petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

eş yolunda kuşlar

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve zenteric tarafından 10 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. zenteric

zenteric Guest

herkeze selamlar saygılar.

öncelikle sizlerle paylaşmak ve de bilgi almak istediğin konu muhabbet kuşlarımın eş olmaları.aramızda daha önce bu deneyimi yaşamış ve bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum.

yaklaşık 21 gün önce farklı kafeslerden yani eş olarak değil kendim seçerek bir erkek ve bir dişi mubiş aldım.erkek kusum 8 dişi kusum 6 aylık civarı.tabi bu bilgileri satıcı dan aldım.ilk geldiklerinde haliyle hem birbirlerini hem yeni ortamları hem kafesleri yeni oldugu için alışmalarını bekledim.ama eş olup olmadıkları hakkında bi fikir edinemedim.

nezaman baksam hep aynı tünekde yanyana duruyolar erkek arada kur yapıyo fakat dişi pek cevap veriyor diyemem öpüşme kaşıma gibi davranışlar hiç göremedim.bende oldukları zaman zarfı içinde en kaliteli şekilde beslemeye çalıştım haliyle petsop da bakım pek kaliteli değil sanki ufaktan da tüğe girdiler gibi.benim merak ettiğim eş olma yolunda nerdeler. yada olurlar mı. erkek uysal dişi korkak ve birazda hırcın bi karakterde gözlemlediğim kadarıyla.bi de farkettim sadece bir yemlikten yem yiyolar aynı yem olmasına karşın diğer yemlik genelde temiz.etrafları ve birbirlerini izliyorlar bakıyolar ....
    şimdiden yorumda bulunan arkadaşlara teşekkürler

2. Berk ŞAHİN

Berk ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    kardes kötü kavgalar olmuyorsa elleme eş olurlar bence zamanla ama 21 gün de az değil 1 günde eş tutan var 2 3 ayda tutanda 1dk da tutanda yani zaman lazım

3. zenteric

zenteric Guest

Tesekkur ederim bu konuda baska fikir beyan eden ilgili kisiler cikar umarim

4. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    kuş bu diğer yemlik bitse ondanda yer kafesin o tarafından korkuyolardır birbirleri ile kavga etmiyorlarsa ki 21 gün oldu diyosunuz sorun olmaz mutlu mutlu yasarlar es olmak derken yavru almak istiyorsanız o zaman zamana bırakın kuslar kzısık mı resim koyarsanız yardımcı olurum cereleri cekmelsiin yakından

5. zenteric

zenteric Guest

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:22 -->-> Daha önceki mesaj 10:21 --

işte mubişlerimin resimleri

6. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    kuşların güzelmiş ama dişin kuşun erkeği kovuyor galiba yanından

7. zenteric

zenteric Guest

evet birazcık oyle oluyo:)

8. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    yem kavgası yapıyorlar mı

9. zenteric

zenteric Guest

kavga olarak değil de genelde birini kullanıyolar yemliklerin biri gidiyo yem yemege ama duruyo diğeri geliyo onun yerine değişiyolar bu şekilde

10. zenteric

zenteric Guest

yokmu sesimi duyan ne yapmalıyım

11. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Kuşların güzel ama dişi kuşun sol kanadında sorun var. Bu dediğinizi bütün dişiler yapıyor biraz hırçın oluyorlar

12. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    erkek kuşunun cok aktıf olması lasım onemlı olan dışının onu kabullenmesı ornegın ben eş tutturamadığım dişi kuşumun yanına 1.5 ay gözlem ssonunda erkegını degıstrerek basardım bu işlemı yesıl renk herzman baskın renktır bu bır avantaj olabılır havuçlu mama ver kuşlarına kızışmalarına yardımcı olur buyuk kavga olamdıktan sonra senınde takvıyelerınle dışı kus dayanamaz sonunda ve gonlunu kaptırır agzaa yem vermeyı gözlemlersen bu iş tamamdır

13. zenteric

zenteric Guest

daha gözlemleyemedim agza yem verme felan. bu kuşlar yem den baska bişey bilmiyorlar nasıl yemelerini sağlarım

14. zenteric

zenteric Guest

arkadaşlar 3-4 gündür erkek dişi kusun peşinden ayrılmıyo kur yapıyo ama dişi gaga darbesi ile savusturuyo normal mi bu durum yoksa bi terslikmi var

15. Yener GÜNGÖR

kuşların çok güzel hiç elleme kuşlarını benim kuşlarımda aynı senin ki gibiydi şimdi birbirlerine yem yediriyorlar inşallah yakında o iş te olur :) birbirlerini kaşımaya başladıktan 2 hafta sonraydı yanılmıyorsam yem yedirmeye başladılar ama bu sure zarfında pek rahatsız etmessen (yemini suyunu kafesini temizlemek dısında) çok guzel anlaşırlar senin dişi benimki gibi nazlı biraz :) cilve yapıyor :) inşallah yavreu alırsın :) MaaşAllah

16. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

muhabbet kuşlarini genelde cok seçen hayvanlar olduguklarını sölyolar ama bugune kadar hiç öyle bişeye raslamadım. çevremde de ya ihtiyaç dan mecburen eş oluyor yada zamanla kaynanişiyolar...

17. zenteric

zenteric Guest

çok tesekkürler arkadaslar.içimi ferahlattınız.zaman la olur insallah gelişmelerden haberdar ederim. bende öyle duydum hep secici oluyorlar diye ilk sizden duydum es olduklarını

18. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

bir tane yemlik varsa yapabilirler 2 tane hata kafesin buyukse 4 tane yemlik koy.

19. zenteric

zenteric Guest

yemlik iki tane kafes buyuk ama yemlik asarak hareket alanlarını daraltmak istemiyorum

Sayfayı Paylaş