Karadeniz Pet

Eşeleme

Berrin YASMİN

Emektar Üye
Yavrumun 1 tanesini diger kuşlarımdan ayırıp başka bi kafese koydum yemini ben dolduruyorum o eşeleyip döküyor neden böyle yapıyor anlamadım yanlız kaldı diye mi.?ACABA ayırmadan önce böyle bi sorun yoktu ona da eş alcam ama hoşuma giden bi erkek kuş bulamadım :(

Bence bir sorun yok. Yani kuşunuz yem kırabiliyorsa ve 30-35 günün üstündeyse bir problem yok. Yani diğer kuşlardan ayrıldı diye bir sorun olmaz.

Bence bir sorun yok. Yani kuşunuz yem kırabiliyorsa ve 30-35 günün üstündeyse bir problem yok. Yani diğer kuşlardan ayrıldı diye bir sorun olmaz.
Nasıl sorun yok yemler çöpe gidiyor yavrum deme sebebim 1 çift kuşum vardı onun yavruları oldugu için öyle söyledim ve yavru dedigim kuşlar 8 aylık.

Yani beni yanlış anlama Berrin Abla. Ben sadece kuşun sağlığı açısından cevap verdim kendimce. Tamam çok deneyimim yok. Bunu kabul ediyorum. Fakat diğer kuşlardan ayırdığınız için sorun olacağını düşünmüyorum. Yalnız kaldığı için atıyor olabilir. Bir de yemliklerinizin üstü açıksa da bunu yapıyor olabilir.

Yani beni yanlış anlama Berrin Abla. Ben sadece kuşun sağlığı açısından cevap verdim kendimce. Tamam çok deneyimim yok. Bunu kabul ediyorum. Fakat diğer kuşlardan ayırdığınız için sorun olacağını düşünmüyorum. Yalnız kaldığı için atıyor olabilir. Bir de yemliklerinizin üstü açıksa da bunu yapıyor olabilir.
Yok yanlış anlamıyorum batuhan onun öyle davranmasına sinir oluyorum diger kuşlardan ayırmamın sebebi de bi kafesde 3 kuş olması kardeşi eşinden kıskanıp buna gaga atıyordu o yüzden sağlıgı açısından sorun olmaz biliyorum da ama yanlız kaldı ya belki o yüzden böyle davranıyor sitem eder gibi en kısa zamanda eş almak olcak durum onu gösteriyor.

aynı sorun benimde başımda , bizim boncukta 3-4 gündür yemleri eşeliyor sürekli döküyor dışarıya , baya yem ziyan oldu.. inş bu huylarından vazgeçerler...

çok sinir bozucu olmaya başladı bu durum artık.. 2 günde bir yemlikleri yeniden dolduruyorum ..

Bir an önce eş alın berrin hanım yalnızlıktan yapıyor.

Akıllı yemligi biliyordum da ilk defa böyle yemlik gördüm değişik.

Bir çeşit salma yemliği oluyor galiba bunlar.Kuş hep yalnızsa sorun olmuyor da eşe lıştıktn sonra yalnız kalırsa stres yapabiliyor.
Eşe alıştığı içinde sahibini unutmuş oluyor yalnız kaldığını farkediyor ya tüyünü yoluyor ya başka gerip davranışlar sergileyebiliyor.
Eş alana kadar elinize alın sevin başını kaşıyın,konuşun müzik dinletin gün ışığı görsün,vitamin verin sadece yemle beslemeyin yeşil nane verebilirsiniz mama yapabilirsiniz.

Berrin hnm sizinkisi yalnızlıktan yapıyor diyelim bizim oğlana ne oluyor peki :D

Berrin hnm sizinkisi yalnızlıktan yapıyor diyelim bizim oğlana ne oluyor peki :D
Onun için bi şey dıyemıyorum :) benım kuşum kesin ondan yapıyor çünkü çifhane kafesin bi bölmesinde 2 tane kuş diger bölmede isi bu yemlerı dökenle bırlikte 3 tane kuş vardı ve bölmeden babasıyla öpüşmeler falan vardı özellikle o yüzdn ayırdım.

Şimdi de çift olan kuşlarım yemligi eşeleyip yemleri dökmüşler ne oluyo anlamıyorum :( hadi diger kuş yanlızlıktan yapıyo ya çift olan kuşlarım.

Geri