Karadeniz Pet

Eş tutumu için kafesleri ayırdım.

Kadir Çavuşoğlu

Meraklı Üye
Dişi kuşum yuvalık olan kafes de idi , yanına erkek kuşumu aldım ama dişi kafese baskındı erkek kur yapıyordu ama dişi kuş gagalıyordu yem , mama vs yedirtmiyor kızıyordu yanına geldiğinde , Forum da Gökhan Erkan abim ayırmamı istemişti bende 10 gün boyunca ayırdım.İkiside birbirinin yanına gelmek istiyor gibi tellere tırmanıyorlar Bakalım hayırlısı başka önerebileceğiniz bir şey var mıdır ?
Saygılar.

oAy4yk.jpg
[/url][/IMG]

XBlRpk.jpg
[/url][/IMG]

YvVZRZ.jpg
[/url][/IMG]

Ne zamandır beraberdiler başka yapacak bir şey yok

İş dişi de bitiyor dişi kızışınca işin yarısı olmuş bil

Ne zamandır beraberdiler başka yapacak bir şey yok

Hemen hemen 1 ay olmuştur ama şu var , eş tuttuğu eş değiştirdim fransız tüy dökümü hastalığı olduğu için. Erkek istiyor onu ama dişi pek razı değil gibi sanki ama kızışmadılar daha.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:16 -->-> Daha önceki mesaj 23:15 --

İş dişi de bitiyor dişi kızışınca işin yarısı olmuş bil

Kızgın değil sanki hatta kızgın olduğunu nereden anlayabilirim ?

Hemen hemen bir ay keşke 3 ay sabretseydiniz ayırma işlemini bazı arkadaşlar 15 günde hatta 1 hafta birlikte olan kuslarda bile yapıyor anlamıyorum ki neyin ayirması bu. Zaten yeni yeni alisiyorlar

Hemen hemen bir ay keşke 3 ay sabretseydiniz ayırma işlemini bazı arkadaşlar 15 günde hatta 1 hafta birlikte olan kuslarda bile yapıyor anlamıyorum ki neyin ayirması bu. Zaten yeni yeni alisiyorlar

Alışılıyorlar değil sürekli dişi gagalama halinde yuvaya giriyor erkek oradan bile çıkartıyor. 3 yada 1 ay fark eder mi ki ?

Benim gözümde eder ama siz bilirsiniz tabiki. Maşallah kuşlarınıza

6-7 aydır beraber olan bir çifti 7 gün ayırıp sonra tekrar birleştikten sonra ve 1 ay geçip hala çiftleşme olmazsa yine dişi değişmeli mi. Kuşlarımın ikisi de kızışmış durumda yuvalık da var.

6-7 aydır beraber olan bir çifti 7 gün ayırıp sonra tekrar birleştikten sonra ve 1 ay geçip hala çiftleşme olmazsa yine dişi değişmeli mi. Kuşlarımın ikisi de kızışmış durumda yuvalık da var.

1 ay daha sabredin olmazsa degisirsiniz

Kuşları ayırıyorsanız 3-4 hafta ayrı kalmalılar. KAfes aynı odada bulunabilir ancak böyle dip dibe koymayın. Bu süre zarfında haftada 2-3 gün mama ve vitamin takviyesi yapın. Yemine haftada 1 çay kaşığı kızıştırıcı tohumlar eklenebilir.

Öncelikle hayırlısı olsun kardeşim. Bu kadar yakın olmasına gerek yok. Sadece aynı odada olsunlar, birbirlerini görsünler yeter. Bakalım bir de bunu dene. Ne olacak göreceğiz. İnşallah istediğin olur Kadircim.