görüşü engelleyen bişey koy, ya da başka kafese koy.
Çiftler birbirine iyice alışsin. Soldaki lerden bahsediyorum.
kafesi de yüksek seviyeye kaldirmalisin, 1.5 metre gibi.
Ve yukarda Ercan Yasar tarafindan söylenen kuşları ayırıp 15 gün sonra birleştirmek gibi bir uygulama da yapabilirsin. Sabır kısmını utunmayalim:).

Ya araya görüşü engelleyen bişey koy, ya da başka kafese koy.
Çiftler birbirine iyice alışsin. Soldaki lerden bahsediyorum.
kafesi de yüksek seviyeye kaldirmalisin, 1.5 metre gibi.
Ve yukarda Ercan Yasar tarafindan söylenen kuşları ayırıp 15 gün sonra birleştirmek gibi bir uygulama da yapabilirsin. Sabır kısmını utunmayalim:).

kafes yerden yuksekte altında şifoniyer var
en iyi sonuç 2 kız 2 erkek olarak ayırayımmı pekı son sorum bu 2 kız 2 erkek olarak ayırdıgımda bırbırlerını gorsunler mı? yanı ortadan tel ılemı ayırayım yoksa farklı kafesleremı koyayım yoksa ortaya bır karton gıbı bırbırını gormemesı ıcın paravan mı yapayım izdivaç programı gibi oldu :D

- ortadan bölmen yeterlı olur diye düşünüyorum bu işi ölçülerü alıp üst kısmına tıpkı kraker oyuncak vs gibi askı marıfeti ile asıp sabıtlemen daha saglıklı olur yani kontrplak dostum

şu sekil agzını hafif açman yeterli :)
Iron-font-b-Screw-b-font-font-b-Eye-b-font-Pin-Bail-Peg-For-Half.jpg

- aynalara gerek yok birbirlerine yeterler :)
- ballı krakeri haftada 2 -3 aşmamanı oneririm , ishal yapma ihtimalı yüksek

teşekkür ederim yardımlarınız için yarın kafes temizliğinden sonra dişiler ile erkekleri ayırıcam 2 hafta öyle durduktan sonra 30 kasımda hepsini tek kafese koyacağım o zaman birbirlerini seçerler diyorsunuz.

oyuncak (aynalı olanları kaldırıp aynasız salıncakları takacagım)

saygılar

resmi buyrun

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:52 -->-> Daha önceki mesaj 23:50 --

o zaman yarın temızlıkten sonra mrk ettıgım dısıler ayrı erkekler ayrı dedınız ya bu kafes ıcınde ayırımmı (ortadan bölerek) yoksa iki ayrı kafesmı yapayım.

aynayı ımha edecegım :) oyuncakları cok nasılsa

ballı kraker cok severek yıyorlar ondan dolayı birde benimkiler biraz korkuyor sureklı rahatsız etmek ıstemıyorum da
Bu resimde sagdaki erkek daha 3-5 aylık. Çiftleşme icin çok vakti var.

Mobilden gönderildi.

:) bunların hepsi birer alternatif. Ben olsam soldaki çifti ayrı bir kafese koyarım, kafes düzenini dediğim gibi ayarlasin. Bekle bakalım biraz. Nijer iyidir ama yağlı ve acı bir tohumdur. Çok verme. Mama işi önemli haftada iki kere.

nijer sanırım 1 çay kaşığı atayım değilmi

çok teşekkür ederim.
iyi akşamlar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:40 -->-> Daha önceki mesaj 00:39 --

Bu resimde sagdaki erkek daha 3-5 aylık. Çiftleşme icin çok vakti var.

Mobilden gönderildi.

peki maviler için yaşları nedir?

Geri