Karadeniz Pet

• Konbuyu başlatan ksknouma
  • Başlangıç tarihi
K

ksknouma

Guest
Sitenizi inceledim ve çok beğendim. Öncelikle emeğinize sağlık..

Elimde Siyah faktörü bulunmayan, gök mavi, opal olmayan 3,5 aylık bir erkek var. 1,5 aydır bende. Şuan için tek başına.

3 kelime konuşabiliyor.

Kafes dışında pek fazla elimize kolumuza gelmiyor. Ara sıra anca :)
Kafesi sürekli temiz 5-6 çeşit yem, kalsiyum taşı, gaga taşı, su vitamin her şeyi var.
Hayvanda sağlıklı tüyleri tam ve parlak.
Ayna kullanmıyorum, Eş seçiminde sorun olmasın diye.

Sormak istediklerim;

1-Ele kola alışması için ne kadar süre gerekli?
2-Dişi kuşu şimdiden yavru olarak alsam mı yoksa ileride ergenlik dönemine girince mi alayım?
3-İkiside insana yatkın olmasını istiyorum. Önce kafesleri ayrı tutup, sonra mı birleştirmek gerekir?
4-Dişi kuş için renk olarak ne tavsiye edersiniz? Parçalı kuş istemiyorum. Yavrular sitenizdeki gibi teksaslar da gövde beyaz kanatlar siyah olabilir. Ama siz şunu alsanız daha iyi olur diyebileceğiniz varsa sevinirim.
5-Kurban bayramı için 11 gün evde olmayacağım.Ama kafesi çok iyi temizleyip, içine çift suluk ve yeterince yem bırakıp yerini değiştirmemek mi yoksa komşuya bırakmak mı daha iyi olacaktır?

benim de 10 gün bırakma gibi bi sorunum var. extra yemlik ve suluklar aldım. petshoplara danıştım bişey olmaz dediler. extra 4 gün açlığa dayanan bünyeleri varmış. ben her ihtimale karşı yere cay tabağında da koyacağım. yalnız sizin kuş tek depresyona girebilir tv felan açık bırakın bence.

Geri