Karadeniz Pet

Eşi Başka eşe atmak

• Konbuyu başlatan llua66yzgtll
  • Başlangıç tarihi
L

llua66yzgtll

Guest
arkadaşlar bir çiftim var fakat anneyi değiştirmek istiyorum şuan yavrularıda var yaklaşık 5 aydır beraberler. Bu değişimi nasıl yapabilirim?

hiç bir fikrim yok üstadlar cevaplarsa bizde öğreniriz güzel konu olmuş

Anladığım kadarıyla dişi kuşunuzu değiştirmek istiyorsunuz. Yumurtası yoksa ya da yavrular yuvadan atladıysa değiştirebilirsiniz. Tekrar yumurtaya yatmadan. Fakat eş tutmuş kuşu değiştirmekten emin misiniz :) Millet eş tutsun diye aylar kimi zaman da yıl bekliyor :)

Annenin beslediği yavru var mı hiç? Ya da yumurtası?

Riskli bir olay ya yeni dişiyle eş tutmazlarsa .....

eş tutmuş yavru vermiş bir çifti bozmak isteyen ilk seni gördüm :)

eş tutmuş yavru vermiş bir çifti bozmak isteyen ilk seni gördüm :)

yavru vermis bir cift kolay ese gelmez disi icin soluyorum es tutma surecleri normalde 2-3 aydir ama es tutmus ve yavru vermis bir kus daha zor ese gelir yanina atilan erkegi dover. yanina bile yaklasdirmaz arkadasa katiliyorum :D milet yavrulamis cift ariyor sen yavrulamis cifti bozuyorsun

Dediklerinizi anlıyorum. Bende aylar bekleyenlerdenim :D açıkcası hem hevesimi aldım hemde motora bağladı sınavlarım felan bakımı zorlaşmaya başladı. Baba jumbo kırması annr yerli. Boyut bakımından gerçekten çok fark oluyor özellikle çiftleşirken. Hem yeni dişi gelirse hemen yavrulamazlar hemde kış ayında bende rahat etmiş olurum hemde erkek boyuna posuna göre bir dişi bulmuş olur :) ben illa değiştiricem deyorum ama eğer güzel bir dişi bulursam da değiştirmek istiyorum :) bende çok sabrettim ama şuan değiştirmek istiyorum çok garip :)

Geri