petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Eşeleme

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Berrin YASMİN tarafından 21 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    Yavrumun 1 tanesini diger kuşlarımdan ayırıp başka bi kafese koydum yemini ben dolduruyorum o eşeleyip döküyor neden böyle yapıyor anlamadım yanlız kaldı diye mi.?ACABA ayırmadan önce böyle bi sorun yoktu ona da eş alcam ama hoşuma giden bi erkek kuş bulamadım :(

2. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Sanirim yalniz kaldi diye yapiyor olabilir

3. Batuhan SEZER

Batuhan SEZER New Member

Beğenileri:
    0
    Bence bir sorun yok. Yani kuşunuz yem kırabiliyorsa ve 30-35 günün üstündeyse bir problem yok. Yani diğer kuşlardan ayrıldı diye bir sorun olmaz.

4. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    Nasıl sorun yok yemler çöpe gidiyor yavrum deme sebebim 1 çift kuşum vardı onun yavruları oldugu için öyle söyledim ve yavru dedigim kuşlar 8 aylık.

5. Batuhan SEZER

Batuhan SEZER New Member

Beğenileri:
    0
    Yani beni yanlış anlama Berrin Abla. Ben sadece kuşun sağlığı açısından cevap verdim kendimce. Tamam çok deneyimim yok. Bunu kabul ediyorum. Fakat diğer kuşlardan ayırdığınız için sorun olacağını düşünmüyorum. Yalnız kaldığı için atıyor olabilir. Bir de yemliklerinizin üstü açıksa da bunu yapıyor olabilir.

6. selen canaydın bedel

Beğenileri:
    6
    Buyuk ihtimal yalniz kaldigi icin yapiyor

7. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    Yok yanlış anlamıyorum batuhan onun öyle davranmasına sinir oluyorum diger kuşlardan ayırmamın sebebi de bi kafesde 3 kuş olması kardeşi eşinden kıskanıp buna gaga atıyordu o yüzden sağlıgı açısından sorun olmaz biliyorum da ama yanlız kaldı ya belki o yüzden böyle davranıyor sitem eder gibi en kısa zamanda eş almak olcak durum onu gösteriyor.

8. Batuhan SEZER

Batuhan SEZER New Member

Beğenileri:
    0
    En iyisini yapmışsınız. Aynen öyle siz ona bir eş alın.

9. Kıvanc Karadeniz
    Gizli

aynı sorun benimde başımda , bizim boncukta 3-4 gündür yemleri eşeliyor sürekli döküyor dışarıya , baya yem ziyan oldu.. inş bu huylarından vazgeçerler...

10. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    İnşallah ben yemleri dolduruyorum o hiç vakit kaybetmeden döküyor.

11. RAMAZAN
    Gizli

RAMAZAN Guest

12. Kıvanc Karadeniz
    Gizli

çok sinir bozucu olmaya başladı bu durum artık.. 2 günde bir yemlikleri yeniden dolduruyorum ..

13. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
  14. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Bir an önce eş alın berrin hanım yalnızlıktan yapıyor.

15. Duranettin ERAYDIN
    Gizli

Bir çeşit salma yemliği oluyor galiba bunlar.Kuş hep yalnızsa sorun olmuyor da eşe lıştıktn sonra yalnız kalırsa stres yapabiliyor.
    Eşe alıştığı içinde sahibini unutmuş oluyor yalnız kaldığını farkediyor ya tüyünü yoluyor ya başka gerip davranışlar sergileyebiliyor.
    Eş alana kadar elinize alın sevin başını kaşıyın,konuşun müzik dinletin gün ışığı görsün,vitamin verin sadece yemle beslemeyin yeşil nane verebilirsiniz mama yapabilirsiniz.

16. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    Baktım 1 kaç yere de ona uygun güzel erkek bulamadım şimdi de pek araştıramıyorum zamanım olmadıgından ama en kısa zaman da alırım 8 9 aylık oldular :)

17. Kıvanc Karadeniz
    Gizli

Berrin hnm sizinkisi yalnızlıktan yapıyor diyelim bizim oğlana ne oluyor peki :D

18. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    Onun için bi şey dıyemıyorum :) benım kuşum kesin ondan yapıyor çünkü çifhane kafesin bi bölmesinde 2 tane kuş diger bölmede isi bu yemlerı dökenle bırlikte 3 tane kuş vardı ve bölmeden babasıyla öpüşmeler falan vardı özellikle o yüzdn ayırdım.

19. Berrin YASMİN

Berrin YASMİN New Member

Beğenileri:
    0
    Şimdi de çift olan kuşlarım yemligi eşeleyip yemleri dökmüşler ne oluyo anlamıyorum :( hadi diger kuş yanlızlıktan yapıyo ya çift olan kuşlarım.

Sayfayı Paylaş