Karadeniz Pet

Eski buzdolabının rafından kümes.

abdullah0732

Yeni Üye
Eski buzdolabının rafından kümes - Son fotoğraf eklendi.

Arkadaşlar evde eski bir buzdolabı vardı (cidden eski 15 senedir falan duruyor motoru falan bozuk) Dolabı alet koymak için kullanıyorduk bende boşalttım içini raflar kümes gibiydi 3 tane vardı onları aldım ardından plastik rafıda aldım. Fotoğrafta sol tarafı tel örgü ile kapattım sol taraf duruyor oraya kapı yapacağım ama nasıl yapabilirim
bilmiyorum aşağıyada kızak yaptım. Kapı için önerilerinizi bekliyorum.
LdErZz.jpg

4Y84zQ.jpg

Buda benim tipsiz :D
lB9lQk.jpg

Son düzenleme:
Arkadaşlar bir sorum var yeni konu açmayayım buraya sorayım dedim. Yarın 2 saatlik yolculuk yapacağım. Kuşuda yanımda götüreceğim. Kafesin üstünü bir örtüyle örtmeli miyim? Yoksa açık mı dursun? Daha önce yine 2 saatlik yolculuk yapmıştım o zaman daha bana alışmamıştı kafesin üstü açıktı ama yolun büyük bi kısmını kafese asılı durarak geçirmişti yine olurmu?

Çok yaratıcı olmuş ama bildiğim kadarıyla o tellerin dış kısmı plastik onları kemirir hep :) bir de keşke dikey değilde yatay yapma imkanınz olsaymış.

Çok yaratıcı olmuş ama bildiğim kadarıyla o tellerin dış kısmı plastik onları kemirir hep :) bir de keşke dikey değilde yatay yapma imkanınz olsaymış.

Zaten yatay yaptım çekim açısı yüzünden öle gözükmüş. Ölcüşü 53x37x37. Kapı olarak ne yapabilirim. Oraflardan başka olsaydı küçültüp yapardımda bulamadım başka.

ufak olan kısmı tam bir kapak yapabilirsiniz ama zor olur muhabbet için

Öntel satanlar var ama ölçüler genelde standart oluyor. Belki istediğin ölçüye göre yaparlar, Bir sor istersen. Veya açık bölümü kontrplak ile kapat duvar tarafına gelir o kısım. diğer tarafa da kapı yaparsın...

Helal olsun güzel olmuş :)

ufak olan kısmı tam bir kapak yapabilirsiniz ama zor olur muhabbet için

Zaten öyle düşünüyorum. Sert bir şey bulabilsem o raflar gibi yapacağım tel ile yapmayı düşündüm ama sürekli aç kapat tel bozulur. Bişeyler düşüneceğim artık. Bayramdan sonra uğraşırım.

büyük bi ön tel alıp kesebilirsiniz 60 lık satılıyo bildigim kadarı ile

Arkadaşlar içine neler yapabilirim şuan yaptığım şeyler.
Salıncak, merdiven :)
Sabah olunca yeni kat çekicem içine ardından merdiveni oraya yerleştireceğim üst katada ne diyeyim yuva mı kulubemi her neyse siz anladınız ondan yapacağım. Petshoptan zil falan almayı düşünüyorum. Başka neler yapılabilir ne ekliyebilirim?

bütün işlemler bitince paylaşırmsın kafesin son halini birde bir arkadas yazmıs o tellerin üstünde naylon varsa bence kullanmayın direk boya mı naylon kaplamamı

Son düzenleme:
Boya var ve pas da çok yok biraz kuşun ulaşamayacağı yerde var. Son durumuda paylaşırım ama artık bayramdan sonra bayramda yapamayacağım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:02 -->-> Daha önceki mesaj 11:08 --

Arkadaşlar kafesi bitirdim 2. kat planını iptal ettim kapı olarakta eski kafesi parçaladım onu bağladım. Paşamda pek sevdi normalde kafese girmez ama artık giriyor :D
OJ7PnA.jpg

kafes baya büyük olmus ben bu kadar beklemiyorum elinizie sağlık

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:08 -->-> Daha önceki mesaj 22:07 --

yemlik akıllı mı olcak onları nereye koycaksınız

kafes baya büyük olmus ben bu kadar beklemiyorum elinizie sağlık

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:08 -->-> Daha önceki mesaj 22:07 --

yemlik akıllı mı olcak onları nereye koycaksınız
Teşekkürler yemlik akıllı değil bu resimde ki yerini değiştirdim sağdaki tüneğin başına koydum bu resimde sol tarafta takılı oradan kabuklar dışarı dökülüyor bende değiştirdim.

Arkadaşlar evde eski bir buzdolabı vardı (cidden eski 15 senedir falan duruyor motoru falan bozuk) Dolabı alet koymak için kullanıyorduk bende boşalttım içini raflar kümes gibiydi 3 tane vardı onları aldım ardından plastik rafıda aldım. Fotoğrafta sol tarafı tel örgü ile kapattım sol taraf duruyor oraya kapı yapacağım ama nasıl yapabilirim
bilmiyorum aşağıyada kızak yaptım. Kapı için önerilerinizi bekliyorum.
LdErZz.jpg

4Y84zQ.jpg

Buda benim tipsiz :D
lB9lQk.jpg
Tipsizmi bumu tipsiz:) bu tipsizse bu dünyada tipli kuş yoktur

güzel olmuş tebrikler