petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Eski dışkılarda beyaz noktalanma olmuş?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Mustafa Murat KARACAKAYA tarafından 6 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Mustafa Murat KARACAKAYA

Beğenileri:
    0
    Dün bahsetmiştim bir konuda, kuşlar beklemediğim bir anda kuluçkaya yattığından, çekmecenin önünde de engel olduğundan rahatsız etmemek için kafesi temizleyememiştim.
    Ancak epey kirlendiği ve kokmaya da başladığı için rahatsız da olsalar temizlemeye karar verdim.
    Ancak birşey dikkatimi çekti ki, kurumuş dışkıların üzerinde beyaz noktalanmalar vardı?
    Neden olmuş olabilir acaba, bir bilginiz var mı?

#1 Mustafa Murat KARACAKAYA, 6 Kasım 2014
    Son düzenleme: 6 Kasım 2014
  2. loli poya

loli poya New Member

Beğenileri:
    0
    Bu nedir bilmiyorum ama bu kadar dışkı birikmesi çok yanlış.Mikrop kapabilirler ve hasta olabilirler.Çift olsalar bile haftada bir kez mutlaka değiştirin.Tekse gün aşırı.

3. Mustafa Murat KARACAKAYA

Beğenileri:
    0
    Normalde bu kadar birikmez ama, kuluçkadalar şimdi.
    Rahatsız etmeyim dedim, bu noktaya geleceğini tahmin etmedim.
    Dedim ya, beklemediğim bir anda kuluçkaya yatınca çekmecenin önü kapalı kaldı.
    Rahatsız etmemek için kafesi oynatmayım dedim, çok olunca da mecbur temizledim.

4. Erdi Betis

Kurtlanmışlar :) yakında kelebekler çıkardı :) kuzeniminde başına sizin ki gibi bir durum geldi önce kurtlandı ardından kelebekler çıktı

5. Mustafa Murat KARACAKAYA

Beğenileri:
    0
    Emin misiniz Erdi Bey?
    Alt ızgarada hala temizleyemediğim dışkılar var.
    Onları temizleyemezsem kelebeklenir mi yani?

6. Erdi Betis

Bence kurtlanmışlar tabi benden daha tecrübeli olan arkadaşlarda yorum yaparlarsa net birşey ortaya çıkar kuzenimin kafesinde ızgarada olanlar kurtlanmamıştı

Sayfayı Paylaş